Vyřízení cestovního pasu pro půlroční dítě

zobrazeno 2743×

Vložil(a): JanaH, 15. 4. 2015 20.49

Maminky, vyřizovala jste některá pas pro tak malé dítě? O prázdninách se chystáme na Slovensko. Sice jen kousek za hranice, ale nechci to riskovat bez dokladu, takže plánujeme i mladšímu synovi pas udělat. Potřebuji na to ještě něco kromě rodného listu a svého OP? A jak probíhá focení? Moc si nedovedu představit, jak to uděláme, aby se nechal vyfotit.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 11. 1. 2018, 18.46

focení je v pohodě, u nás hodí bílou plachtu přes dětskou sedačku a maminka případně i drží hlavu pod tou plachtou

Mygara

Mygara, 18. 8. 2017, 16.51

teď už jsou na focení zvyklí, akorát jsem četla, že chtějí rodné listy i rodičů, ale v praxi neověřeno

Fuga

Fuga, 21. 11. 2016, 14.29

jestli plánujete jen Slovensko, tak stačí udělat občanka. a u nás probíhalo focení tak, že na dětskou židličku natáhli bílé prostěradlo, do toho posadili syna a já mu zezadu přidržovala hlavu.

nikolava, 7. 11. 2016, 14.37

Nám dělali pas v 9m a fotku má krásnou i když se hrozně vrtěl... Jde udělat i občanka

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 16. 9. 2016, 23.17

Když je šikovná pracovnice, tak dítě vyfotit zvládne, chodí tam i úplně malé děti a průkaz platí dokud dítě nezmění podobu

kajca, 12. 12. 2015, 9.48

Ja som dávala robit malej pas ked mala 2 tyzdne,na Slovensku robia obciansky až od 15 rokov.

Estrela113, 17. 4. 2015, 21.49

My jsme nechávali na pas fotit děti 3 měsíce a skoro 2 roky. Byl to boj, ale úřednice byla velmi zkušená a chápavá a podařilo se ji vyfotit obě děti. Jsou na to vybavení, mají hračky, bílé plachty (měla jsem ji na sobě a držela jsem malou před sebou). Já bych rovnou nechala udělat pas, protože když pak pojedete jinam než na Slovensko, tak aby nebyl problém.

dasza, 17. 4. 2015, 14.05

mam pro oba obcanku a staci to:)

Jooky, 16. 4. 2015, 14.31

s focením si nedělejte starosti teď už jsou na to vybavení všude, protože se s tím počítá když bez toho vlastně nemůžete za hranice ČR. My jsme se byli fotit rok zpět a vše v pohodě.

Katka

Katka, 16. 4. 2015, 10.27

Na Slovensko mě to přijde naprosto zbytečné, stačí udělat občanka, určitě to bude i levnější (cca 50,-?). Focení bude asi oříšek, když má být posazený a koukat do určitého místa, ale snad si úřednice poradí.

JanaH, 16. 4. 2015, 13.45

Pro dítě se dá dělat i občanka? To jsem vůbec nevěděla, musím se na to mrknout. Díky.

Katka

Katka, 16. 4. 2015, 13.53

rozhodně jde ;o) zařizovala jsem pro dceru, aby u sebe měla nějaký doklad, když jela s prarodiči do Maďarska; pak se nám to i hodilo do autobusu a do vlaku, že ještě nemá 6 let, protože je na svůj věk velká

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů