S jakým zlozvykem se potýká vaše dítko?

zobrazeno 3365×

Vložil(a): Christie, 28. 2. 2015 15.51

Není to pravidlem, ale čas od času se u dětí vyskytne nějaký ten zlozvyk. Dlouhodobé dudlání dudlíku, cumlání prstíku, záděry, spávání s rodiči, kousání nehtů, trhání vlásků, dloubání v nosíku aj. Občas se potýkáme u dcery se skřípáním zubů, a i přes neustálé vysvětlování treperenda ne a ne pochopit, že to není v pořádku. Vždyť je to sranda mami! Tak vysvětlujeme a napomínáme :D, ne vždy s úspěchem. Maminky, s jakým nešvarem bojují vaše děti? Daří se vám jej eliminovat?

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 10. 1. 2018, 16.11

ta naše cácora strká do pusy, na co přijde, ale nedá se asi hovořit o zlozvyku

Mygara

Mygara, 14. 8. 2017, 12.30

okusován ínehtů a cucání place, syn dokonce jedl šušně z nosu

Zlata1, 1. 2. 2017, 14.40

Nám začal syn neustále okusovat prsty a i když mu říkám ať to nedělá, že mu opeprim prsty přesto stále to dělá a já nevím jak ho to mám odnaučit. Někdy mám pocit, že když se na něco kouká, tak si je okusuje ani o tom sám neví

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 11. 1. 2017, 22.16

Syn často skřípe zubama, naštěstí to ignorujeme a ono ho to přestane bavit

Fuga

Fuga, 21. 11. 2016, 9.41

u nás vedlo okusování nehtů a teď to vystřídalo dloubání v nose. Tak pořád napomínáme

elis510

elis510, 9. 9. 2016, 10.16

u nás to je dloubání v nosíku, syn ví, že to nerada vidím.. napomínám, vysvětluju.. tak to dělá potají, otočí se... a další věc je okusování nehtů.. kolikrát až do záděry...ale třeba jeden nebo dva nehty.. nevezmě to od prvního po poslední...příklad z rodiny nemá...nedělá to naštěstí nikdo..tak snad ho to časem přejde,protože nic nezabírá, další věcí je skřípání zoubky..ale to dělá nevědomky.. při spánku... přes den nikdy... tak tam to nemám jak ovlivnit... ale zase na druhou stranu si říkám.. kdyby zůstalo "jen" u toho.. tak to se snad časem pořeší.. jsou horší věci ... mimochodem syn zatím spí u mně ve velké posteli... jsme sami.. máme to tak od narození.. máme jeden pokoj... a zatím nám to nevadí, nemá to jako zlozvyk.. prostě zatím nám to vyhovuje.. a čase bude mít svou.. správný čas přijde.. nechávám to dozrát.. netlačím na pilu, když nemusím a vyhovuje nám to oboum

Minnie, 7. 4. 2016, 10.29

Tak spaní s rodiči, dudlík atd za zlozvyk nepovažuju. Naše dcera se pořád dloubala v nose, někdy jí i tekla krev, nepomohlo napomínání, vysvětlování nic. A pak jsem zjistila, že to dokonce dělá tajně. Otočila se ke zdi a myslela že ji nevidíme. Jednou ji přítel viděl, napomenul a ona mu ještě řekla táto nekoukej Nebo večer zalezla pod peřinu. Teď už to není tak časté, a aspoň to už nedělá na veřejnosti tak to snad časem přejde úplně.

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 11. 1. 2017, 22.16

Spaní s rodiči fakt zlozvyk není, to je potěšení i pro rodiče

Danka, 4. 2. 2016, 20.41

Tak my si kuseme nehty a mám to u oboch a nevím co s tím. Strasime že im zalepime ruky ale moc to efekt nemá tak nevím...

JanaH, 4. 3. 2015, 14.33

Syn (má 2,5) nás tahá za chlupy na ruce, dělá to většinou při uspávání nebo když už je unavený. Někdy jen tak lehce popotahuje a někdy hodně, že to i bolí. Asi ho to uklidňuje. Když tahá moc, upozorním ho, že to bolí, jinak to zatím neřeším. Vtipné bylo, když jsem jela do porodnice s druhým a uspávala ho babička, která na rukách moc chlupů nemá, takže neměl za co tahat a prohlásil: "Maminka jela do porodnice i s chlupama"

LUCIE SKUBACHOVÁ, 3. 3. 2015, 14.33

Můj 5.letý syn se začal rýpat v nose,má křehké žilky v nose,takže mu dávám ascorutin,ale pořád ho to láká ,a když se ho zeptám proč to dělá,tak mi odpoví,že mu tam vadí(holuby) nakukala jsem mu,že jeho kamarádka byla na vypalování nosu,a že jí to strašně bolelo,dostal strach,a od té doby je to lepší,je to prostě zlozvyk který se těžce odnaučuje,a kolikrát si to dítě ani neuvědomí,že takovouto věc dělá

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů