Dotaz

zobrazeno 1361×

Vložil(a): Leen, 17. 1. 2021 20.00

Zdravím, mám syna 26měs.je šikovný ale nechce se mu mluvit, umí barvy, pexeso apod. Nezná někdo nějaký fígl jak ho rozmluvit? 🤔

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Romanka40, 5. 1. 2022, 13.45

Me starsi taky nechtela mluvit. Cim vic jsem na ni tlacila, tim min mluvila. Rozmluvila se poradne az ve skolce (3.5roku), do te doby proste mluvila malo. Pred 3tim rokem pak zacala mluvit vice, mluvila ve vetach, ale pouzivala svoje slova a zvuky.

Nikoll, 27. 1. 2021, 18.53

Dcera taky začala mluvit dost pozdě, v podstatě znakovala a ukazovala co chce, semnou občas pár slov, ale pořádně začla až ve školce mezi dětičkama. Dneska je jí skoro 5 a nezavře pusinku

babca216, 25. 1. 2021, 21.05

To bych ještě chvíli vydržela . Nejlepší jinak je dělat , že mu nerozumíte když po vás něco chce ..třeba hračku, nebo něco dobrého a schválně říkat že slyšíte něco jiného ....

V007A, 19. 1. 2021, 6.48

Každý je šikovný na něco jiného. Mě se třeba u dcery osvědčilo to, že jsem dělala, že nevím, co po mě chce... Co že to je? Já jsem zapomněla, jak se to jmenuje....atd..

Katka

Katka, 18. 1. 2021, 20.48

U kluků je to celkem běžné, že mluví později. Náš syn byl ochoten se barvy naučit ve 4 letech a kupodivu Země se stále točí a ze školy nosí jedničky 😉Jak píšou ostatní omezit tv, tablet apod a na dítě mluvit, zpívat mu, recitovat, prohlížet si spolu knížky a ono to přijde. Do 3 let bych se neznepokojovala pokud slyší a reaguje na podněty. Ani naše obvodní po nás žádné mluvení ve 3 letech nechtěla 😁

Leen, 18. 1. 2021, 20.14

Syn umí barvy, doprav.prostr.,čísla, ale prostě mluvit se mu nechce. Čteme pohádky, posloucháme písničky, ale ta mluva 😞no nevím, uvidíme ve školce.

Minnie, 18. 1. 2021, 16.09

Mám syna 33 měsíců, a taky nemluví. Respektive řekne co se mu hodí, je líný. Umí zvuky zvířat, máma, teď začal konečně TÁTA, ale hlavně ham, mňam a bonbon 😂😂😂 jinak má svou řeč, např.jeřáb je Vavau atd. A to na něj starší ségry mluví pořád, čteme knížky a tak. Neřeším. Zas byl napřed že měl brzo zub, brzo lezl, brzo stál atd.

Teryk92, 18. 1. 2021, 13.59

Každý je jiný. Syn má teď čerstvě dva roky a už mluví krásně. Až se někdy divím co vše už umí říct. Doporučuji na něj pořád mluvit. Já už od narození komentuji úplně všechno - při oblékání nebo když jsme venku....

Adrianita, 18. 1. 2021, 10.12

Povídat si s ním, prohlížet knížky a číst. Každé dítě má svůj čas. Ale třeba syn mé švagrové už měl v září 3 roky a vůbec nemluví. On tedy tráví hodně času na mobilu u pohádek a když jsem ji na to upozornila, přerušila kontakty. Takže i nadměrné sledování pohádek můžou řeč zbrzdit. Jak to vypadá, že nechce mluvit? Jakože ve větách nebo neříká ani slova jako bába, pes apod.?

dasza, 18. 1. 2021, 12.40

Člověk by si měl všímat sebe a svého...ne upozorňovat okolí....

Adrianita, 18. 1. 2021, 14.07

To je pravda, ale když to řešila, řekla jsem svůj názor.

dasza, 18. 1. 2021, 17.09

Jo tak to jo.l..ale mě přijde že každej teď má potřebu do všeho remcat bez " toho aniž by o to měl někdo zájem...při debatě či otázky názor svůj vyjádřit můžeš))

Katka

Katka, 18. 1. 2021, 20.53

Njn některým rodičům je celkem jedno, že dítě nemluví pořádně ani v 1.tride. 🙏To je těžký, no. Já jsem moc zvědavá, jak takové dítě mé kamarádky bude učitelka známkovat, když mu není rozumět. 🙄

Katka

Katka, 18. 1. 2021, 20.51

Může a nemusí. Náš syn nekoukal ani na tv ani do mobilu, denně jsme mu četli a stejně nemluvil dokud sám nechtěl. No a teď hubu nezavre, ani já jako ukecana žena nedám 30 % jeho denního objemu slov 😅

Adrianita, 19. 1. 2021, 7.07

Syn se taky rozmluvil až po 3.roce a to čteme se ségrou od narození. Synovec kouka na pohádky snad od 7 měsíců, ale on nejen nemluví, ale ani nereaguje na oslovení a tak. A oni pořád čekají až... At si to každý dělá dle svého svědomí 😢

Katka

Katka, 19. 1. 2021, 9.00

Jj je to těžké sledovat, jak to někteří rodiče dlouho neřeší a když na ně učitelka na zš houkne, ať s dítětem více pracuji a zintenzivni logopedii, tak jsou urazení, že nemají čas, že přece chodí do práce 🙄

dasza, 18. 1. 2021, 6.25

Každý děcko všemu rozumí....a každej má jiný tempo..někdo mluví dřív.nekdo později..

Jarka mmm, 18. 1. 2021, 14.28

Přesně. Já se u dcerky nervovala blbostma a až časem sem si zvykla, ze se má vše nechat plynout. Takže když kluk do tři let fakt skoro nemluvil (všemu rozumnel), tak sem se nenechala vykolejit “dobře minenejma radama” a byla naprosto v klidu a pak když měl potrebu, tak najednou začal mluvit krasne.

Katka

Katka, 18. 1. 2021, 20.54

Tak některé dítě může mít vadu sluchu třeba,i když to nemusí být nápadné.

Jarka mmm, 18. 1. 2021, 21.32

Proto jsem jen kontrolovala, zda rozumí.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů