Kdy zaměstnavateli oznámit těhotenství

sledováno 1× zobrazeno 2687×

Vložil(a): IvetaBudinska, 26. 6. 2018 12.20

Zajímalo by mne, kdy jste v práci oznámili těhotenství? Je na to nějak upraveno zákonem? Hledala jsem o tom nějaké info a narazila na článek na https://www.1job.cz/prispevek/Kdy-oznamit-tehotenstvi-v-zamestnani , kde píšou, že je to čistě na uvážení nastávající maminky, ale že nejčastěji se to oznamuje po skončení prvního trimestru, tedy po rizikovém období. Mohu to však oznámit i mnohem později? Například na začátku třetího trimestru? Mám dost dobrou práci a jakmile bych oznámila těhotenství, mohla bych o ni přijít, jelikož je na ní dost fronta. Nevím, jak to mám udělat, aby nepodrazila zaměstnavatele. Díky.

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 27. 6. 2023, 10.00

Osobně jsem zastánkyně toho, že by to mělo být co nejdříve. Protože pak je jasno a nemusíte se bát, že se vám na stole objeví třeba neplatná výpověď, protože to zaměstnavatel nevěděl. Ono tím oznámením se kryjete hlavně vy. Jasně, jsou tu třeba instituce jako ochrana-zamestnance.cz/ kteří se zaměřují na ochranu zaměstnance v těchto případech, ale vždycky je to už pak jenom zbytečná komplikace. Takže oznámit hned a jednat plně transparentně.

Kamil Štrof, 26. 2. 2020, 22.28

To moje manželka se hrozně bála těhotenství v práci oznámit. Dal jsem jí proto přečíst na https://www.1job.cz/prispevek/Kdy-oznamit-tehotenstvi-v-zamestnani o tom, jaké výhody to pro ni může znamenat a to ji nakonec přesvědčilo k tomu, aby tuto novinu oznámila. V práci to přijali opravdu hezky a vyšliji ve všem vstříc.

Ketris

Ketris, 29. 3. 2019, 20.20

Nejlip oznamit hnedka

Janna, 4. 7. 2018, 21.30

Já to oznámila hned, protože jsem hned chtěla skončit. Ale je to jen a jen na vás, kdy to oznámíte zaměstnavateli.

Lenourecek, 28. 6. 2018, 21.06

Je to jen na vás. Já jsem to oznámila po druhém velkém vyšetření, kdy jsem věděla, že je všechno v pořádku. Myslím si, že je lepší to říct dřív, než to na vás bude vidět

Mygara

Mygara, 28. 6. 2018, 18.40

tak ve 3. trimestru by to už asi bylo i dost vidět ), ale jinak žádný pevný termín daný není

vaniilla, 28. 6. 2018, 12.21

Já to řekla až asi po 4. měsíci, když mi konečně po x letech dali smlouvu na dobu neurčitou.

Fuga

Fuga, 28. 6. 2018, 7.34

oznámit to můžeš kdykoliv a jestli máš smlouvu na dobu neurčitou, tak bych s tím neotálela, vyhodit tě nemůžou

Lenča Pešková, 28. 6. 2018, 7.27

asi v 8 tydnu. sla jsem v pracovni dobe k mudr ktera mi to potvrdila.

Adrianita, 27. 6. 2018, 13.53

Asi v 8. týdnu, ale měli jsme super partu včetně vedoucí.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů