Kdy umístit dítě do školky

zobrazeno 694×

Vložil(a): IvčaSemi, 4. 3. 2022 17.37

Zdravíčko, chtěla bych se zeptat kdy je podle vás vhodné umístit dítě do školky ? Dcera bude mít 4 a přemýšlím jestli nemám zkusit letos podat přihlášku, ale nejsem si tím vůbec jistá. Není to brzo ?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Gabullka, 2. 4. 2022, 13.58

Já dávám dcerku od 1,5 do jesliček a nejhorší jsou ty začátky. Jakmile dítě zjistí, že si pro něj vždycky přijdeš, tak je klidnější a náročnější byl akorát ten první týden . Řekla bych, že je to i přístupem, který v Trojské labuti mají, protože ty učitelky jsou tam vážně super.

Leňulka, 10. 3. 2022, 4.55

Dcera šla ve 3,5 letech hrozně natěšená, ta do školky ráno nechodí, ta tam vyloženě běží 😃

Janako

Janako, 8. 3. 2022, 10.46

Je to individuální. Záleží, jestli jsi doma na RD nebo půjdeš do prace. Pokud jsi doma, může zkusit chodit jen na dopoledne. Pokud budeš v práci, tak asi není co řešit.

Minnie, 6. 3. 2022, 21.16

Záleží taky co che dcera. Moje nejstarší šla do školky ve 3 letech a 10 měsících a na její výslovnou žádost, kdy poslední půl rok bylo u nás denně ,,a kdy už půjdu". Vše na pohodu. Prostřední dcera šla ve 4 letech a 1 měsíci, taky chtěla, nicméně první týden ráno pobrekávala. Syn šel ve 3 letech a 8 měsících poprvé, první měsíc chodil 2 dny v týdnu na 2 hodiny, katastrofa. Sice ss taky těšil, ale pak hrůza. Nicméně se nedalo jic dělat, rodičák netrvá věčně, a protřebovala jsem, aby až nastoupím do práce, syn už byl ve školce v klidu a zvyklý. Teď chodí od ledna pravidelně 5 dní v týdnu, beru ho domů po obědě a je to v pohodě. Je tam strašně šťastnej, oblíbenej u dětí, jen si to prostě muselo sednout. Určitě bych nedala nikam dítě mladší 3 let, to vůbec. Pak jak říkám, záleží na každém. Manžel třeba chodil za komunistů do jeslí od 2 let a super, já nastoupila ve 4,5 letech a řev a školku jsem nenáviděla. Je to prostě dítě od dítěte.

patricia077

patricia077, 7. 3. 2022, 17.05

Já za bývalého režimu byla v jeslích ještě v kočáru, máme se sestřenkou jeden společný kočár na zahradě školky haha...ale pamatuji si to hlavně z fotek, jinak na jesle vzpomínky moc nemám

Minnie, 7. 3. 2022, 17.50

Manžrl měl štěstí, že se narodila jeho ségra, takže nemusel tak úplně brzo, jeho ségra šla ještě s plínama

patricia077

patricia077, 7. 3. 2022, 19.25

Je mi to jasný byla to jiná doba a teď máme taky jinou dobu a holt žijeme a musíme žít dál dokud to půjde

Drahuska, 6. 3. 2022, 14.02

U nás to vychází úplně stejně a dcera bych řekla, že je připravená. Hodně se s ní na toto téma bavíme, těší se takže doufám, že v záři při nástupu bude to nadšení stejné

patricia077

patricia077, 6. 3. 2022, 10.59

Jak už bylo zde psáno, je to individuální a záleží na potřebách rodiny atd

snany, 5. 3. 2022, 20.11

Nedá se říci, kdy je ideální čas dát dítě do školky. Jsou děti extrovertní jenž kolektiv vyhledávají a vnitřně potřebují mít řízenou činnost. Naopak jsou introverti jenž jim vyhovuje dělat činnosti v klidu a tak dlouho jak potřebují. Ač se může zdát, že školka je odpočinková činnost, opak je však pravdou. Pro děti je to ohromná " dřina"- od příchodu po spaní je to jeden velký maratón. Přihlášku si klidně dát můžete, dcera vyzkouší a uvidíte... Moji práci s dětmi mám moc ráda, ale mám pocit, že některým dětem by bylo lépe doma.

patricia077

patricia077, 6. 3. 2022, 11.01

Tak doma by bylo lépe většině .-), syn už se moc těší do školy, že ho nebudou nutit po obědě spát či ležet , nevím, proč starší děti musí dodržovat klid na lůžku! Když se už pomalu chystají na školu, tohle mi hlava nebere, tchýně celoživotní učitelka a ředitelka MŠ mi řekla, že prostě dodržují pokyny a osnovy, no ale upřímně jaký si to uděláš takový to máš!

snany, 6. 3. 2022, 12.07

Na druhé straně jsou rodiče, kteří vyžadují aby jejich dítě po oběde spalo (ne jen leželo) a když ne, jste neschopná učitelka, která jim narušuje odpolední program. Když mám odpolední, tak dětem čtu a pak celou dobu pobytu na lehátku mají puštěnou audiopohádku, takže to zas tak hrozné pro ně není a odpočinek po obědě ještě nikoho nezabil. Předškoláci čekají až malí usnou a pak mají svůj program ve třídě. Jsou však i předškoláci, kteří mají potřebu spát po obědě. Nejideálnější je brát si dítě po obědě domů, což chápu, že je pro některé rodiče problematické. Moje nejstarší dcera je šťastná v různých institucích, naplánovaný program vnitřně potřebuje, proto i teď má skoro všechny kroužky, které si sama vybrala. Kdybych ji jako malou dávala do školky, byla by šťastná i tam.

patricia077

patricia077, 6. 3. 2022, 15.07

Po obědě bereme domu tak jednou týdně já osobně jsem v práci od rána do večera teď jsem.uz týden na sbírce pro Ukrajinu a je to mazec ale děti byly na prázdninách toho do školky ani nedávám když tu možnost mám

Eliška Kozlova, 6. 3. 2022, 20.56

Protože řízená činnost a hra v kolektivu je pro děti náročná a potřebují si udělat v hlavě pořádek, odpočinout si hlavně psychicky. Samozřejmě, každé dítě ma jiné potřeby, neteř třeba pak není schopná jít večer spát protože je odpočinuta ze školky. Mým detem odpočinek nevadí. Chápu oba názory, ale myslím, že pro vstřebávání myšlenek je odpočinek opravdu potřeba, alespoň půl hodinka - hodinka.

patricia077

patricia077, 7. 3. 2022, 16.57

Jo to jsem taky od učitelek slyšela a chápu, že má každé dítě jiné potřeby, moje děti už narození málo a špatně spaly a to jim prostě zůstalo, oni neusnou třeba před desátou večer nebo málokdy ale ráno v pohodě vstanou i o víkendu v sedm....teď je měla mamka na prázdniny a říkala že kluk je jak na speedu celý den lítá jak tryskomyš do tmy a ráno hned zase, nevím, kde berou tu energii ale asi jsou to malí upírci, vysávají ji z nás dospělých

dasza, 7. 3. 2022, 15.17

Protože je odpočinek důležitý......zvláště po obědě.kdy od samého rána jedou na plno..

patricia077

patricia077, 7. 3. 2022, 17.02

Rozumím a je fakt, že syn mi říká každý den, mami, mně nebaví tam ani ležet a přemýšlet a já říkám a co ostatní děti a on mi říká no ty většinou usnou...oni pak ty předškoláky, když nespí a jsou hodní, pošlou dělat nějakou činnost, neleží dvě hodiny, ale i tak mně každé ráno říká, už zas do školky, zas tam musím ležet , tak když mohu, beru ho po obědě...už se hrozně těší do školy, což myslím, že ho brzo přejde a taky je letní, takže mu šest bude v létě a je to trochu znát při srovnání s dětmi, kterým už šest bylo třeba na podzim, tak uvidíme...

V007A, 5. 3. 2022, 9.57

Ve 4 už bych dala, čím dýl jí dáte, tim méně to bude bez vás zvládat a bude bulet.

dasza, 5. 3. 2022, 19.04

Bože to není pravda...nekdy neřvou dvouletáci..někdy jo..někdy řvou i předškoláci..někdy řvou i druhaci ve škole co chodily do školky od 3..každý děcko je jiný...tady ty názory..proboha..nikdo děcko neznámé..a nevíme jaký je

snany, 5. 3. 2022, 19.59

Já bych, řekla, že to je naprosto individuální. Nejsme všichni stejní a to platí i pro děti. Brečí i předškoláci, kteří chodí do školky od tří let. J. A. Komenský říkal, že děti mají být alespoň do 5 let s mámou. Takže žádný spěch

Janna, 4. 3. 2022, 21.54

Přesně, záleží na tobě. Já dala syna do školky ve čtyřech letech na jeden den v týdnu a ještě jen na dopoledne.

dasza, 4. 3. 2022, 18.59

Tak když můžeš být doma.tak školku nepotřebuje..předpokládám že se někdy s někým vidate a nejste úplní asocialove..

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů