Obavy z těhotenství

zobrazeno 647×

Vložil(a): Gimisek97, 26. 8. 2022 19.58

Ahoj potřebuji se svěřit nebo spíš vypovídat. Změnila sem lékaře po přestěhování a u nového lékařky sem zjistila že mám genetickou vadu dělohy ( je rozdvojená mám dva čípky a poševní přepážku) když jsem ji řekla že bych chtěla začít plánovat rodinu tak to přišlo.... Že zřejmě bude problém otěhotnět ale může se to podařít což jsem ráda ale Že vzhledem k té vadě by jako žena doporučila poté ukončením císařským řezem kvůli závažnému a těžkému poranění. Od té doby se cítím že jsem selhala už nemám chuť se dal snažit přítel je z toho zklamaný ale zatím to docela klape... Jsem sama ze sebe znechucená! ☹️☹️ Je tu někdo z touto vadou a podařilo by se mu porodit přirozeně? Je nějaká šance porodit normálně nebo je to asi předem takto jiste ☹️ děkuj za zpětné vazby.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

V007A, 1. 9. 2022, 6.32

Nejhorší je se stresovat. Asi bych svolila k tomu císaři, protože to hlavní je pak to dítě mít a přežít. Pokud hrozí takové poranění vážné.

patricia077

patricia077, 28. 8. 2022, 14.49

Určitě souhlasím s holkama že důležité je sebe ani dítě neohrozit a mít dítě a tu možnost porodit je důležitější než jakým způsobem.

Gimisek97, 28. 8. 2022, 20.14

To je ten problém že pokud by se podařilo otěhotnět tak větší ryziko je pro me než pro dítě. Takže.proto jsem zoufalá

patricia077

patricia077, 29. 8. 2022, 16.00

Chápu ☹️

Minnie, 27. 8. 2022, 22.06

Já tě plně chápu, císař mi hrozil u dcery (konec pánevní, to bych si neriskla přirozeně i když se jednalo o druhý porod) a dělala jsem psí kusy aby se otočila správně. Nakonec se podařilo. No a syn pro změnu příčná poloha. Což by přirozeně opravdu nešlo. Taky se na poslední chvíli umoudřil, ale rozumím tvým pocitům, taky jsem chtěla rodit přirozeně. Nicméně zase jsem si říkala, lepší císař než nemít miminko vůbec. Takže i kdybych věděla dopředu jako ty, že jednou císař bude, šla bych do dítěte raději než ho nemít. Dnes najdeš i porodnice, kde i u císaře může být partner, jde pouze umrtvit dolní polovinu těla a být při vědomí, vše je o domluvě a samozřejmě také záleží na dané situaci. Pokud tě to opravdu hodně trápí, klidně jdi na terapii. Jen pokud mohu radit, vyreš to v sobě pokud možno ještě před těhotenstvím, ať pak nepředáváš stres miminku

Gimisek97, 28. 8. 2022, 20.16

Já se právě z tím císařem němužu smířit... Zatím sem si nechala napsat antikoncepci a jsem docela z toho špatná

Katka

Katka, 29. 8. 2022, 20.56

No kdybych si já měla vybrat mezi antikoncepci a císařem, určitě bych si nevybrala hormonální antikoncepci. Vždyť je to hrozné svinstvo pro tělo a akorát riskujete trombózu, deprese a komplikace s budoucím otěhotněním.

Minnie, 29. 8. 2022, 21.14

Přesně. Já ji kdysi brala jako mladá a hloupá, asi 2 měsíce ale i tak bych si za to teď nafackovala a u dcer rozhodně nebudu chtít, aby toto užívaly.

Gimisek97, 29. 8. 2022, 22.46

Tak zatím chci být chráněna a pokud by byli nějaké problémy tak ji vysadím... Právě že já teď ani nevím zdá chci otěhotnět když vím co mě čeká

Katka

Katka, 31. 8. 2022, 10.30

Chránit se můžete i bez HA.... Neberu antikoncepci už 12 let a lituji těch 9 let, co jsem svoje zdraví ohrožovala. Nehledě na to kolik jsem ušetřila peněz 😉

Katka

Katka, 26. 8. 2022, 20.13

Císařským řezem rodí ženy z různých důvodů a ten váš mi nepřipadá jako zbytečně zvolený. Samozřejmě můžete konzultovat s více lékaři, v různých nemocnicích, ideálně kde už takovou pacientku měli a mají nějaké zkušenosti.

Gimisek97, 26. 8. 2022, 22.20

Už jsme právě na toto téma mluvila z více lékaři... A vseci mluvili stejně ☹️

Katka

Katka, 27. 8. 2022, 17.07

Císařský řez není hanba, když to jinak bezpečně nejde. Popřípadě jeli to pro vás nepřípustné, navrhněte doma adopci. A nebo si najděte terapeuta, který vám pomůže se s vaší diagnózou smířit.

Gimisek97, 28. 8. 2022, 20.15

Přítel o adopcí nechce ani slyšet

Katka

Katka, 29. 8. 2022, 8.37

Tohle je důležitá věc, na které se musíte dohodnout a shodnout. Dejte příteli čas, aby to vstřebal a pokud nebude na vaší straně, tak to asi není ten pravý.

Gimisek97, 29. 8. 2022, 10.26

Dáváme tomu čas... zatím sem si nechala napsat znova antikoncepcí ač to ani Dr nechápala proč když sem se ptala na snažení a v závěru sem si nechala psát antikoncepci

Minnie, 29. 8. 2022, 21.15

Tak v tom zas chápu jeho, pokud je šance mít svoje...My se kdysi bavili i adopci když se nedařilo otěhotnět ale až jako o krajní možnosti i kdyby nevyšlo umělé oplodnění. Naštěstí se to pak vyřešilo samo.

Gimisek97, 29. 8. 2022, 22.47

Ano chce svoje vlastní

Katka

Katka, 31. 8. 2022, 10.32

Tak u nás úplně naopak. Manžel se o mě bál kvůli porodu, tak preferoval adopci 😁Já chtěla děti svoje, tak nakonec máme naše.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů