Les jako místo pro rozvoj?

zobrazeno 1494×

Vložil(a): NikolaJ, 26. 6. 2017 15.44

Blíží se houbařská sezóna. Učíte děti v lese poznávat houby? A co stromy, šišky? My ano. Les je pro nás nejen místo pro odpočinek a zábavu. Povídáme si o zvířátkách, které žijí v lese, stavíme domečky skřítkům, hrajeme bitvy se šiškama:-) A co vy?

Sdílejte:   | 
4

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

alabud, 21. 1. 2022, 9.46

Do lesa chodíme všichni moc rádi, nejvíce si to samozřejmě užívá náš pes a pak děti, který skotačí a vymýšlí co můžou. Někdy máme procházku spíše relaxační, abychom vyloženě netvrdli doma, ale jindy se to snažíme dělat zábavně. Manžel dětem připravuje stezky, kde plní úkoly nebo to děláme spíše poznávací. Když máme relaxační procházku lesem, tak sama za sebe oceňuju tu "hru", co vznikla během covidu. Kdy jsou na stromech nalepené různé hádanky pro kolemjdoucí Nedávno jsme byli u známých a ty nám vyprávěli, jak hrají s dětmi v lese hru "Objev v sobě zvíře", jednou jsme jí hráli s nimi a nakonec jsem jí koupila taky - spíš jen tu kostku . Děti to baví, není to nic složitého. Tady posílám pravidla: https://www.antonieemma.cz/blog/jak-si-hraji-v-lese-aneb-objev-v-sobe-zvire--pohybova-hra-pro-celou-rodinu/

magdah, 16. 12. 2021, 17.51

My s rodinkou do lesa vůbec nechodíme. Vůbec to pro mě není odpočinek. Jediné co pořád řeším je, jestli někdo nemá klíště, jestli nestojím v mraveništi, abychom se neztratili a tak dál. Není to pro mě relax ani trochu. Víte jak já si představuju relax? https://www.cklub.cz/pruvodce/spanelsko/sevilla Tohle je relax jak má být. Nikde otravný hmyz, jen odpočinek a klid.

vendy.z, 9. 8. 2017, 8.48

Učíme se

LucieS

LucieS, 6. 7. 2017, 11.59

Dceři je teprve půl roku, ale už se těším na to, až bude starší a bude vnímat a já jí všechno budu ukazovat a vypravovat o tom

Lenourecek, 5. 7. 2017, 22.32

Povídám o stromech, zvířátkách, květinách, zkrátka o všem, co vidíme

Iwushka.p, 5. 7. 2017, 15.03

Zatím jsme moc maličký (2 měsíce), ale jelikož je dědeček myslivec určitě malého povedeme k poznávání přírody.. A dědeček se už nemůže dočkat, až ho vyvede do lesa a všechny své znalosti mu předá..

Gabill, 3. 7. 2017, 15.08

Les zatial moc nie. Akurat zbierame sisky, gastany, pripadne nahaname vtaciky.

darzanka, 3. 7. 2017, 14.05

Dcera je zatím na nějaké poznávání hub moc malá, ale les má ráda. U mraveniště by nejradši strávila celý den:). A taky se naučila sama si trhat borůvky, tak to mělo taky velký úspěch:)

editak, 3. 7. 2017, 10.10

v lese jsme byli zatím dvakrát, nesla jsem ho v nosítku a spal jak špalek. Takže letos se opět chystáme a procházka bude už zajímavější, šišky, stromy, třeba i houby a borůvky

Misska20, 3. 7. 2017, 7.03

Do lesa chodíme často, ale zatím poznáváme hlavně zvířata co žijí v lese.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů