Kojení

zobrazeno 1190×

Vložil(a): skřítek, 10. 9. 2016 22.03

Maminky, jen si tak mapuji situaci abych věděla co mě čeká, tak budu ráda za vaše zkušenosti. Pomalu nás čeká postupné zavádění příkrmů. Mám trochu obavu jak to později, když už dítě více jí, probíhá s tvorbou mléka. Když kojíte už třeba jen dvakrát denně nebo jen v noci atd. - nepřestává se mléko tvořit...? Ptám se, protože u nás stačí, když začne malinká den dva kojení flákat nebo nemá tolik chuť a je to znát...Moc díky všem... :)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Betuska12, 28. 9. 2023, 22.00

Já jsem si kojící polštář kupovala hned od začátku, mám malá prsa takže to pro mě byla záchrana. Super je polštář od české firmy Matýsek, má vícero použití a dá se snadno prát.

Alexx, 30. 3. 2023, 15.41

Mě kojení teda docela dost potrápilo V začátcích kojení jsem šílela bolestí, malé se nedařilo dobře přisát a já jsem při kojení skoro brečela bolestí. V porodnici mi poradili chrániče na bradavky https://www.mudrlife.cz/chicco-chranic-bradavek-skintoskin-silikon-2-ks--s-m/ jedna sestřička mi doporučila přímo tyhle, protože jsou vykrojené a dítě je tak přitisklé na kůži matky. Díky chrániči se malá dobře přisála a kojení nám postupně začalo hezky jít. Hlavně vydrž ty začátky.

lucie25987, 9. 10. 2022, 5.59

Ahoj, mlíko se postupně upravuje. Jakmile se dítě už tolik nekojí, tak se ho tvoří míň až úplně přestane. Já jsem měla u prvního syna taky strach, jak to bude, jak bude mizet, jak úplně zmizí a pak ten konec kojení přišel tak samovolně, že jsem to skoro ani nepostřehla . Super jsou ty jednorázové prsní vložky. Pak se ti nemůže stát žádná nehoda . Na kojení i teď jsem nosila tyto bezešvé zpevňující podprsenky https://www.plaza.cz/bezesve-zpevnujici-podprsenky/ , které mi dobře sedí, takže v nich i prsní vložky seděly přesně tam, kde jsem je potřebovala mít .

Gabullka, 5. 9. 2022, 12.53

Můžu se zeptat jaké kojící vložky do podprsenky by jste mi doporučily, aby neprotékaly a držely na místě? Prošla jsem docela dost diskuzí, ale žádná sláva a hodně maminek na ně nadává.

Drahuska, 14. 9. 2022, 21.25

Na vložky se vykašli, protože buď pořádně nedrží nebo jsou hned prosáklé a nesplňují účel, aby si neměla mokré tričko. Nemůžu si vynachválit absorpční podprsenku co jsem si koupila od Perties a to je perfektní záležitost.

Gabullka, 21. 9. 2022, 10.26

To je ale něco nového ne? Nevěděla jsem, že se dají pořídit podprsenky, které se dají použít místo prsních vložek. Kolik toho mléka tak zachytí jestli to máš vysledované?

Drahuska, 28. 9. 2022, 17.43

Nového ani ne, ale spolehlivého určitě https://perties.cz/produkt/coya-extremne-absorpcni-podprsenka/. Jinak co se týče absorpce, tak uvádí 65 ml na každý košík, což je hodně, proto se mi zatím nestalo, že by mi podprsenka protekla.

esternovakova1970, 30. 3. 2022, 20.57

Kojení je hrozná otrava. Já si to pamatuji bohužel moc dobře. V té době totiž neexistovaly různé náplasti a tak žena musela trpět. V dnešní době maminkám stačí aby si koupily http://www.kojenibezbolesti.cz/bolestive-bradavky/ a najednou je bolest pryč. Rychlé a efektivní řešení. To se pak vychovává dítě jedna radost, nemám pravdu?

Mygara

Mygara, 6. 11. 2017, 8.38

záleží na chuti dítěte, pokud jí to nebude stačit, tak začít zase častěji přikládat a rozběhne se to více

Peta Johansson, 13. 3. 2017, 20.24

KdYž byste měla mléka málo, je dobré chvíli odsavat, a tase se začne tvořit více.

Fuga

Fuga, 6. 1. 2017, 6.52

u nás se to neprojevilo. ale jak zavedete příkrmy, tak samozřejmě mléka bude potřeba méně

Minnie, 2. 12. 2016, 10.45

Tvorba mléka se vzdy přizpůsobí poptávce. Poslední rok jsem dceru kojila jen jednou denně a to večer před spaním a mlék jsem měla aby bylo prp dceru, ale zároveň jsem nemusela odsávat. Hezky se to ustálio.

louskacek2, 13. 9. 2016, 15.01

Postupem času se přestanou prsa nalévat. A my kojíme ted v roce už jen v noci někdy více někdy méně nijak nepociťuje dostatek či nedostatek mléka.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů