Jak s dětmi pracujete na komunikaci?

zobrazeno 1818×

Vložil(a): Christie, 13. 2. 2015 22.22

Maminky, jak s dětmi rozvíjíte a pracujete na komunikaci? Nám se osvědčilo již od miminka neustálé čtení básniček, zpívání písniček, čtení pohádek, komentování všeho a všech (i televize), bez šišlání a rozmazlování. Výsledek? Malá zvídavá brembentilka, co si neustále zpívá, touží vše znát a do módu pusinky na zip přechází až ve spánku. :D. Navíc mluví plynule a na svůj věk srozumitelně. Souhlasíte, že poctivá komunikace rodičů směrem k dítku má podstatný vliv na jeho rozvoj, slovní zásobu, přednes?

Sdílejte:   | 
3

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 8. 1. 2018, 12.32

souhlasím, ale musela jsem zapracovat na svém šišlání

Mygara

Mygara, 14. 8. 2017, 11.39

každý čas, která aktivně věnujete dítěti je přínos

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 14. 12. 2016, 22.54

Také se synem hodně čteme zpíváme a říkáme básničky a on to miluje

Fuga

Fuga, 21. 11. 2016, 9.25

řekla bych že ano, akorát u syna se to projevilo až ve 3 letech. A teď pusu nezavře, že mě z něj bolí hlava

Minnie, 7. 4. 2016, 10.37

Nevím no. Od narození se zpívaly ukolébavky, říkaly básničky, vše se komentovalo, dcera řekla první slovo brzo, ve dvou letech velká slovní zásoba a teď ve čtyřech jsme skončily na logopedii, protože hrozně komolí a patlá slova, rozumím jí jen já, učitelky v mš a moje mamka. Spousta písmenek jí nešla, teď od listopadu je teda zlepšení hodně znát, už jí rozumí víc lidi ale bude to ještě na dlouho a na to jak jsem se jí věnovala bych tohle nečekala.

Zuzka Čtvrtečková, 16. 11. 2015, 23.32

Určitě. Od mala zpíváme, říkáme říkanky a doktoři i učitelky ve školce syna chválí, že mluví krásně. Jen je pravda, že teď s tou školkou začal trochu šišlat, ale když ho upozorníme, tak zase mluví normálně Komentujeme a povídáme si o všem.

Katka

Katka, 6. 3. 2015, 12.28

souhlasím

Jana V., 24. 2. 2015, 13.43

taky se snažím zpívat, opakujeme si říkanky, vysvětluji co se dá ... děti už se začali i dost ptát sami "kdo to je?" "Co to je?" "Kam jdeme?" jsou i dost zvídavé, což je určitě dobře

JanaH, 18. 2. 2015, 10.30

Já jsem taky malému od mala zpívala, mluvila s ním, četla různé říkanky. Teď to děláme spolu. Začal mluvit asi v roce a půl a od té doby pusu nezavře, u některých souvětí jen zírám, kde to vzal. Teď má 2,5 roku. Pohádky jsou na něj zatím dlouhé, u toho nevyrží, ale říkanky a písničky miluje. Někdy je to docela vyčerpávající, že ani na minutu není ochotný zavřít pusu, ale na druhou stranu jsme rádi, že tak pěkně mluví

Zuzka Mikušková, 17. 2. 2015, 11.34

Ahoj maminky,mam 2 a pul leteho chlapecka,od malinka jsem mu zpivala,cetla pohadky, rikanky a basnicky a porad nechce mluvit a to máme jít za měsíc k zápisu do školky,tak jsem z toho nešťastná..dokáže pojmenovat členy rodiny,na zvířátka pořád dělá jen zvuky a jinak ve vyjadřování se prostě nehne dál než přes slabiku max.,že zopakuje dvě stejné slabiky..vůbec nevím co s tím,vím,že má ješte čas se rozmluvit,ale když vidím ty upovídané vrstevníky tak jen zírám nějaká rada jak ho rozpovídat?Nebo ho mám nechat být a až bude sám chtít,tak se rozpovídá?

JanaH, 18. 2. 2015, 10.37

Myslím, že se ještě nemusíte plašit, každé dítko to má nastavené trochu jinak. Náš malý začal mluvit v roce a půl, syn od kamarádky až skoro ve třech letech, ale všechno pak pěkně dohnal. Jen pokračujte v tom, že si s ním budete povídat, komentujte co kde je, jak se co jmenuje, čtěte si, zpívejte a podle mě to přijde samo

Christie

Christie, 18. 2. 2015, 13.43

Souhlasím s Jančou, každé dítko to má skutečně jinak. Co ale prý pomáhá, tak je neustále mu dávat podněty k tomu, aby s Vámi komunikoval. Chceš něco? Řekni si o to a pojmenujte to, hezky, ne zvukem. Pak mu vše komentovat (co právě vidíme, slyšíme, co spolu podniknete atd.) a vybízet ho formou otázek. Třeba to půjde takto, když ne s knížkou nebo říkankou. Hodně štěstí, určitě se to brzy zlomí!

Zuzka Mikušková, 18. 2. 2015, 22.37

To taky dělám,že když něco chce,tak si prostě musí říct,i vše pojmenovávám a vysvětluji,hold to chce trpělivost..mockrát děkuji za rady a názory

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů