Sourozenecká žárlivost

zobrazeno 125×

Vloženo: 26. 9. 2015 15.23

Má se vám narodit nebo narodilo se vám druhé dítě? Máte obavu, aby starší sourozenec nežárlil?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

martinazab, 12. 10. 2017, 19.41

Máme rozdiel 4 roky a je to celkom zaujímavé

louskacek2, 25. 9. 2017, 21.43

No u nas je rozdil 4 roky a uz se zacina dost projevovat:-). Neni to jednoduche je to celozivotni boj:-).

Kikinka30, 25. 9. 2017, 19.40

My se doma rvali jako psi,byli jsme tri,dvs kluci a ja malinkatá,ale se skolou se to srovnalo,kluci me chranili a starali se o me

AllaŠvecová, 24. 9. 2017, 14.20

Kdyz se tenkrát narodila ml.sestra tak jsem zarlila (10let rozdil),pak si ke ke mamka sedla-vse vysvetlila,ze me ma stale moc rada a ze jestli chci tak muzu pomáhat. No od te doby jsem se p ségru vzorně starala. Ted cekam druhe dite ja (holky budou od sebe 2 roky),tak jsem moc zvědavá

vaniilla, 23. 9. 2017, 16.19

Uvidíme, jak to bude u nás. Když jsem se narodila já, můj bratr se na mě strašně těšil. Kéž by se to podařilo jednou i nám.

Mygara

Mygara, 22. 3. 2017, 16.13

ti naši se jednu dobu rvali jak psi

Fuga

Fuga, 11. 2. 2017, 7.51

také jsme se toho děsili, ale zatím to vypadá dobře, žádné velké mače

Blankasiro, 5. 7. 2016, 13.17

je to hodně individuální, každé dítě je jiné. Nějakému zodpovědnost "staršího sourozence" vyhovuje, jiní se naopak cítí odstrčení, jako v uvedených příkladech.

Katka, 4. 5. 2016, 8.19

Dcera na bratra nežárlila, ale po sedmi měsících se její chování na čas změnilo, ale zvládli jsme to dobře. Myslím, že hodně záleží i na věku staršího sourozence. Při narození sourozence jí bylo 3,5 roku.

vaniilla, 23. 9. 2017, 16.20

My jsme s bratrem od sebe taky takhle. A byli jsme v pohodě, on se i těšil, až se narodím.

Zuzka Čtvrtečková, 30. 3. 2016, 21.50

Máme doma šestitýdenního sourozence, takže pro nás je to momentálně velmi aktuální téma. Starší (čerstvě 3 roky) se na miminko moc těšil a hned po příjezdu domů se začal aktivně zapojovat. Nosí dudlíky, vozí kočárek, podává plenku, pomáhá koupat... hnedka, jak miminko zabrečí, tak mě volá. Přesto je znát, že občas trochu žárlí. Projevuje se to tím, že se snaží získat pozornost. Začal nám ukazovat různé druhy poskakování se slovy- hele co umím- nebo se snaží postavit co nejvyšší věž.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací