Dlouhodobé kojení

zobrazeno 761×

Vložil(a): BonnieParker, 14. 11. 2016 21.06

Jak dlouho jste kojily nebo chcete kojit? Syn má 10 měsíců a kojit bych ho chtěla alespon do jeho dvou let (dle doporučení Světové zdravotnicé organizace), ale už hodněkrát jsem se setkala s tím, že maminka chce kojit maximálně do roka. Zajímalo by mě proč?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 18. 4. 2017, 12.00

třeba proto, že jí kojení už obtěžuje nebo dítě už tolik nechce

Peta Johansson, 13. 3. 2017, 20.05

Možná to mimi vyřeší za vás, syn se v roce rozhidk, že už se kojit nechce, a bylo po problému.

Jamu, 25. 11. 2016, 13.44

Kojim zatim tri mesice a uvidime jak dlouho vydrzime.Chtela bych minimalne rok;)

Sabaha, 23. 11. 2016, 22.05

Já bych chtěla kojit co to půjde, určitě ty 2 roky, pokud se malý neodstavý sám dřív. A myslím, že ženy končí s kojením v roce, protože si myslí, že dítě už prso nepotřebuje, když jí normální stravu, nebo jim prostě na kojení příjde už moc velké, nebo jsou z toho unavené. Důvody jsou asi různé...Já myslím, že MM se, co se živin týče, nic nevyrovná, plus protilátky. A pro dítě je to samozřejmě velmi důležité z psychologického hlediska...

Lusesita25, 23. 11. 2016, 4.07

Chtela jsem kojit co nejdele, no a nakonec jsme stejne bohuzel skoncily na UM uz od narozeni

darzanka, 16. 11. 2016, 18.17

Dceři bude třináct měsíců a kojím jí v poledne a před spaním+co si řekne v noci. Postupně bych to chtěla omezit jen na to večerní a noční kojení, ale asi ne teď. Když venku vidím to počasí, tak jsem ráda, že do ní můžu dostávat nějaké protilátky, takže asi na jaře. Jinak kojit bych jí chtěla aspoň do těch dvou let. Ale uvidíme, bude také záležet, kdy třeba podruhé otěhotním:)

Topik2, 16. 11. 2016, 5.57

Do roka je prý mléko nejvyzivnejsi já kojila prvního do dvou let druhého do 19 měsíců

Fuga

Fuga, 15. 11. 2016, 20.16

WHO kojení do dvou let doporučuje v rozvojových zemích, u nás je výživa dobrá, tak do roka. ale každá mamka si to má udělat podle toho, jak to cítí, zda jí kojení neobtěžuje apod. Já prvního kojila 21 měsíců a u druhého se uvidí.

BonnieParker, 15. 11. 2016, 20.32

.

Kamibur, 15. 11. 2016, 15.41

Kojila jsem do cca roku a ctvrt, pak jsem otehotnela, takze jsem to utla, jinak bych kojila dele. Ale dcerka po odstaveni zacla spat celou noc, takze jsem nakonec rada🙂

BonnieParker, 15. 11. 2016, 20.33

Syn se zatím budí tak dvakrát za noc, tak mi to nevadí. Muž trochu mrčel, protože ho to budilo, tak jsem mu pořídila špunty do uší a všichni jsme spokojení

Čertice, 15. 11. 2016, 15.22

Mě se dcera odstavila sama v 7 měsících, první syn se neodstavil byl kojený do 26měsíců a byl to boj. I když jsem kojila jen před spaním. Neuměl bez prsa usnout . Tak teď bych chtěla kojit určitě do roka, ale uvidím je to naposledy

BonnieParker, 15. 11. 2016, 20.35

Syn taky usíná u prsa, ale umí usnout i bez něj. Před pár dny jsme byli s mužem v divadle večer, hlídala babička a usnul s ní bez problému

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů