Vysvětlení náboženství dětem

zobrazeno 1751×

Vložil(a): Kamila Pecharová, 27. 4. 2020 21.12

Maminky, jsem ateista resp. mám "svou" určitou víru, ke které jsem si došla věkem. Syn je ale velice zvídavé dítě a začíná mít otázky, zda existuje bůh, proč je Ježíš přibitý na kříži atd. atd. a já jsem ve vysvětlování tohoto tématu jako slon v porcelánu.. Existuje nějaká jednoduchá knížka, která by vysvětlovala původ všech náboženství, nebo aspoň třeba pár obrázky vysvětlený příběh Bible (vím, že je to nejspíš nereálné, ale třeba se toho někdo zhostil) tak, aby děti získaly všeobecný přehled?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Marie007, 6. 3. 2021, 16.53

Ahoj, přesně na tohle téma jsem nedávno četla článek na mém oblíbeném informačním webu: http://www.cerstvezpravy.cz/. Tam jsem se dočetla, že nejlepší je vyřešit to knížkou. Já své dceři teda koupila knížku, kde je úplně jednoduše porovnaných hned několik světových náboženství. Asi si i já tu knihu pak přečtu, určitě se tam totiž dozvím něco nového.

Eliška Kozlova, 30. 4. 2020, 16.48

Ta Dětská Ilustrovaná Bible od Svojtky je super akorát pro děti mladšího školního věku. Misalek nejen pro děti (krásně vysvetlene, je fajn i pro dospělé, kteří se poprvé vypraví na Mši)

Janna, 29. 4. 2020, 12.32

Mame dve bible pro deti. Maji je snad v kazdem knihkupectvi, ale je to jen o jednom nabozenstvi. Prehled vice nabozenstvi a pro deti jsem nevidela.

Minnie, 29. 4. 2020, 12.25

Zajímavá otázka. Také by mě zajímalo, jestli je někde vysvětleno o všech náboženstvích dětskou formou 🤔 my nejsme věřící, ale kdyby se děti zajímaly, nechci jim říkat jen o křesťanství, ale že je více forem. Ať si případně pak samy časem vyberou...

Janna, 29. 4. 2020, 12.34

To bys asi koukala, kdyby si casem samy vybraly treba islam nebo svedky Jehovovy 😁😁😁

Minnie, 1. 5. 2020, 18.34

No, to bych koukala 😅😂 ale pokud by to byla jejich volba, neudělala bych nic. Mě osobně je třeba nejbližší buddhismus...

Katka

Katka, 28. 4. 2020, 16.58

Existuje ilustrovaná dětská Bible, náš syn ji už četl 2x, docela ho toto téma fascinuje a baví.

Kamila Pecharová, 28. 4. 2020, 23.09

A konkrétní název, prosím?

Katka

Katka, 29. 4. 2020, 8.06

Myslela jsem, že ji máme doma, ale asi byla z knihovny. Zkusím ji najít na internetu.

Zdeňka S., 28. 4. 2020, 10.39

Super, i já děkuji za tip máme spoustu knížek pro děti, dětské bible, příběhy... Ale tohle by i mně zajímalo. O světových náboženstvích toho zas až tak moc nevím ..

Kamila Pecharová, 28. 4. 2020, 23.09

Děkuji moc za tip!!!

jitka46

jitka46, 27. 4. 2020, 22.57

vím, že děti v první třídě, tedy ne moje, ale známých, měly doma nějakou knihu, ale název si nepamatuji

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů