blok chodit na nočník

zobrazeno 1761×

Vložil(a): Pávinka, 24. 8. 2017 21.36

Hezký den, jsem už zoufalá, synovi jsou skoro 3 roky (je vývojově opožděný, cca o jeden rok je pozadu), po dobrém ho zkouším dávat na nočník nebo záchod, několikrát se již vyčůral i vykakal ale pak nastal zlom a od té doby vyžaduje jen plenu, bez ní se nevykaká, když potřebuje čurat a plenu nemá, tak to pustí do kalhot a že je mokrý mu nevadí. Když vidím, že potřebuje kakat a chci ho po dobrém posadit na nočník má neskutečný záchvat a nechce ani za nic. Máte s tím někdo zkušenost? Pomáhá něco? zkoušela jsem snad vše, nápodoba, knížku s obrázky dokonce jsem jednu i vyrobila s fotkou jeho nočníku apod. a nic :-/ je potřeba jen čas? děkuji za každou zkušenost

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Marusk

Marusk, 13. 10. 2017, 6.58

Je to narocne, drzim palce, at se zadari. Zkusenost nemam, ale asi to chce velkou davku trpelivosti. A proste zkouset.

Mygara

Mygara, 29. 8. 2017, 6.16

u nás až tak velké problémy nebyly, ale u bratránka byl problém, že chtěl chodit na velkou jen do pleny, dokonce si řekl, že chce plenu, že bude kakat jen tam a všemožně se schovával, u něj pomohlo udělat miu více soukromí, naskládat mu děky přes křeslo a udělat jakokdyž stan

Žofinka

Žofinka, 28. 8. 2017, 19.50

to je fajn, takových rad, tak snad nějaká zabere nebo pomůže čas

Pávinka, 27. 8. 2017, 22.41

děkuju všem je to od vás moc hezké samé povzbuzení to jsem potřebovala, už jsem z toho byla zoufalá, dám mu čas, budu s ním každý den číst knížku o čurani a kakani a zkusim treba tom, ze kdyz pujdu ja na zachad tak se pak zeptam jeho jestli nechce taky a kdyz ne tak ne a kdyz ano tak jedine dobre jeste jednou děkuji

nikolava, 26. 8. 2017, 6.22

Syn 2 roky - presne tak jsme to meli. Zkouseli jsme a syn nic, nechtel sedet ani za boha na nocniku. Tak jsem si rekla, ze na to prdim a zkusim pozdeji. Pak jsem mu jednou rano zapomela dat plinu a on to vydrzel pres hodinu, tak jsem si rekla, ze to teda zkusim znova a ono to najednou jde. Zkousime to ted treti tyden, nerekne si, ale vetsinou to zvladame. Ale pocura se treba 1-2x za tri dny. Chce to bejt s ditetem vice doma a mit cas - mame zahradu, takze to mame jednodussi

Kamila Pecharová, 25. 8. 2017, 21.37

Pokud víte, že je vývojově pozadu, dejte mu ještě opravdu čas.. Klukům to trvá většinou dlouho, taky jsme měli podobné problémy a naučil se až ve dvou a třech měsících.. Kamarádky syn až po třetím roce, takže máte času dost Nám pomohlo nakonec začít dávat přímo jen na záchod a doktorka mi poradila dávat ho tam týden každé dvě hodiny s tím, že jsem mu nechala plenu,a vždy jen na chvíli posadila, nijak to extra nekomentovala, zase ustrojila.. Takhle jsme to dělali asi 5 dní, za tu dobu se nevyčůral, ani nevykakal nic! A po těch pěti dnech sám řekl, že plenu nechce a kromě první nehody se mu to pak už povedlo téměř vždy.. Taky je podle mě důležité názorná ukázka a to i tatínka.. Tatínek synovi.. Ale jak jsem psala, ve vaší situaci je ještě čas

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 26. 8. 2017, 11.33

To zkouším takto dávat syna na záchod a vždycky sám řekne že tam i chce ale vydrží tam vteřinu a chce dolů

Kamila Pecharová, 26. 8. 2017, 12.52

Bylo by asi fajn, udržet ho tam déle než vteřinu (ale nenutit násilím!) Třeba zkusit vymyslet nějakou hru, děti milují když je něco zábava.. Ale pokud chce, máte napůl vyhráno a stačí to pro začátek! Jsou děti, které se záchodu urputně brání

Katka

Katka, 26. 8. 2017, 15.22

Náš syn se bránil nočníku, chodil rovnou na wc bez redukce.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 26. 8. 2017, 15.36

On neumí sám dolů, takže tam je o chviličku déle než ho sundám. Rád bere papír, dělá jako že se utírá a pak to háže do záchoda a kouká jak se splachuje

Leňulka, 25. 8. 2017, 21.28

A nemá s tím třeba spojený nějaký nepříjemný zážitek? Třeba bratránek má skoro 4 roky a do nočníku nebo záchodu jen čůrá, na kakání má plenu jinak to drží a drží a prostě se nevykadí, protože měl nepříjemný zážitek s kakáním, chodí s ním už teda k psychologovi. Dejte tomu čas a uvidíte a případně zavzpomínejte jestli to nemůže být s něčím nepříjemným spojené

benca, 25. 8. 2017, 21.05

my sme kadeco skusali, a potom nejak nastal zlom a ze vycikaj sa a sadla si a vycikala sa a sedela tam dlhsie a sa jej to zapacilo,

Aliisha

Aliisha, 25. 8. 2017, 20.30

Dejte mu čas. Nemá smysl to hrotit. Je pozadu a ještě k tomu kluk. Zkuste za nějaký čas znovu. Uvidíte, že se to zlepší. Syn kolem roku nechtěl a pak se to ze dne na den zlomilo a doma je už bez pleny. Uvidíte, že je to jen otázka času, kdy to pochopí. Každé dítě je jiné. Držím pěsti. Buďte trpělivá

Katka

Katka, 25. 8. 2017, 12.49

Na pár měsíců bych to přerušila, protože pokud je rozumově dvouletý a navíc kluk, tak je to na úplné odplenkovaní brzy. Zkuste znovu v listopadu a pokud budou pořád scény, tak to nechte na jaro a to už určitě klapne 😉

Pávinka, 25. 8. 2017, 15.03

děkuju

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů