Bez školky a domácí vzdělávání

zobrazeno 1928×

Vložil(a): elis510, 21. 1. 2016 15.43

Jsou tu maminky, které by se raději obešly bez školky a případně uvažují o domácím vzdělávání později nebo dokonce toto již praktikují? Nerada bych, aby se tu zvrhla diskuze do pře mezi táborem maminek zastávajících školky a těch, které jsou opačného názoru.. toho jsou plné sociální sítě. Pokud jsou tu takové, kterým se líbí způsob výchovy vlastního dítěte bez (klasických) školek a škol.. budu ráda, když si tu o tom budeme moci povídat, sdílet názory, zkušenosti a podorovat se navzájem.. protože není zcela snadné jít "proti většinovému názoru" :)

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 8. 1. 2018, 16.44

určitě není snadné jít proti většinovému názoru, držím pěsti

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 1. 2017, 16.34

J8 bych dítě nejraději do školky nedala, ale bohužel musím do práce, takže půjde

Fuga

Fuga, 30. 11. 2016, 17.24

obdivuji vaši odvahu se do toho pustit .-)

elis510

elis510, 9. 9. 2016, 10.23

nemyslím si, že by šlo o vyčlenění, ani, že by dítěti něco chybělo, pokud se nechá doma "zaostat"... to znamená bez pozornosti, bez poznávání,.... snažím se se synem navštěvovat různé akce, výlety, povídat s ním.. odpovídat na všetečné otázky, vštěpovat základní návyky, respektovat jeho názory a vysvětlit, co je možné a co ne...vyrábět vše možné, tvořit z obyčejných věcí, lásce ke zvířátkům a tak dále... bohužel jediné, co se mi nedaří.. je najít stejně naladěné lidi kolem.... což se nyní snad změní, protože nejen syn ale i já budem nějaký čas i v lesní školce, kde, pevně doufám, najdeme oba to, co hledáme

Petra Schoberová, 24. 1. 2016, 7.14

Vůbec si nedokážu představit že bych měla malého později učit sama doma alekdyž se nad tím člověk zamyslí, stejně to dělají všichni bratr si nosil od první třídy 2-3 strany třeba já nevím v prvouce aby je rodiče naučili poznávat hodiny atd..No, většina dětí už to umí že ale nejsou od toho ty hodiny aby se to naučily? Jinak klobouk dolů před vámi, co učíte děti doma.. Jen ale menší otázka (jestli nevadí ) nechybí těm dětem pak třeba společnost a nevyčlení je to?

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 1. 2017, 16.34

Ono to pak chce nastudovat informace a jde to

kamca80, 23. 1. 2016, 9.14

Naše dítě do chodí a jsem ráda za školku, i když díky nemocem je víc doma jak tam, ale chodí tam moc rada, má tam kamarádky na které se moc těší, maluji, vytvářejí, jezdí na divadlo. Co mi teda vádí, že chodí teď v zimez strašně moc špinavá dom, od bláta, od hlavy až k patě, kdyby to bylo jen jednou tak neřešim, ale je to teď denně. A pak že teď v zimě jezdí bna skluzavce a valí sudy z kopecka u školky. Už to obneslo i ošklivý zánět mocaku máme ještě syna 18 měsíců a ten do školky taky chodit bude. Nedokazu si představit, že by do školky nechodily, když budu muset za chvíli nastoupit do práce.

snany, 22. 1. 2016, 17.45

O domácím vzdělávání jsem uvažovala, teď pracuji jako asistentka ve školce a ráda bych v budoucnu měla dětskou skupinu.

benca, 22. 1. 2016, 6.35

urcite do skolky, ma plno aktivit, my chodime do statnej, kazdy tyzden divadielko, a vela ineho, vzdy sa tam tesi, pravidelny rezim a priprava na skolu, a su tam predsa pedagogovia

dasza, 21. 1. 2016, 19.18

Je a tech chyb. Ten mobil...to je peklo;))) radej zapnu priste pc..no opravovat to nebudu.tak si to domyslete;)))))

dasza, 21. 1. 2016, 18.23

Hlasim se do debaty Jm syn chodi do skolky obcas na Dopo. Skolu vybiram ja.bohuzel nejsou fina.ce na sokr.ci komunitni(coz bych chtela) ale bohuzel.tak vybiram skoli malou.i za cenu dojizdeni .atd.. Pro okoli jsem padla na hlavu.pro me je to dulezity..domaci uceni sama nezvladnu.ale mit finance..jsme nekde jinde

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů