Jak na batole, které se "šprajcne"

zobrazeno 1026×

Vložil(a): Jarka mmm, 20. 6. 2016 19.20

Prosím o radu. Jak řešíte, když si batole postaví hlavu v ne moc vhodné situaci? S dcerou myslím dobře komunikuji, hodně vysvětluji atd. a většinou to chápe. Když třeba doma vezme něco, co nesmí mít v rukou, tak jí to v klidu vysvětlím a většinou to také vklidu odevzdá. Problém je ale např. venku-ráda chodí po obrubníkách, což jí nechávám, aby hezky balancovala atd., ale pak třeba dojdeme k rušnější silnici a chodík je na druhé straně. Tak jí řikám, že musíme na chodník a ona se najedou totálně šprajcne a nevidí neslyší a prostě musí jít po tom obrubníku. Nakonec to vždycky skončí hurónským řevem a musim jí doslovat odnést pryč. Jak to řešíte? Někdo razí teorii, že období vzdoru neexistuje, ale jak se s dcerkou mám domluvit, když vůbec nevnímá? Respektive vnímá jen ten obrubník :D. Děkuju moc za rady...

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 7. 12. 2017, 18.36

chce to trpělivost a počítat do 10

Fuga

Fuga, 9. 12. 2016, 9.56

vydržet ale ten náš také neviděl, neslyšel.. Ale trvat na svém se vyplatí, ale důrazně... Ale projeví se to bohužel až později

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 23. 6. 2016, 14.13

V případě nebezpečí bych dítě odnesla na bezpečnější místo a snažila se vysvětlit. Zatím se 14-ti měsíčnímu synovi snažím vysvětlovat, ale je to jak házet hrách na zeď ...

benca, 21. 6. 2016, 19.58

tak mi mame 4 rocnu a myslim, ze ten vzdor nas este nepresiel

Minnie, 21. 6. 2016, 14.46

Vysvětlím a buď si dá říct a jdeme po dobrém, nebo se vzteká a jdem s nafučenou pusou a s řevem, záleží jakou má náladu ale prostě když hrozí nebezpeči tak poslechnout musí, někdy poslouchá bez problémů, už je rozumná a ví kde je jaké nebezpečí, ale někdy má zlobivý den, odmlouvá, vzteká se , naschvál chodí kam nemá a já už ji večer měřím, jestli se ještě vejde do babyboxu . (Myšleno s nadsázkou.)

Jarka mmm, 21. 6. 2016, 15.52

Hm,tak ten druhej pripad mame dneska...

dasza, 21. 6. 2016, 6.01

Rikam dopredu bude silnice.dame si ruku.pak budem pokraxovat v obrubniku.kdyu zacne jecet.proste ji odtahnu pres silnici a pustim na chodniku at se vyvzteka

Jarka mmm, 21. 6. 2016, 8.38

U nás to většinou probíhá stejně...

Eliška Kaiserová, 21. 6. 2016, 5.25

I pres veskerou mou vysvetlovaci snahu,taktez musim dcerku vetsinou odnest,protoze domlouvani ani uplaceni dobrutkou u nas nefunguje

klarike1

klarike1, 20. 6. 2016, 23.13

Já se snažím taky všechno vysvětlit, často zabere upoutání pozornosti něčím zcela jiným. Hlavně se s ní nikdy o tom nehádám a raději vymýšlím rychle, čím ji zaujmout. Párkrát se mi taky stalo, že jsem ji prostě vzala do náruče a šla křik nekřik.

snany, 20. 6. 2016, 21.48

Pokud to jinak nejde a hrozí nebezpečí tak odnesu, řev neřev. Ne vždy je dítě správně naladěné aby dokázalo poslouchat co se mu říká.

Jarka mmm, 20. 6. 2016, 21.53

Máte pravdu...Jen jako prvomatka zatím asi nedokážu rozlišit, kdy jí vysvětlovat a ztrácet nervy a kdy má prostě odtáhnout. Ale věřím, že pár takovýhlech scén a osvojím si to. Stejně jako už poznám, kdy je přetažená .

porsche, 20. 6. 2016, 20.15

Taky uz se nam parkrat stalo,staci vysvetleni ze jezdi auta a udelali by bobinko.Chodi pekne za ruku i po chodniku nejen kdyz jde pres silnici.Drzim palce

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů