Pedagogicko-psychologická poradna Opočno

zobrazeno 1761×

Vložil(a): vivianr, 4. 10. 2018 15.24

Prosím o radu, ve školce nám bylo doporučeno vyhledat si pedagogicko-psychiatrickou poradnu. U nás není moc moc konkurence a doporučená psycholožka spolupracuje se školkou a nějak se mi nezdá, jak moc na nás školka tlačí, proto bych chtěla zkusit paní Hrnčířovou z Opočna, ale nemůžu najít víc informací. Máte někdo nějakou zkušenost? Spolupracuje s VZP nebo se u ní platí? Nemůžu ani najít ordinační hodiny.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 13. 10. 2018, 8.15

Tak držím pěsti ať vše dopadne tak jak má

Fuga

Fuga, 10. 10. 2018, 11.24

Dokážu si představit v jaké jste situaci Náš syn byl také pěkné kvítko Nakonec jsem s ním byla i u psychiatra a nic se nepotvrdilo Myslím tedy diagnózu, teď je v první třídě a je naprosto vše v pořádku každý psycholog nám radil naprosto odlišný přístup k danému problému

Minnie, 9. 10. 2018, 17.02

MUDr. Jana Hrnčířová, Na Olivě 348, Opočno. +420 734 752 123, mail jana.hrncirova@opocno.cz Mohu se zeptat, k jaké psycholožce vás doporučili? Jsem z Náchoda a s některými mám zkušenost já nebo kamarádky tak bych ti mohla říct zkušenosti.

vivianr, 9. 10. 2018, 17.12

Doporučili Cozlovou. Za zkušenosti budu ráda.

Minnie, 9. 10. 2018, 17.17

Napíšu raději do zprávy, přece jen je to soukromé a citlivé s ohledem na to, že nejde o mě. Pokud se nebudete zlobit tak napíšu večer, musím teď udělat večeři, vykoupat děti atd

vivianr, 9. 10. 2018, 18.47

Budu ráda. Sice jsem už volala do poradny a tam mi trochu poradili, ale budu ráda za každou informaci, která bude k věci

vivianr, 14. 10. 2018, 8.52

Děkuji za zprávu, koukám, že jsem měla správné tušení, že tam opravdu ne.

dasza, 6. 10. 2018, 3.35

A propo nema ucitlky dve??neni tam.reditlka?neni lepsi si se vsema domluvit schizku.lrobrat to se vsema dukladne.ze vsech stran.nez to resit ldesi na slepicim webu???? Kdyu ocividne dle komentu vubec nevis o co de.a jak to byva-doma sou vsici hodni...

vivianr, 9. 10. 2018, 19.21

Schůzku s paní učitelkou jsem měla. Jenže jsem pak zjistila, že se se mnou nebavila na rovinu a dokonce mi lhala. Z toho důvodu chci s malým jít někam jinam, aby ten psycholog neměl spojitost se školkou, byl neutrální a posoudil kluka objektivně. Už to mám možná vyřešené. Tady jsem pouze řešila, kam tedy jít o nic jiného mi nešlo.Samotnou mě to mrzí, protože na mě učitelka působila moc sympaticky a zdálo se, že děti zvládá. Kdybych nezjistila, že mi lhala, tak bych šla tam, kam nás poslala i přeš špatné recenze. Tady se to zvrhlo jako vždy jiným směrem.

L.janicka.l

L.janicka.l, 5. 10. 2018, 20.34

Tuhle neznam

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 5. 10. 2018, 15.58

Ped psych poradna je školské zařízení proto ta spolupráce se školkou

Žofinka

Žofinka, 5. 10. 2018, 12.30

Já ji neznám, tak neporadím

V007A, 5. 10. 2018, 12.29

Mě teda udivuje,jak je každý hned odborník,nikdo do toho nevidí,nemůže paní takhle na dálku radit. Paní chtěla jen poradit,jestli někdo nezná paní Hrncirovou z Opočna a hned se tady na ni sesypete.

Aliisha

Aliisha, 4. 10. 2018, 20.45

Ještě bych počkala. Může se projevit. Je to pro něj nové, tak potřebuje čas.

Janako

Janako, 4. 10. 2018, 20.32

U nás ve školce byl takový případ, že kluk byl agresivní, ostatní děti bil, skrabal, sikanoval každý den, prostě problémový. Už mluvil. Školka doporučila PPP, maminka ho tam nakonec vzala, ale pořád tvrdila, že doma nic takového nedělá (byl jedinacek). Ukázalo se, že má Aspergera, ale když byl nějaký problém, maminka se tvářila, že se jí to netýká, ať si to MS vyřeší sama. Tím vším chci říct, že vzít dítě jednou do PPP není takový problém, protože kdyby se něco objevilo, tak se aspoň může pomoci dítěti s jeho problémem a vlastně i ulehcit školce, která aspoň bude vědět, jak k dítěti přistupovat.

Katka

Katka, 4. 10. 2018, 20.41

Jasně pracovnice v PPP za půl hodiny zhodnotí dítě lépe než matka za x let Aspergera měla hlavně poznat obvoďačka....prý ulehčit školce....nemá náhodou školka ulevit rodičům a né naopak. Ty mě bavíš

Janako

Janako, 4. 10. 2018, 22.10

Ulehčit školce jsem myslela tak, že řešit každodenní bití atd. musí být pro ty učitelky celkem vyčerpávající. Zvlášť když mají 25 dětí, nemohou se věnovat pouze jednomu. Jinak k té tvé první větě, v mnou popsané případě psycholožka nejspíš poznala problém narozdil od matky, která tvrdila, že žádný není nebo ho vidět nechtěla. Šlo o kluka, který mel v MS problém od 3 let. A znam případ, kdy to samé diagnostikovali klukovi ve 13 letech. Ono to poznat na preventivní prohlídce jednou za dva roky, když rodic nemluví o žádných potížích, asi není úplně sranda. To ty bavíš mě 😀

Katka

Katka, 4. 10. 2018, 23.10

Hm, tak já něco o autismu vím a některé příznaky zpozoruje i lajk. Celkem mě vycházejí i tipy na další neurologické diagnózy dětí v mém okolí. Kupodivu k tomu ani nepotřebuji záznam EEG 😉Že jsou někteří doktoři marní, to je fakt 😉

snany, 5. 10. 2018, 2.49

Obvoďačka nic nepozná , většinou na to příjdou právě učitelky v MŠ. Nicméně dělat závěry v říjnu je předčasné, i proto je ta " lhůta pozorování" 3 měsíce.. Školka tím, že " odhalí" možnou diagnózu, ulehčí právě rodičům, protože " předejde" budoucím problémům ve škole a již se s ním bude správně pracovat a nebude zařazen do škatulky hyperaktivní zlobivé dítě Všechny matky nejsou jako ty

Katka

Katka, 5. 10. 2018, 7.08

No tak jsem ráda, že děti v mš nebyly a tudíž nevíme, že máme doma autíky 😅

Jarka mmm, 5. 10. 2018, 7.59

Tys dneska vstala levou nohou ne? Vždyť sama musíš vědět,že někteří rodiče nevidí,neslyší,jejich dítě jw dokonalý. Stejně tak návštěva pediatra je rychlá,dítě se často nijak neprojevuje. A už tě vidím,jak mas jako učitelka problémové dítě ve školce (které třeba fakt problém má),pořád s ním něco resis aco nedaří se ri to a rodič na tebe bafne,že jim máš přece ulevit.

patricia077

patricia077, 5. 10. 2018, 9.15

Tohle je holky složité téma a my chceme tazatelce poradit ale do situace přímo nevidíme! Nejsme v kůži chlapce, nevíme, jak to ve skutečnosti je! Já jen psala hned na začátku, že bych počkala, jak se to vyvine, měsíc je krátká doba a tahat dítě hned do poradny prostě ne, ale je to můj názor a autíky to mne pobavilo, moje mamka mi v létě povídá, hele ten Daník celkem často křičí vzteká se není autista? No když brácha zaječí na ségru protože mu něco vadí tak už má diagnózu dříve jsme laici ani nevěděli že něco takového je a dnes každý je hned diagnostik

Katka

Katka, 5. 10. 2018, 15.41

Ostatní rodiče mě nezajímají, já píšu svůj názor a svůj pohled na věc. Nemusí se mnou nikdo souhlasit a ani to od většiny neočekávám. Jen mi přijde zcestné, aby diagnózy určovala mš učitelka se střední školou. Tazatelka psala, že doma ani v jiném kolektivu agresivitu nepozoruje. Do poradny klidně zajít může. Dítě dostane pravděpodobně nálepku ADHD, co taky jiného, ale tím to skončí, nikdo už neučí rodiče těchto dětí s nimi pracovat a komunikovat.

vivianr, 9. 10. 2018, 19.44

Tak u nás je to opačně. Já bych řešila a ředitelka mi řekla, že si to musí nějak vyřešit sami. Uvidíme, co se dovím po konzultaci, co jsem sehnala.

Janako

Janako, 9. 10. 2018, 21.24

Podle mě je lepší začít to řešit a třeba to bude v pohodě, než to nechat plavat a dělat, že se nic neděje. Stejně na to člověk musí pořád myslet. Přeju, ať je vše ok😊

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů