3 roky - období vzdoru

zobrazeno 1600×

Vložil(a): editak, 18. 1. 2018 10.51

Maminky, syn oslaví v neděli tři roky...a musím říct, že je to teď úplná katastrofa! Nejčastěji slyším "ne, nebudu, nechci, nelíbí, nechutná...", na co sahne, zničí, vzteká se, začne křičet, prskat, bouchat kolem sebe, do dveří, do stolu (protože do nás si už nedovolí), včera počmáral zeď v pokojíku (co jako mimino neudělal, dělá teď)...a hlavně neposlouchá, venku si jede na motorce kam chce, já ho honím s kočárem, většinou ujede dost daleko, jak to rachotí, neslyší, že na něho volám...lítám jak zběsilá a mám o něho strach... protože nekouká na strany, aut si nevšímá... a pak dostane na zadek..a mě je to pak líto, protože je to jinak moc hodný a milý kluk. Máte (měly jste) s tím také zkušenost?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

WeruskaSK

WeruskaSK, 2. 5. 2018, 10.06

to asi kazde dieta. v 5 rokoch bude horsie ☺

editak, 2. 5. 2018, 14.24

teď je uplně v pohodě, nějak se "vyklidnil"

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 27. 1. 2018, 22.00

Syn to má také, aspoň vidím, že se umí ozvat a nesedí jen v koutě

editak, 28. 1. 2018, 8.52

taky dobrý přístup

Žofinka

Žofinka, 22. 1. 2018, 10.21

to mě asi teprve čeká, ale klidně bych to oželela

editak, 22. 1. 2018, 12.50

to věřím

vendy.z, 20. 1. 2018, 18.25

jejky, až takhle jsme to neměli, ale něco takového u starší také bylo...hl. s přestěhováním a nová školka...pak se to po půl roce srovnalo.

Fuga

Fuga, 20. 1. 2018, 8.53

časem se to zlepší, ale chce to dát najevo, že máte nějeká mantinely

louskacek2, 19. 1. 2018, 22.01

Tak takhle jsem to prožívala tak nějak stejně u prvního dítěte . Všichni mi radili důslednost ve výchově.. a musím říct že je to asi jediné co pomůže. Ledacos už mě nerozhodí ...ledacos jo . Rodičovství je věda nezbývá nez vychovávat jak nejlíp dovedeš....nikdo není bezchybny Od svých dětí nestrpíme drzost ošklivé chování atd. To zakročim a vyřeším kdekoliv. Motorka pokud by nezastavil a ujížděl jasne zdůrazníme že mu ji seberu či ji nebude mít. Trvat na tom..on pochopí kde je hranice. Pokud tohle nezvládnete bude si dělat co chce i v jiných situacích. Na té motorce pokud neposlouchá je to nebezpečné vjede ti pod auto a pak už bude pozdě...

editak, 21. 1. 2018, 18.53

máš pravdu, je to tak... zatím teď zase poslouchá, tak uvidíme.

louskacek2, 21. 1. 2018, 20.08

My taky teď prožívané období prvního vzdoru syn 2 roky a 4 měsíce. U toho druhého už se ledaskdy spíš zasměji a zavzpomínam ze dcera měla stejně . Nicméně pozoruji mezi nimi rozdílnosti syn není tvrdak . Je to s ním jednoduší je to o povaze.

Mygara

Mygara, 19. 1. 2018, 16.44

to mi něco silně připomíná, mého vnuka, on má zase výkyvy, že rok je v pohodě, a pak opět začne kvůli něčemu remcat, teď kvůli jídlu

Kamila Pecharová, 19. 1. 2018, 12.20

Ano, od dvou let a trvá to do teď.. Budou mu čtyři.. Řekla bych, že školkou se malinko naučil lépe poslouchat, ale nechá se rychle strhnout.. Mladší dvouletý syn mi třeba minule vyběhl ven z obchodu a než jsem dala věci do tašky, utíkali se starším pryč.. Myslela bych si, že v tomhle věku by mohl mít přece jen trochu rozum a říct mu, nechoď nikam, máme čekat na maminku, nebo něco.. Ne.. Letěl za ním jak pominutý a strašná sranda.. Samozřejmě nedaleko silnice, parkoviště odkud mohlo vyjíždět auto, přejet je.. No hrůza! Děsně nerada s nimi chodím s oběma po ulici a obchodům se s oběma vyhýbám co to jde! Takže nejsi sama... Na druhou stranu já moc dobře vím, že je to mnou a mou špatnou výchovou, důsledností atd. snažím se, ale nejde mi to jak by mělo..

editak, 21. 1. 2018, 18.55

no přesně, tak to máme podobně ... díky za podporu .

Lenča Pešková, 19. 1. 2018, 11.26

je to jen obdobi🙂 doufám 😁 mala tohle ma vzdycky cca tyden a pak jr andilek. zkuste odrazeci kolo? to tak moc nerachoti🙂 zed mi mala pokreslila asi cca 3 mesice zpatky. mame peknou "rybku" na zdi v loznici. a mala se s ni vsem chlubi🙂

editak, 20. 1. 2018, 8.33

kolo dáme na jaře ..stejně už šourá nohama po zemi

BonnieParker, 19. 1. 2018, 8.54

Jednou se to zase zlomí, chce to pevné nervy, u nás to teď začíná, syn má dva roky, v létě se mu narodí brácha, tak čekám, že pak to teprve začne pořádně.

editak, 19. 1. 2018, 9.27

kamarádka měla prý to samé, když bylo mimču 3-4 měsíce, což je i náš případ...tak snad se to opravdu překlene a bude zase dobře

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů