Od kdy vaše dítě zvládlo miniškoličku?

zobrazeno 682×

Vložil(a): Christie, 19. 11. 2014 14.38

Jelikož se mi mateřská dovolená kvapem krátí, uvažuji o tom, že dám malou cca 2,5 letou dcerku do miniškoličky, aby se adaptovala na cizí prostředí bez mámy. Od kdy jste tak s tím začala vy a jak to vaše děti zvládly? Díky za názory.

Sdílejte:   | 
2

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Eliška Kozlova, 1. 2. 2017, 8.50

Teď jsem odvedla dceru přesně ve 2,5 letech, šla společně s bratrem, jinak bych ji dala az od září ve 3 letech. Šly za ruku ani se neohledli, ani pusa nebyla.

k.o.r.i.n.e.k, 14. 12. 2016, 22.41

Neumím si to představit syn pláče i když ho hlídá někdo z příbuzných natož školička

Fuga

Fuga, 18. 11. 2016, 13.20

my jsme to zkusili ve 2.5 letech, ze začátku plakal tak 5 minut, a pak byl v pohodě

Minnie, 7. 4. 2016, 18.08

Miniškolku nikdy, dcera šla do klasické státní až v necelých 4 letech a to na vlastní žádost, já bych si ji klidně ještě nechala doma.

louskacek2, 11. 12. 2015, 9.08

My ve 2letech a 3 měsících ale uprimne uz nikdy do klasicke skolky ve 2 a pul letech to uz bylo o něčem jiném.

Zuzka Čtvrtečková, 17. 11. 2015, 11.41

Jsme z malého města, tak nebyl problém se domluvit, aby šel malý dřív. Je to hrozný neposeda a miluje děti. Bála jsem se, jak to bude snášet, jelikož je zvyklý jen na mě, trochu na tatínka a na babičky minimálně. Měl nastoupit ve 2,5 s tím, že uvidíme, jak si bude zvykat. Shodou okolností 2 dny před nástupem jsme skončili v nemocnici a tak jsme školku posunuli o měsíc. V nemocnici jsme pobyli 5 dní a 2x tam šel do nemocniční školky, moc se mu tam líbilo a nechtěl zpátky na pokoj a to samé pak v klasické školce, takže začal chodit po O na každý den. Už jsou to 3 týdny a zítra chceme vyzkoušet, jestli tam bude spinkat, doma totiž nespí.

mtina, 5. 3. 2015, 9.14

u staršího jsem to zkusila kolem 2roku ale celý to probrečel tak jsem přestala. a šel klasicky do školky od záři kdy měl 3roky a dva měsíce týden probrečel a ted školku miluje, tenkrát nebyl ještě na to zralej.. Mladší má 16měs tak to zatím neřeším a uvidíme jak na tom bude časem

Jana V., 20. 1. 2015, 7.24

Ja davam holky do miniskolky od zhruba 2 let a 3 mesicu, dvakrat v tydnu na cca 3 hodiny dopoledne. Prvni navstevu jsem absolvovala s nima, hraly jsme si, malovaly, byly uplne v pohode, moc se jim tam libilo. Ted tam chodi opravdu rady! Ovsem ja mam toto asi jednodussi o to, ze jsou to dvojcata, ma jedna druhou, takze na mamince nejsou uplne tak zavisle! Alespon se to tak zda, zatim!

Katka, 19. 1. 2015, 13.15

začali jsme ve 4 letech a po 4 měsích věčných nemocí, jsme se na to vykašlali, druhé dítě už nedám do školky ani náhodou ;o)

JanaH, 20. 11. 2014, 16.52

S miniškolkou mám čerstvou zkušenost. Malého (jsou mu 2 roky a 2 měsíce) jsme tam teď od listopadu začali dávat na jedno dopoledne v týdnu, po obědě kolem 12 hodiny ho vyzvedáváme. Než jsme ho přihlásili, šli jsme se tam i s ním nejdřív podívat. Líbilo se mu tam, nám taky, tak jsme ho přihlásili. Zatím byl třikrát, poprvé vše ok, podruhé byl řev, když tatínek odcházel a nechával ho tam, potřetí sice taky plakal, ale už ne tolik a prý jen chvilku. Asi se mu tam líbí, protože když se ho ptám, jestli půjde příští týden zase, říká, že jo Možná jen hůř snáší ten odchod tatínka a pak už je v pohodě.

Christie

Christie, 20. 11. 2014, 21.12

Jani, tak to je šikulka, to už podle mne bude jen lepší a lepší, navíc, pokud se tam fakt těší a líbí se mu tam...Díky za tip, asi to také budu muset udělat formou testu, podívat se tam, jednu zkušební "lekci" a pak se uvidí, jak to bude dál. Ale nejpozději od ledna bychom už asi měli začít.

Alexandra, 5. 3. 2015, 10.03

Ahoj Verunka chodí od 2 let a měsíce do školičky (dvakrát týdně) a bylo to přesně, jak píšeš, Jani. Poprvé jsem byla s ní a pohoda. Podruhé šla sama na dvě hodiny a dobrý. Potřetí tři hodiny a trochu plakala, když jsem odcházela (ale když jsem poslouchala za dveřmi, tak jak se za mnou zavřelo, tak už šla s paní učitelkou v klidu něco objevovat). Byla jsem s učitelkami domluvená, že kdyby opravdu plakala, jsem tam do deseti minut zpátky, abychom ji netrápily. Při mém příchodu si trochu fňukla takovým tím úlevným pláčem. Toto trvalo asi další 3 návštěvy. Pak byla nemocná, tak jsem čekala, co bude při další návštěvě.. A jako by se jí to rozleželo, absolutně bez breku a příští návštěvu se jim po obědě svlékla, jako ostatní děti, že tam bude spát. Tak jsem to další den zkusila a naprosto v pohodě. Od té doby do školičky chodí už 5 mesíců, spinká tam, moc se jí tam líbí a těší se na děti. Ráno ji vodí taťka a odpo pro ní chodím já i s miminkem.. je to pro mě mnohem snazší, mám čas něco udělat doma a hlavně na webu ProMaminky a když Verunka přijde, máme radost ze společného času a hrajeme si. Myslím, že máme taky dost štěstí na školku a učitelky.

JanaH, 6. 3. 2015, 20.27

Honzík už taky chodí bez breku (slzičky byly jen první 4 návštěvy) a je ve školce hrozně spokojený. Jen jsme se ještě nedostali k tomu spaní, zatím si ho po obědě vyzvedáváme. Spát totiž nechce ani u babičky a dědečka, tak to nechceme hrotit a necháváme tomu ještě čas.

louskacek2, 11. 12. 2015, 9.11

My jsme vybirali miniskolicku az jsme asi prebrali a male se tam nelibilo pritom jsme tam chodili od roka na cviceni kazdy tyden. Klasicka školka pak uz spokojenost. Prostredi a pristup ucitelek je urcite to hlavni.

Alexandra, 6. 3. 2015, 21.32

Klidně to zkuste, Jani.. to spinkání. Ve školce je to mezi dětmi jiný. Veru taky nechtěla moc spát po O a tam chrupe mezi prvními a krásně si na to zvykla a líp spí i doma. Každý dítě to má samozřejmě jinak, ale nebála bych se toho.. ony si s ním případně učitelky poradí

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací