Přibírání u dětí

zobrazeno 639×

Vložil(a): AndulaK, 4. 6. 2022 21.48

Dobrý večer, potřebuju, aby můj syn lehce přibral - doporučila nám to paní doktorka. Poradíte, co dávat, aby to šlo samo?

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Minnie, 13. 6. 2022, 21.38

Já zas potřebuju aby rostl... I dcera... syn ve 4 letech 92 cm, dcera v skoro 7 nějakých 115 cm s bídou. Váha syn 11,7 kg,dcera 17,6 kg. Výživa dobrá, jedí vše, i na krevním rozboru vše ok, opravdu jim nic nechybí. Váha mi je jedno, ale syn je nejmenší ze školky a dr vyhrožovala pícháním růstového hormonu což úplně nechci.

Katka

Katka, 14. 6. 2022, 10.55

A v rodině jste spíš vysocí nebo ne? Myslím, že byste mohli pro jistotu absolvovat endokrinologicke vyšetření. My víme od těhotenství, že dcera bude vysoká. Má dlouhé stehenní kosti.

Minnie, 14. 6. 2022, 22.46

U dcery i syna dělali odběry na vše možné včetně endokrinologie. Dceři poté rentgen ruky, kde nějak podle kostí zjistili, že je biologicky o 2 roky opožděná (tudíž v 6 letech odpovídala na 4 roky, i puberta jednou nastoupí déle, místo v 18 přestane růst ve 20 apod.) Ale u syna ten rentgen udělat nechtějí a nechápu proč, u dcery je to prokázané takže genetická dospozice by byla. Jinak já mám.168 cm, manžel 184 cm ale ten je velký a nikdo neví po kom. Tchán je velký asi jako já, tchyně i manžela ségra jsou menší než já. Moje ségra má asi 160 cm, mamka 164 cm, mamky brácha 170 cm, mamky ségra 155 cm. Ale bohužel manžel ten průměr navýšil a doktoři jedou podle grafů a tabulek kdyby synovi ten rentgen udělali, tak by jsme věděli kestli taky poroste pomaleji nebo co dál. Ale oni ne, hned píchat hormony. Ty se vyznáš ve stravě viď? Poradila bys něco, po čem by mohly děti lépe růst? Jestli se to vůbec dá jídlem ovlivnit?

Katka

Katka, 15. 6. 2022, 7.05

Obecně pro růst dostatek bílkovin a minerálů. Ale jak přírodně substituovat růstový hormon, to teda nevím. Myslím že to řídí podvesek mozkovy. Je divné, když mají vysetrenou dceru, nevztahnou to i na syna. Ale spíš to vypadá genetické, když máte v rodině výšky 155 cm. Manzelova sestřenice má taky hodně malé děti, taky chtěli dávat hormony, ale nakonec se doktoři spokojili s růstem o 5 cm za rok. Oni jsou oba malí, taky do těch 160 cm, takže nemají být po kom vysocí. Jejich dcera tančí a kluk hraje dost dobře fotbal.

Souskova, 7. 6. 2022, 21.34

Dávala bych poctivé smetanové krémy - třeba Bobík je výborný.

dasza, 8. 6. 2022, 13.14

Přesně..20bobiku denne .to je řešení🤦🤦🤦🤮🤮

MalirkaV, 9. 6. 2022, 22.57

Zdravím, jediné řešení to určitě není, ale pomůže to. Mě se po Bobíku dcerka taky spravila. Má výborné složení a dětem chutná.

Katka

Katka, 10. 6. 2022, 8.07

Výborné složení? Jakože cukr a škrob? 🤔 Co takhle raději neochuceny tvaroh s ovocem?

Hela, 13. 6. 2022, 17.41

Pokud se nedávají tři denně, tak škrob (mimochodem bezlepkový, takže lehký) ničemu nevadí a malé množství cukru taky ne. Navíc je Bobík absolutně bez éček a konzervantů, což je třeba pro mě důležité. Tento předsudek, že škrob není zdraví vyvolala reklama konkurenčního výrobku.

Kikinda, 21. 6. 2022, 23.15

Katka

Katka, 5. 6. 2022, 15.27

Tak vám měla poradit ta doktorka, ne? I když je pravda, že o ni se na medicíně nic o výživě neučí a pak dokáží poradit tak leda sladkou krupicovou kaši k večeři 🙄Záleží jak staré dítě máte, většina dětí má sice tuk, ale skoro žádnou svalovou hmotu a pak bude vždy dítě vypadat jako kostra. Je potřeba taky vědět, že má dítě dost železa a vit B12. Jaké má složení jídelníčku?

dasza, 5. 6. 2022, 9.29

Kdyby vám doporučila aby jste ho tahal za penis aby ho měl větší..poslechněte??? Buďte ráda že není tlustej..tabulky vypusťte .já mám jedny z nejhubenejsich děti co se váhy týče v okolí a nestrádaji...a rozhodně do nich nebudu nic coat jen aby měli např o 10kg víc aby aspoň trochu dohnali vrstevníky🤦🤦🤦

Katka

Katka, 5. 6. 2022, 15.30

Tak ono nejde jen o váhu. Podvaha a podvyziva je potřeba řešit. Spousta dětí jí tak bídně, že minimálně nemají žádné železo, tím pádem jsou unavené, nemají sílu běhat, tudíž nemají jediný sval a z toho pak jsou kost a kůže.

dasza, 5. 6. 2022, 18.42

Hovno..nemá absolutne nic..minerály.zelezo..nic..pac nic nežere...doslova...a hold to tak je...násilím do ní cpat nic nebudu a svaly nejsou tím že má železo..

Katka

Katka, 6. 6. 2022, 22.00

Ne svaly se tvoří z bílkovin a tělesným cvičením. Když ale dítě nemá dost železa, nemá v těle dost kyslíku a svaly kyslík potřebují, bez něj se běhá těžko. Vzhledem k tomu, že tvoje děti vyhrávají závody, tak evidentně nejsou ten případ, který potřebuje něco akutně řešit. Ale jsou děti co neujdou 100 m a tam je na místě zjistit, jestli jim něco nechybí.

dasza, 7. 6. 2022, 5.55

Páč jsou líní jak hrom..vidím to ve školce..a to jim fakt nic nechybí...a to že přibere..mu nedodá nic..páč přibere určitě ne zdravě..a doktor určitě neřeší co a jak jen mu nesedí váha v tabulce tak řekne přibrat..vidím a znám to každý dva roky u obvodaka..

Katka

Katka, 7. 6. 2022, 17.46

Souhlasím. Já teď hlídám 2 děti co vůbec nechtějí chodit ven 🙆‍♀️A když mají v den hlídání TV, tak jsou zralí na kapačku, jak jsou z té "extrémní námahy, trvající celých 45 min" unavené. A rodiče mě nezapomenou upozornit, ať jsme radši jen doma, že budou unavení. 🤷‍♀️

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů