Povinné předškolní vzdělávání

zobrazeno 1090×

Vložil(a): snany, 10. 3. 2016 16.09

Včera poslanci odhlasovali zavedení povinného předškolního vzdělávání. Zajímají mě vaše názory. Osobně jsem zvědavá jak bude v praxi realizováno.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 3. 1. 2018, 18.52

tak pro některé dítě to bude určitě přínos, když ho rodiče doma ani nenaučí utřít si zadek a jíst příborem

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 1. 2017, 16.18

J8 dítě do školky dát musím, ale jinak si myslím, že by to stát takto nakazovat neměl

Fuga

Fuga, 1. 12. 2016, 19.23

já si myslela, že je to povinné už před tím než to schválili a myslím si, že je to přínos

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 1. 2017, 16.18

dříve to nebylo povinné, teď budou za nedodržení hrozit sankce

snany, 11. 3. 2016, 21.23

Rozpoutala jsem docela žhavou diskuzi. Nezpochybňuji přínos předškolní přípravy, jen by měl mít rodič možnost volby zda dítě bude posílat do státní školky, lesní školky (alternativní vzdělávání) či vzdělávat doma. Vadí mi nutnost přezkušování na spádové školce. Pokud člověk nežije na "pustém ostrově" do kontaktu s jinými dětmi příjde i když třeba jen na hřišti, takže socializace proběhne. Pokud se rodič alespoň trochu věnuje dokáže dítě zvládnout připravit na školu. Problém jsou u nás skupiny tzv. " sociálně slabé" neposílající potomky do školky a na to doplácejí pak všichni. Pokud se dobře vzpomínám, poslední školkový rok byl už v minulosti povinný, proč byl vlastně zrušen? Závěrem: VADÍ MI MOŽNOST VOLBY.

Katka

Katka, 12. 3. 2016, 7.36

No zavedli to prý kvůli nepřizpůsobivým a doplatí na to i alternativní rodiče. Nevím jak pokročili se sankcemi, ale před pár měsíci to byla jen domluva od úřadu, pokuta max 3 tis. a prý vězení asi nebude nutné. Při nechození na zš hrozí rodičům 3 roky vězení.

snany, 12. 3. 2016, 7.45

Docela by mě zajímalo jak se bude řešit následující situace: dítě nastoupí v pěti letech do školky, zákonitě bude pořád nemocné, takže bude více doma než ve školce. Nebo další: neočkované díte, co s ním? Myslím, že to bude ještě zajímavá komedie. Pokuty nic nevyřeší neboť většina sociálně slabých bere sociální dávky, takže nic nezaplatí.

Katka

Katka, 12. 3. 2016, 14.46

No není to domyšlené vůbec. Jsem fakt ráda, že se té šarády nebudeme účastnit.

snany, 12. 3. 2016, 14.55

Nás se to týká, mladší bude mít ve školním roce 2017 2018 pět let.

Katka

Katka, 12. 3. 2016, 14.58

Tak upřímnou soustrast. Dejte pak vědět, jak je to reálně v praxi.

snany, 12. 3. 2016, 15.12

Syn do školky pravděpodobně chodit bude - nastoupí až jako předškolák, ale vadí mi direktivnost nařízení.

Lenka B.-763

Lenka B.-763, 11. 3. 2016, 10.41

Souhlasím s povinnou docházkou do školky od 5 -ti let. Dítě potřebuje být v kolektivu,rozvíjet se tam a realizovat se.Najde si kamarády,získá nové zkušenosti a do školy pak přijde připraveno.

Katka

Katka, 11. 3. 2016, 14.32

A doma se sourozenci je snad dítě v izolaci a nerozvíjí se? To byste se divila, jak moc ze školky chodí děti do školy nepřipravené. Moje dcera má hned několik takových exemplářů ve třídě. Ještě ve druhé třídě mluvit neumí, chovat se neumí, zodpovědnost nula....

Lenka B.-763

Lenka B.-763, 11. 3. 2016, 18.07

Také pracuji ve škole,takže na to mám svůj názor.Spousta dětí je jedináček a sourozence nemá.To že mají děti vady řeči není jen na zodpovědnost MŠ ale hlavně rodičů,kteří by s dítětem pak měli doma mluvit a trénovat.

Minnie, 11. 3. 2016, 18.42

Přesně můj názor

Minnie, 11. 3. 2016, 7.06

Nám je to tak nějak jedno, do školky stejně dcera chodí už teď a je tam spokojená. Nevidím to tak černě. Naopak děti v 1.třídě aspoň budou zvyklé na kolektiv a paní učitelka nebude muset řešit třeba slzičky a nezvyk být bez maminky.

Katka

Katka, 11. 3. 2016, 14.33

Že dítě nechodí do školky přeci neznamená, že nikdy nebylo 5 minut bez matky a že nezvládne kontakt s cizí osobou. To jsou předsudky, to je hrůza ;o))

Minnie, 11. 3. 2016, 18.41

Tak 5 minut třeba s babičkou nebo celé dopoledne mezi x dětmi a s cizí dospělou osobou, kterou musí respektovat, je dost rozdíl řekla bych... To nejsou předsudky, ale zkušenost

Lenka B.-763

Lenka B.-763, 11. 3. 2016, 19.01

Nejde jen o to zvladnout byt bez matky.Je v kolektivu vrstevniku, kde se jiz dokaze s nima srovnavat.Co umi a co mu nejde, pozoruje co zvladaji ostatni a uci se vzajemne od sebe.Komunikuje se stejne starymi detmi.Uci se delat kompromisy, ze se musi rozdelit s ostatnimi, vzajemne si pomahat atd.

Katka

Katka, 11. 3. 2016, 20.03

A proč by se měly děti mezi s sebou srovnávat? Že je pro ně dobrá soutěživost je taky velká blbost. Kompromis je taktéž passé, správně se má udělat dohoda, pro obě strany výhodné řešení, né kompromis tj. paskvil, které nevyhovuje nikomu....Na tohle téma se neshodneme, ale to nevadí ;o) Myslím, že dítě vůbec nemusí učitelku respektovat, naopak ona by si svým chováním měla přirozeně respekt u dítěte získat a né se stavět do role poloboha a mě budeš poslouchat, protože jsem řekla....

Kristy Sim

Kristy Sim, 10. 3. 2016, 22.45

Nemám přesně zjištěné nějaké přezkušování ovšem další vyhozené prachy. Zase neví, na čem by namastili kapsy. A hlavně je třeba zaměstnat další lidi na přezkušování apod.. a on to přece má kdo zaplatit... my

dáša, 10. 3. 2016, 20.49

Hnus, nás se to týká. Budeme mít domácí vzdělávání s přezkoušením u spádovky.

Katka

Katka, 10. 3. 2016, 20.53

Tak pak dejte vědět, jak vypadá to přezkoušení. Jestli ze stavění komínů nebo jak ;o)) A pak jako nevím, co když dítě nebude dostatečně erudované, to ho bude z rodiny rovnou odebírat sociálka jako v Norsku?

dáša, 10. 3. 2016, 21.05

No dám, mám z toho strach. Přijde mi to zbytečný stres. Navíc mi ta naše spádovka nesedí. Syn bude v Lš. S tou sociálkou bych si ani nedělala srandu, přijde mi, že tam fakt spějeme. Myslím tady v Čr.

Katka

Katka, 10. 3. 2016, 22.11

No já si srandu nedělám. Valachová je na to praštěná dostatečně.

Kama, 10. 3. 2016, 20.08

A co to přesně je?Jako povinná školka nebo co?

Katka

Katka, 10. 3. 2016, 20.15

Ano, povinná školka, pro děti od 5 let.

Kama, 11. 3. 2016, 20.29

Aha,děkuji.Abych pravdu řekla,tak jsem myslela,že to pořád platí,jako za nás.

dasza, 10. 3. 2016, 19.47

Kravina..a bohuzel se nas to tyka..ac do skolky jsou nahlaseni.nase dochazka je 3-5dni v mesici a odmitam se jim zpovidat kde sme byli a proc tam neni...taky najednou vezmou neocko...bordel.kravina Vymysl a valachova mi pije krev jak nejvic...zase ac o jeden hlas.druhy stupen v dv je super...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů