Spodní prádlo pro ženy každého věku

zobrazeno 156×

Vložil(a): KristinaS, 22. 10. 2021 21.53  (aktualizováno 23. 10. 2021 21.05)

Ženy se chtějí ve spodním prádle cítit pohodlně a atraktivně v každém období svého života. Vybrat ale takové, které bude pěkné na pohled, dobře padne a nebude vás nikde tlačit, to už je věda. Na co se při výběru zaměřit?

Spodní prádlo musí perfektně sedět

Bez toho to nepůjde. To je prostě základ. Spodní prádlo nesmí nikde a nikdy škrtit a tlačit, ani odstávat. Spousta z nás nosí často špatnou velikost podprsenky. Vyjíždí Vám podprsenka na lopatky, odklápí se košíčky od těla při předklonu, propadávají prsa při zvednutí rukou, zařezávají se Vám ramínka? Pokud ano, máte jasný důkaz špatně zvolené velikosti podprsenky. Věděla jste například, že pokud se Vám zařezávají ramínka, váhu prsou nesou ramena, budete se podvědomě během dne hrbit a budete víc unavená? Správně zvolená velikost podprsenky Vám tedy zajistí nejen větší sebevědomí, protože si nebudete muset každou chvíli podprsenku poupravovat, ale zároveň Vám přinese větší pohodlí.

Na to, jak správně vybrat velikost podprsenky existuje řada návodů, dokonce vzorečků a názorů. Rozhodně ale budete potřebovat znát obvod přes prsa a pod prsy. Spousta žen si myslí, že velikost podprsenky má odpovídat přesně naměřené hodnotě obvodu pod prsy. Jenže je důležité počítat s elasticitou materiálu a jeho postupnou únavou a povolením. Měla byste tedy vybírat podprsenku o 5 až klidně 10cm menší na obvodě. Díky správně zvolenému obvodu Vám nebude podprsenka utíkat nahoru mezi lopatky a výš. Pokud podprsenku natáhnete, měl by na obvodě vzniknout prostor pro maximálně dva prsty. Při nákupu vybírejte podprsenku, která vám bude takto "na pevno" na svoje nejvolnější zapnutí (tedy na nejzašší háček). Nepočítejte s tím "co kdybych přibrala", ale s tím, že podprsenka nošením povolí. Pokud si koupíte podprsenku, která Vám bude sedět na nejpevnější zapnutí (první háček), nebude mít kam podprsenku utáhnout, až se povolí.

Ramínka mají na podprsence mít jen doplňkovou funkci, rozhodně nemají nést celou váhu prsou. Nevolte příliš úzká ramínka, mají se tendenci zařezávat i u malých poprsí.

Když máte vybranou tu správnou velikost, záleží už jen na Vás, čemu dáte přednost. Jestli bavlně, krajce,... Důležité je, aby jste se v prádle cítila dobře a aby se Vám líbilo. I to Vám může pomoc cítit se sebevedomě a různé barvy a motivy, mohou rozveselit Váš den.

Vybrat padnoucí kalhotky už není taková věda, jako v případě horního dílu. Stačí se postavit rovně a změřit si obvod boků. Pokud Vám vychází naměřená hodnota mezi dvě velikosti, doporučujeme sáhnot po větší.

{{:pr:}}

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (3 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

koliaska105, 21. 11. 2021, 16.29

Parádní článek. Já osobně se třeba hrozně dlouho bála nakupování spodního prádla přes internet. Hlavně podprsenek. U těch je správná velikost prostě zásadní. Když ale bylo minulý rok všechno zavřené, tak jsem prostě neměla jinou možnost a zkusila si objednat jednu podprsenku z https://www.lanotte.cz/ Samozřejmě jsem prvně všechno pořádně přeměřila. Měla jsem trochu strach z toho, že nebude sedět, ale nakonec seděla perfektně.

patricia077

patricia077, 4. 11. 2021, 16.28

Hlavně pohodlí!

Katka

Katka, 2. 11. 2021, 16.03

Nejlepší prádlo je žádné prádlo 😉

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací