Výchova

zobrazeno 1050×

Vložil(a): dáša, 16. 2. 2016 21.15

Už delší dobu mi v hlavě leží otázka, jak vychovávají děti ostatní? Jak to doma máte? Vychováváte děti ke slušnosti, respektu a nebojíte se, že právě tyhle děti budou ty šikanované? Nebo naopak vedete děti, aby měly ostré lokty a uměly se tlouct životem? Tyto děti to budou mít v životě asi lehčí, ale mně se to příčí. Vedeme syna k toleranci, respektu, soucitu a slušnosti. Ráda bych, aby se uměl i bránit. Třeba z toho mám zbytečné obavy a popasuje se s tím sám, jen mě zajímá pohled jiných lidí.

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 5. 1. 2018, 15.42

to je právě problém dnešní doby, jaké stanovit hranice

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 1. 2017, 16.25

Syn vypadá že bude po mě. Prostě si nenechá nic líbit a bude sebevědomý, zatím tak působí tak uvidíme

Fuga

Fuga, 1. 12. 2016, 14.03

my vychváváme ke slušnosti, ale malý má stejně ostré lokty

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 1. 2017, 16.26

teď je bohužel čím dál víc dětí, které by tu slušnost potřebovaly naučit

mamina_marcela, 9. 3. 2016, 8.27

Mám tři děti a všechny vychovávám stylem Dítě jako parťák. Skvěle to funguje a z dětí rostou zdravě sebevědomí jedinci, kteří se umí sami rozhodovat a nesou si zodpovědnost za svoje rozhodnutí. Jsem na ně moc pyšná! pokud chcete vědět víc, písněte mi zprávu

Kolicitta, 17. 2. 2016, 21.27

U nás to je naopak. Trochu dceru musím brzdit, aby "obranu" nepřeháněla.

Minnie, 17. 2. 2016, 12.55

Učíme dceru ať se brání. Ne aby si začínala, ale když ji někdo třeba strčí, tak ať mu to vrátí. Nechci aby si nechala všechno líbit a byla za otloukánka. Přišla ze školky že ji jedna větší holka štípla. Ptám se co na to ona a prý nic. Říkám tak ji příště řekni ať to nedělá a štípni ji taky aby viděla jakto bolí. A v nejhorším to řeknem paní učitelce. Druhý den mi hlásila že ji zas chtěla ta holka štípnout tak že ji řekla nech toho nebo tě taky štípnu. Holka vykulila oči a šla si po svým. Od tý doby klid. Pak ji jeden kluk strčil tak ho strčila taky. Saka neprovokuje je klidná, hodná ale nesmí si nechat nic líbit. Přinejhorším je v záloze partner

lazna, 17. 2. 2016, 12.00

Mě už od školky šikanovali, začalo to malejma věcma co se pak ve škole staly opravdu hrozné. Jsem takový typ, že jsem chtěla mít klid a s nikým se nedohadovat. U syna chci, aby se uměl bránit. Ve školce syna pořád někdo otravoval a pošťuchoval, tak jsme mu řekli, že si to nemá nechat líbit. Tak se podle toho zařídil a tak ho odstrčil. Njn, to se ve školce učitelce nelíbilo a od té doby ho pořád napomínala atd. Takže teď si opět nechá vše líbit. Ale co je ve škole, tak je to jiné. Jsem za to ráda. Zastávám názor, že je potřeba aby se dítě umělo bránit.

Katka

Katka, 17. 2. 2016, 8.42

Nejlepší výchova je jít svým dětem příkladem, když budou vidět respekt a slušnost, proč by se měli chovat nějak patologicky? Nejvíc toho děti pochytí v rodině, takže pokud mají dobrý základ z rodiny, kde jsou milované a přijímané takové jaké jsou, nemají potřebu chytat se podivných partiček a ubližovat jiným.

dáša, 17. 2. 2016, 8.58

To já Katko vím, že jít příkladem je nejlepší. Já tu otázku myslela spíš obráceně, já vím jak syna vychovávám, spíš se bojím, že ostatní nevychovávají děti nejlépe, viz. Třeba švagrovci: jejich kluci dostávají celkem často na zadek, to jak se cítí nikoho nezajímá a teď ve školce jsou rodiči nabádáni k tomu, ať se perou, ať vrací nadávky, ať si nic nenechají líbit. Jasně nechat se šikanovat nebude ono, ale řešit to takhle taky ne.. A takový přístup má většina rodičů a to mě děsí.

Katka

Katka, 17. 2. 2016, 9.08

Já si myslím, že "dobrá" výchova bude pro vašeho syna právě devizou a né slabinou. Bude se chtít a umět se svými vrstevníky domluvit a nebude nic hned řešit křikem a pěstmi a pokud bude s ostatními dobře vycházet, nevidím důvod proč by ho měl někdo šikanovat..No možná jsem naivní ;o) Každopádně by se měla paní učitelka zaměřit na toho šikanujícího, nejenom na oběť, protože právě ten agresor potřebuje největší zájem a pochopení.

dáša, 17. 2. 2016, 11.34

Já nevim Kačko, pamatuji si své dětství a já nikoho nešikanovala, jen jsem měla "blbé" jméno, moc hubená, a tohleto támhleto, no důvody se našly a když v tom ty rodiče ty děti ještě podporují.

Katka

Katka, 17. 2. 2016, 12.15

No tak vás asi rodiče nenaučili, že se máte mít ráda taková jaká jste, a že co říkají ostatní vůbec není důležité a že si to nemáte brát osobně. Přesně tohle teď můžete naučit svého syna.

dáša, 17. 2. 2016, 12.57

Nevím zda se to dá dítě naučit, připomínat mu to jo, ale podle mě hnusné narážky nebo šikana dostane do kolen každé dítě. Myslím, že ani drtivou většinu dospělých nenechává chladnou.

Katka

Katka, 17. 2. 2016, 13.11

pokud se člověk naučí nabrat si věci osobně, tak se nemá proč hroutit, ale pokud má člověk o sobě nějaké pochybnosti, tak ho vliv okolí v tom jen utvrdí, doporučuji knížky od Ruize, moc hezké a poučné čtení

Katka

Katka, 17. 2. 2016, 13.12

pokud se člověk naučí nebrat si věci osobně, tak se nemá proč hroutit. Pokud má ovšem o sobě pochybnosti, tak ho názory okolí v tom jen utvrdí. Hezké a poučné jsou krátké knihy od Ruize.

dáša, 17. 2. 2016, 13.34

Díky, mrknu na ně, ale mě třeba tohle všechno naučilo tohle období, kdy se mi narodil syn.

dasza, 17. 2. 2016, 7.10

Vychovavam nevychovou;) jsem liny rodic....nicmene kolikrat reknu klukovi at to bouchnuti nekomu vrati.ci jej propleskne.nebo at ae o tu hracku rve...ale on je povahove slaboch.a nouma.takze mlci.max fnuka...a jestli si na to neprijde aam.ze ta role otloukanka je fakt na nic..bude to mit tezky..ja s tim co se tyce vychovy neudelam..to musi on sam...nicmene ja nejsem fanousek klas.skoly.neb sikany je cimdal vic.nerespektuji tam zakovi potreby.a nic...takze ho aasi i chci ochranit predbtimhlensystemem vyzdelavabi a budu jen doufat.ze se mi to podari.a ve skole tomu urcene se bude mit lip.pac tam budou zaci a rodice smyslejici jako ja...a rudit od toho ocekaam vic.nez od nasi vesnicke skoly kde prvnaci huli na autobusaku a rikaji kurv. A vole za kazdym slovem ci vetou aby se vyrovnali patakum.a rodice jen krci rameny a rikam.jdou do puberty.co s nima...a pak to dopadne jak ted v mediich sikanovali tu ucitelku...spratci...chudaci jejich rodiny..muzu to byt fajn lidu.jen se decka dostali do spatne parry.mohli je vychovavat k ucte a reapektu..a co zntoho??kluk fracek.zabil ucitelku a vyvazne a trojkou z chovani...hnus..

dáša, 17. 2. 2016, 8.52

Dík Dášo, cejtim to nějak podobně. Není mi sympatický ani klasický přístup ve školkách a školách. Ráda bych s tím něco dělala.

Petra Schoberová, 17. 2. 2016, 6.16

myslím si, žee výchova udělá hodně ale kam se dostane, mezi jaké lidi to už nikdo neví...myslím si, že hodně uděla i povaha a na každou povahu se musí jinak, každé dítko je jiné a každé potřebuje jiný styl výchovy.. dělejte to tak jak cítíte že je správné

dáša, 17. 2. 2016, 9.03

Ale o tohle mi nešlo, nevím zda jsem to špatně napsala. Svého syna vím jak mám vychovávat. Jen jsem chtěla říct, že je mi proti srsti nabádat ho, ať se pere, když je to potřeba, je spíš hodný a takový vysvětlovací po nás. Ale zase se bojím, že většina dětí takových není a bude to pro něj těžké.

Petra Schoberová, 17. 2. 2016, 10.04

tak jsem to asi špatně pochopila a nemyslela jsem to nějak zle ... Tak to bych také nedělala...myslím že si poradí

dáša, 17. 2. 2016, 12.52

Já to také nemyslela zle, někdy je ten psaný text na houby. asi si poradí, furt s nim být nemůžu. ) jen mě to zajímalo.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů