Dítě se nebojí cizích lidí

zobrazeno 2503×

Vložil(a): vequi, 3. 8. 2016 17.27

Maminky, před pár dny se mi stala s dcerou (necelé 2 roky) zvláštní situace. Šly jsme po ulici a najednou nás zastavila starší paní a říká mojí dceři: "ahoj holčičko, půjdeš se mnou?" a natáhla ruku a dcera jí tu ruku podala a normálně by s ní asi šla. A paní ještě dodala: "to je ale hodná holčička, šikovná"..... to mě úplně rozlítilo a odpověděla jsem paní, že to ale není dobré, že by šla s cizím člověkem a byla jsem v tu chvíli úplně vytočená a vyděšená zároveň. Tak jsem se snažila zbytek cesty dceři vysvětlit, že nesmí cizím lidem podávat ručičku a tak,... no ale řekla bych, že to nějak nepobrala. Setkala jste se s něčím podobným? Co s tím, když to zatím nedokáže dcera pochopit? Mám o ni strach, aby s někým neodešla, když se na sekundu otočím,.... a držet ji pořád u sebe nebo běhat za ní, to taky není zrovna nejlepší.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 19. 11. 2017, 16.33

pro děti je to težké, dcera to dělala také, syn se bál...

Fuga

Fuga, 17. 12. 2016, 18.57

můj syn to ve dvou letech také dělal, úplně cizí paní se chytl, když byl zrovna na mě naštvaný a ona mu jí v dobré vůli nabídla, že se bude bát a vrátí se ke mně a on nic. On se jí normálně čapl. Asi to v tomto věku ještě opravdu nechápou

nikolava, 17. 10. 2016, 17.06

Můj syn má 14 měsíců a také by šel s každým, vůbec se nebojí, na všechny se směje... Když někdo natáhne ruce, že si ho chce pochovat, tak se klidně nechá... Až bude více vnímat, tak budeme muset vysvětlovat, vysvětlovat a hlídat.. Jinak to nevidím

Minnie, 14. 10. 2016, 20.54

Mám skoro stejný zážitel. Když bylo starší Natálce asi 18 měsíců tak jsme šly na procházku a jedna paní asi okolo 50 jako nebyla vlezlá, pochválila dcerku že je hezká, ptala se kolik jí je, vyprávěla o stejně staré vnučce docela příjemné popovídání. Potom šla paní jinam a zkusila natáhnout ruku k dceři a ptala se jestli půjde s ní. V duchu jsem si říkala to určitě, to je mamánek jak vyšitej ještě na mlíku. No ale dcera normálně šla!! Taky by se ve mě krve nedořezal. Jen jsem jí popadla za ruku, stáhla k sobě a na paní jsem hodila napůl udivený, napůl naštvaný pohled a jak jsem byla vytočená šly jsme domů, nejhorší bylo že v roce a půl nevěděla co jí říkám takže se to ani nedalo vysvětlit to až když byla starší. Teď je jí skoro 5 a s taťkou si opakují situace, hrají každý večer hru Co uděláš, když... Např.když ti někdo cizí bude dávat bonbon, když někdo cizí řekne že ho posílá mamka nebo já abys s ním šla, co když k tobě půjde opilec atd... A u toho pořád opakovat a vysvětlovat. Sice nikam sama nechodí, ale lepší vědět.

vequi, 17. 10. 2016, 22.35

No právě, vysvětlit je to jednoduchý, ale aby to to dítě pochopilo, je hrozně těžký,.... jinak tedy to je dobrá hra,... asi taky zkusíme, jak přijde věk,... super tip

vivianr, 29. 8. 2016, 15.49

Buď byla cvok nebo nevím. Na mojí to taky jedna babka zkoušela, ale ta byla z vesnice a byla na návštěvě u babičky. Taky jsem měla strašnou zlost. Nezbývá nic jiného než vysvětlovat a vysvětlovat.

Bufo, 24. 8. 2016, 14.00

No teda nejak nechapu,co ti ta pani sledovala a nedivim se,ze jste byla vytocena.Ja bych asi te zenske rekla co si myslim.A male to proste vysvetlovat a pripominat,aby pochopila,ze nemuze jit s kazdym,ale zaroven ji nevydesit,ze jsou vsechni "bubaci"

vendy.z, 6. 8. 2016, 23.08

Zajímavý zážitek. Něco takového se nám nestalo, ale myslím z toho, jak jsou moje děti stydlivé, nešli by ani jeden

Katka

Katka, 4. 8. 2016, 16.12

Chce to najít rozumnou míru. Dítě které se bojí všeho a všech taky není ideální.

Jana82

Jana82, 5. 8. 2016, 9.43

Naprosto souhlasím.

jitkamety

jitkamety, 4. 8. 2016, 11.10

Chce to vysvětlovat,vysvětlovat,vysvětlovat

skřítek, 3. 8. 2016, 22.07

Mám ještě malého prcka tak s tím zatím osobní zkušenost nemám, ale jsem úplně v šoku co to tu paní proboha napadlo?? To mi nepřijde normální, nedivím se, že jste byla vyděšená. Udělala bych jí asi scénu jestli se nezbláznila....

vequi, 4. 8. 2016, 16.05

Byla jsem tak vyšokovaná, že jsem se nezmohla na to tu starou paní sprdnout,.... ona ji ještě pochválila, jak je šikovná a já jí akorát řekla, že to není dobré, že by šla s cizím člověkem.... prostě šok a nechápání, proč to ta paní vůbec udělala???!!!!

vendy.z, 6. 8. 2016, 23.09

Ale jestli to dcerka nebrala tak, že je to v pořádku, když u toho jste Vy. Za pár kroků (možná za jeden) už by zase běžela zpět.

vequi, 8. 8. 2016, 0.55

vůbec nevím, jak to brala,... snad by si to rychle rozmyslela,...

vendy.z, 8. 8. 2016, 5.15

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů