Od kdy jste začali řešit logopedii?

zobrazeno 2180×

Vložil(a): vendy.z, 2. 6. 2016 13.08

Řešíte zlozvyky při řeči už kolem 3. roku dítěte? Můj čerstvě tříletý synek si při řeči tzv. "šlape na jazyk" a já vím, že se tento zlozvyk hodně těžko odnaučuje. Snažím se ho opravovat, ale ve skutečnosti lépe vysloví "š" než starší dcerka, která kvůli tomu chodí na logopedii. Logopedka řekla, že u takto malých dětech to nemá význam a tak trénuje malý společně se sestrou, i když to dělá špatně....

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 16. 12. 2017, 11.59

u nás se doporučuje od 4 let, právě kvůli nutné spolupráci dítěte

vendy.z, 16. 12. 2017, 22.49

syn už chodí od 4, dcera už má vše ok

Fuga

Fuga, 8. 12. 2016, 18.02

nám doporučili chodit od 4 let, protože prý dříve dítě stejně nespolupracuje

vendy.z, 9. 12. 2016, 7.03

ivka1981, 4. 6. 2016, 0.56

řešíme to zrovna v této době. Jsou nám čtyři roky. I naše paní doktorka říkala, že počkáme do čtyřech let, jak se to vyvine a pak to začneme řešit. Během června půjdeme na logopedii poprvé, tak jsem zvědavá, jak dopadneme.

vendy.z, 12. 6. 2016, 21.37

Děkuji za zkušenost

lazna, 3. 6. 2016, 13.32

My jsme začali chodit na logopedii v 5 letech.

Zuzka Čtvrtečková, 3. 6. 2016, 8.51

Můj syn mluvil krásně - než začal chodit do školky 3:-) Pochytil od ostatních zjednodušování a šišlání. Jeho paní učitelka ve školce je zárověň logopedka, takže nám doporučila zatím opravovat, že se to spraví. A opravdu se to spravilo. Už nešišlá, ale sem tam ještě řekne L místo R, H místo N. Na řečovou východu u nás chodí děti ve druhé třídě školky, takže 4-5 let. A ještě máme doma knížky od Albi, Kouzelné čtení. Je teda potřeba koupit tužku, která má v sobě zvukové soubory, takže je to trochu vetší investice, ale těch knih je spousta a jednou z nich je logopedická kniha Když roboti brebentí. Tužku používáme každý den a knihy střídáme, ale konkrétně u těch robotů jsou hezké básničky, díky kterým děti správně vyslovují i obtížnější slova.

vendy.z, 12. 6. 2016, 21.38

To je dobré, my sice koukáme na Logohrádky, ale ty jsou také spíše pro větší děti

benca, 2. 6. 2016, 20.32

my s tym problem nemame, sami sme zacali hovorit r

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 2. 6. 2016, 19.39

já bych ještě počkala a hlavně opatrně s výběrem logopedky, já měla z té své trauma a nechtěla jsem mluvit vůbec

vendy.z, 17. 6. 2016, 13.09

My máme výbornou logopedku, pro tu starší 5-ti letou

Minnie, 2. 6. 2016, 17.05

Začala jsem s dcerou chodit ve 4 letech na doporučení školky, ale ona fakt mluvila hodně špatně. Chodíme od listopadu 1x za 2 měsíce plus samozřejmě trénujeme doma a výsledky jsou znát. Mluví o hodně lépe a už je jí rozumět.

louskacek2, 2. 6. 2016, 14.06

Tak u nas rikala detska dr. ze nejlepe zacit cca v 5 letech. Hlavne kdy uz dite spolupracuje. Ja chodim s dcerou od 4,5 let ale je to boj to vam povim na rovinu:-). U nas je nejvetsi problem udrzet pozornost 30 minut. Po 20 minutach uz nechce nic moc delat:-(. Nekdy uplne perfektne spolupracuje jindy je to po 10 minutach na to ji dat na zadek...

Katka

Katka, 2. 6. 2016, 14.21

Vy chcete po 4,5 dítěti udržet pozornost 30 min? To se vám opravdu nepovede. Protože děti v první třídě zvládají max 20 min. Logopedie se cvičí několikrát denně vždy max 5 min, déle se plně koncentrovat dítě opravdu nedokáže. Takže těch 30 min, rozdělte na 6 úseků a brzy uvidíte výsledky ;o)

louskacek2, 2. 6. 2016, 14.24

Doma to neni problem ale tohle po ni chteji na Logopedii:-(...taky mi to prijde nevhodne,,,,neodpovidajici veku:-(

Katka

Katka, 2. 6. 2016, 14.30

A proto jsme na logopedii ani nešli a naučila jsem ho vše sama Ale není to teda pro každého, člověk se musí sebevzdělat, být nekonečně trpělivý, ale i důsledný, cvičili jsme opravdu každý den, 1-3x.

louskacek2, 2. 6. 2016, 14.38

jj to chapu. Jen uprimne me treba logopedie dala to co s nim mam cvicit aby to slo lepe na to je to dobre. Ovsem po precteni zpravy z logopedie jsem tak nejak musela mavnout nad vsim rukou. Pac z me celkem bystre inteligentni dcery, ktera ma holt problem s mluvenim L,R a sykavek a v jinych oblastech zas vynika nad prumerem. Ve zprave jsem najednou mela nespolupracujici ditko o rok pozadu apod:-). No taky jsem si pak rikala jestli jsem se na to nemela vykaslat....takze z meho pohledu bych sla opravdu nejdriv az v tech 5 letech. A i tak to nemusi klapnout:-)

Katka

Katka, 2. 6. 2016, 15.07

L a R je horší, to nevím jestli bych si troufla.

vendy.z, 17. 6. 2016, 13.10

Je pravda, že hodina logopedie je na 30 minut, cvičení je na chvilku. To znám, jak jsem psala - chodím s tou 5-ti letou

veru.veru, 2. 6. 2016, 13.14

Mám z logo několik zkoušek na vejšce, do 7 let věku dítěte je normální, že dítě neříká vše tak, jak má. Pokud mluví hodně špatně, už kolem třetího roku, dojděte tam, většinou se chodí kolem 4-5 let, ve třech letech jsou mluvidla ještě neobratná a je normální, že vše neříká dobře. Já osobně bych tomu ještě dala čas.

Katka

Katka, 2. 6. 2016, 14.27

Naprosto souhlasím s veru.veru ;o) Počkala bych do 4 let. Sama jsem teď syna přeučovala "šlapání" a bylo mu 4,5 let, když jsme začali, dřív by prostě nespolupracoval. Správné C, S, Z jsme zvládli za 2 měsíce, pak jsme ho učila Č, Š, Ž a po nakonec zvládl do 5 let i Ř (to nemusel, to byl bonus). Včera jsme byli na preventivní prohlídce v 5 letech a doktorka ho pochválila, jak moc hezky mluví. Tak jsem se dmula pýchou, protože jsou ho to učila sama bez logopedky, jen jsem si půjčila v knihovně logopedické učebnice ;o)

Katka

Katka, 2. 6. 2016, 14.27

Naprosto souhlasím s veru.veru ;o) Počkala bych do 4 let. Sama jsem teď syna přeučovala "šlapání" a bylo mu 4,5 let, když jsme začali, dřív by prostě nespolupracoval. Správné C, S, Z jsme zvládli za 2 měsíce, pak jsme ho učila Č, Š, Ž a po nakonec zvládl do 5 let i Ř (to nemusel, to byl bonus). Včera jsme byli na preventivní prohlídce v 5 letech a doktorka ho pochválila, jak moc hezky mluví. Tak jsem se dmula pýchou, protože jsou ho to učila sama bez logopedky, jen jsem si půjčila v knihovně logopedické učebnice ;o)

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů