Pohádky v angličtině

zobrazeno 2801×

Vložil(a): Cherrynka, 22. 4. 2019 14.06

Ahoj, pouštíte dětem pohádky v angličtině? Syn už je sleduje denně cca měsíc a mám radost, že už umí počítat anglicky do pěti, zná barvy, ale česky to zatím neumí :D Tak mě napadlo, máte to taky někdo tak? Kamarádky syn se taky naučil prvně čísla a barvy v angličtině a pak sám od sebe česky :)

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

kralicek petrik, 27. 3. 2020, 22.28

Hezky vecer preju .Natacim dětské pohadky na YouTube ,tak budu rada ,kdyz se podíváte. https://www.youtube.com/channel/UCTg5YWpNHk0ewkV8YO18bMQ/featured?view_as=public

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 17. 7. 2019, 8.09

Syn se na to občas podívá většinou když hlídá táta ale nenaučil se z toho nějak nic moc

Cherrynka, 21. 7. 2019, 11.18

Já jsem taky ze začátku z toho byla skeptická a chtěla jsem mu dávat i české, ale on se už naučil počítat do 10 a zná všechny barvy a šest zvířat v angličtině

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 21. 7. 2019, 11.29

Umí český do dvaceti to jsem ho učila já ale z anglických nic z videí

Cherrynka, 21. 7. 2019, 12.53

To je jedno, odkud se to naučí, hlavně že to umí

darzanka, 29. 6. 2019, 10.21

Dětem se snažíme pouštět televizi minimálně a když už, tak v češtině. Angličtina je v dnešní době důležitá, ale myslím, že rodný jazyk je důležitější. A když pak na různých diskuzích vidím, jak hrozně je někdo schopný komolit češtinu, tak je mi z toho smutno. Nejdřív by měl člověk vědět, kde psát i, y a až pak co se jak řekne anglicky.

Cherrynka, 21. 7. 2019, 11.20

Je to pravda, že AJ je důležitá. Je mi 30 a angličtinu ted chtějí skoro všude v zaměstnání. U nás ji chtějí i jako pro vedoucí obchodu typu Kauf, hypernova atd... a taky dokonce ve sportovním sředisku a v našich větších restauracích, v prodejně s auty atd... Já sama za sebe jsem ráda, že jsem se naučila sama plynně a teď jsem se dala do italštiny

Lusesita25, 25. 6. 2019, 10.58

Nepouštím už jen z toho důvodu, že nemáme satelit a na PC moc nechodíme a pokud už ano. Tak u nás jedou jedině vláčky.

Fuga

Fuga, 24. 4. 2019, 19.35

To je jasné, že jim je pouštím, i když někdy nedobrovolně

Cherrynka, 21. 7. 2019, 11.22

Já jsme si řekla, že když z toho je něco pozitivního, tak budiž Něco jiného je, když dítě sleduje na netu střílečky, prostě hry. Já jsme ráda, že už zná několik slov anglicky a sám od sebe se naučil i počítat a znát barvy. On ten internet je taky n něčemu dobrý.

Janna, 23. 4. 2019, 22.13

Ja synovi televizi nepoustim. To jdeme radeji ven a to za jakehokoli pocasi. S anglictinou jsem chvili vahala a pak jsem dosla k zaveru, ze se dite ma naucit nejdriv poradne materskym jazykem. A pokud syn nebude uplne blbej, tak se anglicky nauci treba az v sesti letech. A vubec to nema smysl, pokud se na deti anglicky nemluvi i doma.

Cherrynka, 21. 7. 2019, 11.24

Tak znám rodiny, kde mluví rodiče dvěma jazyky, když je jeden cizinec a slova se jim vůbec nepletou. Syn taky umí všechny barvy v angl. i česky, to samé počítat do deseti v obou jazycích. Zvířata zatím jen anglicky, ale některé zná i česky..

Janako

Janako, 21. 7. 2019, 12.01

Jenže to je rozdíl, když se na děti mluví dvěma jazyky stále a přirozeně.

Cherrynka, 21. 7. 2019, 12.53

Tk on se taky dívá denně na ty pohádky, několikrát za den, tak to pochytí z toho hned

Žofinka

Žofinka, 23. 4. 2019, 14.05

Já pouštím anglické písničky, proč ne, ale jaký to bude mít vliv netuším

L.janicka.l

L.janicka.l, 24. 4. 2019, 7.24

To se pozna casem

Cherrynka, 21. 7. 2019, 11.25

No jedině pozitivní vliv, myslím, že by nikdo nebyl naštvaný, že jeho dítě umí cizí jazyk

Cherrynka, 21. 7. 2019, 11.25

Tak jestli znáte Karolinu Kurkovou, já si právě z ní vzala menší příklad. Má manžela turka a její děti od malička umí česky, anglicky a turecky, všechny tři jazyky jsou jejich mateřské a nikdy s tím neměly problém, nepletlo se jim to.

WeruskaSK

WeruskaSK, 23. 4. 2019, 13.30

Zmysel to ma. Moje deti vedia po anglicky len vdaka videam po anglicky. Obcas pozru v slovencine cestine alebo rustine ale 90percent anglicky a vysledky vidno. A tiez vedeli cisla tvary farby najprv po anglicky az potom slovensky. My na nich po anglicky nehovorime kedze si netrufame

Cherrynka, 21. 7. 2019, 11.28

Jooo, syn si to taky někde přepne doo ruštiny, italštiny i španelštiny, to mě docela štve, chci ho učit angliicky, dál at si pak vybere sám My zpívám anglické písničky Little monkeys jumping on the bed, to se skoro furt opakuje, takže se slova zapamatují hned. Nebo u nás taky vede Johny, Johny, yes papa

Janako

Janako, 23. 4. 2019, 8.43

Podle mě by se na něj muselo mluvit anglicky neustále,aby to mělo nějaký smysl. Třeba ani neví,co říká,když to ještě neumí ani cesky.Anglictina je dnes určitě důležitá,ale člověk taky musí vědět jak na to.Rekla bych,že v tomhle jsou dobré třeba ty mezinárodní školky.

Cherrynka, 21. 7. 2019, 11.29

On ví, co to znamená do 10 umí počítat oběma jazyky, barvy taky oběma a pár zvířat taky, i když v angl. jich zná víc, ale zbytek se doučí určitě. To by pak opravdu nemělo smyl, kdyby nevěděl, co to znemaná

Janako

Janako, 21. 7. 2019, 12.14

Teď mě napadá,že máme příbuzné v zahraničí. Jejich syn (17let) česky mluví plynně a bez přízvuku,ale neumí česky psát ani číst text.

Cherrynka, 21. 7. 2019, 14.20

Tak to je škoda

jitka46

jitka46, 22. 4. 2019, 22.22

Děti koukávaly, asi 3x týdně. Dostaly tak dobrý základ.

Cherrynka, 21. 7. 2019, 11.30

Určitě ano Vemte si Karolinu Kurkovou... odmalinka její děti mluví 3 jazyky prostě už "narození" a prý s tím nebyl nikdy problém

Janako

Janako, 21. 7. 2019, 12.07

Její manžel ale není Čech a ani tady nezijou.

Cherrynka, 21. 7. 2019, 12.54

Já vím, je turek a myslím, že bydlí v Miami. A taky s tím nemají problém

Janako

Janako, 21. 7. 2019, 17.53

Tím chci říct,že je to pak pro ty děti jednodušší,když v tom jiném prostředí žijou.Snaz se ten jazyk naučí.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů