Sophiina volba - William Styron

zobrazeno 1048×

Vložil(a): JanaH, 27. 1. 2015 22.47

Už na střední škole, když jsme se o knížce učili, mě lákalo si ji přečíst. Pokaždé ale byla po ruce jiná zajímavá knížka, takže jsem se k tomu doteď nedostala. Když se mi před 4 měsíci narodil druhý syn, znovu jsem si na ni vzpomněla. Pořád si ji chci přečíst, jen nevím, jestli na to budu mít ještě odvahu.. vybrat si, které ze svých dětí pošlu na smrt? Brrr, vůbec si nedokážu představit, co bych dělala. Četli jste to? A měli jste už děti? Jak to na vás zapůsobilo? Nerada bych z toho pak měla noční můry..

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 8. 1. 2018, 12.24

tak černé můry jsem neměla, ale číst to až když mám děti bych nechtěla

Mygara

Mygara, 14. 8. 2017, 11.14

já ji četla ještě na škole a rozhodně příjemné pocity nevyvolala

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 8. 12. 2016, 20.28

Já jí raději nečetla, musí to být hrozné si vybírat

Fuga

Fuga, 21. 11. 2016, 9.12

já ji četla na škole, to jsem děti ještě neměla, a bylo to na mě docela silný kafe. s tak malým prdolou to tedy nedoporučuji, to jsou nervy už tak jak na houpačce

Minnie, 22. 3. 2016, 14.19

Já bych ji číst nemohla, psychicky bych na to neměla. Stačí když jsme na střední povinně četli úryvek a doteď se mi z toho chce brečet když koukám na svoje děti a vzpomenu si na to. Já bych tohle nedokázala, radši ať zabijou mě.

ppetaa27, 8. 1. 2016, 19.44

Jeste nez se mi narodil syn, tak jsem cetla knihy jedine s touhle tematikou. Ted toho lituju, protoze si na to vzdycky vzpomenu a je mi z toho spatne. Vzdycky se snazim na to nemyslet, ale v hlave mam jen predstavu, co kdyby se neco podobneho stalo me. Cetla jsem jeste knihy o zneuzivani deti ( jejich pribehy) a kdyz si na to vzpomenu, tak nemuzu ani usnout. Sestra prave cte taky takove knihy, tak jsem ji hned varovala at prestane nebo se z toho zcvokne...

Jana N., 30. 1. 2015, 14.00

Je pravda, že jsem jí četla jako bezdětná. Tenkrát jsem o tom tak nepřemýšlela, přečetla sem jí jedním dechem...nosila jsem jí všude. Mě prostě chytla. Film už se mi tak nelíbil.

JanaH, 4. 2. 2015, 2.55

To je pochopitelné, když člověk ještě děti nemá, tak si říká, jak to pro hrdinku muselo být těžké se rozhodnout, ale na plno si tu hrůzu volby uvědomí, až má pak své vlastní děti. Proto se trochu obávám se do knížky pustit.

JanaH, 29. 1. 2015, 22.21

Moc díky za reakce, uvidím, jestli se do toho pustím

Estrela113, 29. 1. 2015, 20.30

Četla jsem ji kdysi dávno, občas si na to ještě vzpomenu a rozhodně bych ji už nečetla znovu. Co jsem se stala sama matkou jsem na tyto témata o to citlivější. Ale proč ne, pokud máte chuť si ji přečíst, do toho, já jsem taková "cíťa"

JanaH, 29. 1. 2015, 22.22

Škoda, že jsem si to nepřečetla ještě jako bezdětná. Dřív jsem nějak extra cíťa nebyla, ale teď po druhém synovi slzím i u pohádek, tak nevím

Estrela113, 30. 1. 2015, 8.24

Mě občas, když tak sedím a koukám na ty svoje zlatíčka, příjde myšlenka na Sofiinu volbu a udělá se mi úplně zle. A je snad 15 let co jsem ji četla. Ale mě literatura s těmito tématy, ať je sebekvalitnější, prostě nedělá dobře.

veru.veru, 29. 1. 2015, 17.52

Kniha je snad ještě horší než film, četla jsem a už nikdy nebudu, ani film už nechci vidět, snažím se o tom ani nepřemýšlet, je to něco tak šílenýho, příšernýho, že to člověka zákonitě musí připravit o rozum, a i ona byla potom vlastně šílená.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů