Kalimba

zobrazeno 1432×

Vložil(a): Eliška Kozlova, 11. 10. 2021 17.22

Přemýšlela jsem nad dárkem pro neteř k 5. narozeninám. A vzhledem k tomu jaké to je torpédo, jsem chtěla něco na zklidnění, soustředění ... napadla mě tato věcička ... Máte někdo zkušenost? Nebo vás napadá něco jiného, podobného ... Klasických hraček má hodně :/

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

jancaan, 14. 10. 2021, 13.41

Vidím to poprvé v životě. Obávám se, že to asi moc neuspěje. Záleží, co holčičku zajímá. Co spíš nějaká vyráběcí sada nebo něco na ven na vybití energie..

V007A, 13. 10. 2021, 9.12

Tohle jsem v životě neviděla, to jako hraje nebo co to je?

Eliška Kozlova, 13. 10. 2021, 22.17

Ano, drnká se na to a hezky to zní, i když člověk není moc nadaný.

Eliška Kozlova, 13. 10. 2021, 6.55

Máte pravdu, má možnost hrát na klávesy, na flétnu ... Ještě mě napadla společenská hra, třeba Diamantový les, Terka ještě vyloženě svou hru nemá, vše je po segre, tak třeba bude úspěch.

patricia077

patricia077, 13. 10. 2021, 16.13

Nebo dostihy a sázky ty vedly už u mne když jsem.byla malá a dnes moje děti mají novější verzi

Eliška Kozlova, 13. 10. 2021, 22.13

Tu už má právě Bára (ségra), mám pocit že jsem ji ji dokonce kupovala já když byla mladší.

Minnie, 12. 10. 2021, 14.17

Já tohle vůbec neznám. Naše děti mají pop it jak píše Patricia, pak taky spiner, s tím si hrajou, obávám se že to jak je na obrázku, by u nás brzo bylo v koutě... To se nejlépe poradit s maminkou, ta přece jen dítě zná a odhadne, co ho zaujme.

patricia077

patricia077, 12. 10. 2021, 19.08

Spiner u nás třeba neobstál, tohle si myslím, že je hodně individuální, každého zaujme něco jiného ale nejvíc se "vybijí" venku, v lese, na hřišti, zahradě atd prostě lítat

Minnie, 12. 10. 2021, 20.29

Přesně tak, napadlo mě taky třeba holčičce zaplatit nějaký sportovní či pohybový kroužek, ale zase kdo vi, jak to s těmi kroužky bude u nás se osvědčilo chodit, chodit, chodit, minulý týden jsme udělali túru 14 km, i tříleťák to dal, ale u toho samozřejmě běhali po lese, hráli si že je honí dinosauři a tak, potom ještě ke kamarádce na zahradu, tam se dovyblbli a doma spali snad ještě dřív, než se hlava dotkla polštáře

dasza, 12. 10. 2021, 6.14

Todle to děcko zabaví na chvíli...proč chce každej uklidňovat děti? Je jí 5...ať si hraje.vyrabi.lita.beha..cokoliv..

Eliška Kozlova, 12. 10. 2021, 8.24

Ale jo, asi to dopadne nějakou jinou hračkou. Pohybu má hodně, spontánního i řízenýho, tak jsem chtěla zase něco z jiného soudku.

dasza, 12. 10. 2021, 8.37

Hudební nástroje jsou celkově fajn..ale úplně nevím když k tomu nemá vztah zrovna prožívat kalimbu . Děláme hodně muzikoterapie a mě jako adhd to strašně obtěžuje a nenávidím to..jak se mě snaží uklidnit pomocí těch přítomných zvuku

Minnie, 12. 10. 2021, 14.14

To mi říká pořád logopedka, mladá pipka co nemá děti, že dcera (6) je roztěkaná, že se vrtí, neposedí atd, posledně chtěla ať s ní jdu na neurologii a že by jí pak za rok do školy dali prášky na uklidnění, no neexistuje... prostě to není dítě mouchy snězte si mě a já ji přece nebudu cpát lékama. Bych ji potřebovala nějak slušně poslat kamsi... Manžela poslat nemůžu, ten by jí kamsi poslal naplno kvůli odkladu jsme byli na psychologii a tam psycholožka řekla, že je aktivní ale že je to dobře a že nechápe, co logopedka řeší.

dasza, 12. 10. 2021, 18.03

Tak já sama mám adhd a i syn je hyperaktivní a adehadak..a je to otravný..a neladuju ho praskama ale lehký to není...já se už umím vcelku ovládat..ale ta pozornost..uf...v poradně jsou úžasný učení pozornosti..jen si to musíš platit sama..je to na 6-8tydnu...pár výsledků tam je dobrých...takže jestliže navštěvuje tě ppp tak ve škole s nimi spolupracovat a ono to jde s Deckama trénovat...přeci jen soustředit se a vydržet v klidu se musi

Eliška Kozlova, 13. 10. 2021, 6.45

Terezka chodí na logopedii do Dobrušky, a je z ní opravdu nadšená, protože fakt dobře poradí. Mají nějaké cviky a hry na roztěkanost, užívá rybí tuk (na upevnění synaptickych spojů). No jsou spokojený, ale nevím logopedka jmenuje.

Minnie, 13. 10. 2021, 8.01

To je super. Ale pro mě je Dobruška už z ruky, řidičák mám krátce a zatím bych si netroufla sama. No a manžel v práci, dělá jen na ranní směnu takže by mohl až po 15.hodině...

Jarka mmm, 11. 10. 2021, 22.05

Já mám “dospělackou” kalimbu a mám ji moc rada, děti na ni taky radi drnkaj, ale brzo ji odložej. Divokymu děcku bych jí nekupovala-jedna dceřina kamarádka je fakt divoch a ta by na ni nehrála. Jak píše Katka, chtělo by to spis něco na vybití energie.

Eliška Kozlova, 11. 10. 2021, 22.39

Já bych spíš potřebovala něco co zaujme a zklidní, aby trénovala soustředění. Možnosti pohybu má hodně. Ať doma i na zahradě. To by bylo jako nosit dříví do lesa

Jarka mmm, 11. 10. 2021, 23.52

Synek je rad v akci a nejvíc vydrží u dupla/normálního lega-hezky se soustředí. Víc, než kalimba, ho zaujal handpan, ale ten je příšerně drahej. U té kalimby je nevýhoda, že se musí slyšet naživo (moje se mi libi, ale některé pro mě mají nepříjemný zvuk) a že se musí ladit (takhle malý to rozladej rychleji).

Eliška Kozlova, 12. 10. 2021, 8.30

To je asi pravda, mě se líbily ty uklidňující tóny, přišlo mi to relaxační. Její mamka ji uklidňuje četbou, sice si u toho hraje, ale dej pobírá no a pak mobil, u videí vydrží hodně dlouho Pohyb samozřejmě ubírat nechci, možnosti vybití má hodně.

Katka

Katka, 12. 10. 2021, 11.45

Podle mě není správná cesta dítě přeformátovat, aby zapadlo do tabulky a školní lavice. To prostě nebude dlouhodobě fungovat a vezme si to svoji daň. Viz třeba příklad přeučenych levaku, to nadělalo strašnou paseku.

Katka

Katka, 11. 10. 2021, 19.09

Ale dítě nemá být klidné, zejména pokud má sklon k ADHD, tam je vybití přímo životně nutné. Za mě si s tím párkrát drnkne a zahodí to do kouta. Já bych jí koupila nějakou sportovní výstroj/výzbroj. Co má náš syn freestyle koloběžku, tak venku tráví většinu dne. Přijde za tmy, lehne a spí 😁Nebo třeba jenom baletní sukynku a stuhu, ať si tancuje. 😉

Eliška Kozlova, 11. 10. 2021, 22.35

Tak ona má možnosti pohybu právě až moc, jenomže u ničeho nevydrží, má hodně roztěkané myšlení, tak myslím, že hudba by ji mohla stimulovat, navíc výhoda Kalmiby je, že není moc hlasitá. Také mě napadlo houpací prkno, ale už má na podobným principu balanční desku ... Knížky a pracovní sešity už má maminka objednané na Vánoce, tak to taky ne ...

Katka

Katka, 12. 10. 2021, 11.47

On někdo dává dítěti pracovní sešity k vánocům? 🤔 🙆

Minnie, 12. 10. 2021, 14.08

My ano, takové ty tvořivé, kde se třeba ze samolepek tvoří příšerky, nebo zámek pro víly, syn dostane s traktory atd, to má u nás velký úspěch

Eliška Kozlova, 13. 10. 2021, 6.47

Jak píše Minnie, takový knížky, ne vyloženě pracovní sešity

patricia077

patricia077, 11. 10. 2021, 17.48

Vypadá to dobře a myslíš, že jí to zklidní? )))) teď je populární pop it, kupovala jsem dětem náramky a než jsem jim to stačila dát, dostala dcera k narozeninám jak od přátel tak kamarádů ze školy další druhy a "mačká" i manžel u sledování politiky haha tak to asi zklidňuje .-)

Eliška Kozlova, 11. 10. 2021, 22.43

Ten už má dlouho a je pravda, že ji docela na dlouho zabavil (dohromady mají 3) ale teď už ji nebaví. Jeden čas ji bavilo rovnat domino, teď si hraje s Legem, ale toho mají se ségrou moře moc. Celkově těch hraček mají ...

Katka

Katka, 12. 10. 2021, 11.50

Sama sis odpověděla, že další hračka dítě nezklidni. Nikdo nedokáže být v klidu, když je moc podnětů. Já bych ji vzala na výpravu do lesa, kde může objevovat a být sama s sebou. To je pro dítě do 6 let ten největší dárek.

patricia077

patricia077, 12. 10. 2021, 19.05

asi tak protože evidentně toho má až až

Eliška Kozlova, 13. 10. 2021, 6.51

To dělám, naše děti spou tráví hodně času, do lesa je to baví víc, když jsou se spolu. Se mnou chodí na cvičení R+D, v sokolovně ji strašně baví a ještě chodí na cvičení s předškoláky.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů