Sleva na dítě

zobrazeno 549×

Vložil(a): Adrianita, 14. 3. 2023 16.27

Ahojky, uplatňuji u zaměstnavatele slevu na děti, měsíčně. Teď si zadávám daňové přiznání online a nejsem si jistá, jestli tady vyplňuji i děti, nebo ne. Myslím si, že ano, protože pokud je tam nevyplním, vychází mi částka k doplacení, ,což by neměla, ale chci to mít správně.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

V007A, 25. 3. 2023, 15.14

Potvrzuji, určitě vyplnit. Je to nezbytné, když si je odecitate.

jancaan, 21. 3. 2023, 13.44

ano, děti vyplnit

Lucka158, 14. 3. 2023, 21.43

Ano, je důležité, abyste v daňovém přiznání uváděla své děti, aby bylo správně vypočteno množství vašeho daňového základu a výše případného daňového bonusu na děti. Pokud máte nárok na slevu na děti, měli byste ji také v daňovém přiznání uvést. Je možné, že v případě nevyplnění dětí v daňovém přiznání může vzniknout daňová povinnost, což by mohlo vysvětlovat, proč se vám vypočetla částka k doplacení. Doporučuji tedy, abyste své děti v daňovém přiznání uváděla a zkontrolovala správnost vypočtené částky. Pokud si nejste jistá, můžete se obrátit na odborníka na daně nebo na finančního poradce, kteří vám mohou pomoci s přesným vypočtením daní a daňových slev.

patricia077

patricia077, 14. 3. 2023, 16.55

Děti bys tam uvést měla tak jako tak abys měla odpočet daný ze zákona. U nás si uplatňuje manžel ale já zas u zaměstnavatele vyplňuji papíry že se odpočtu vzdávám a pro něj mám pak to vzdání se.

Adrianita, 14. 3. 2023, 17.01

Já mám více příjmů, tak si to zadávám sama. Snad to vyplním správně.

patricia077

patricia077, 14. 3. 2023, 21.27

Chápu taky jsem to tak měla a dělala si přiznání sama ale děti si uplatňoval i tak muž měl pořád větší příjmy tak se to víc vyplatilo 🤣

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů