Zlozvyky, které urychlují stárnutí kůže? Vyhýbejte se přímému slunci a cigaretám

zobrazeno 992×

Vložil(a): Adrianita, 19. 7. 2021 16.13  (aktualizováno 30. 7. 2021 8.48)

S přibývajícími roky jsme sice bohatší o životní zkušenosti a zážitky, ale odžitý čas se nám nesmazatelně zapisuje do tváře. Zprvu jsou to drobné vrásky kolem očí, prohlubování rýhy kolem úst a později přibudou i vodorovné linky na čele, celková ztráta pružnosti a pigmentové skvrny. Stárnutí pokožky je přirozené a úplně se mu vyhnout není možné. Existují však některé zlozvyky, které nás o mladistvý vzhled připravují dříve, než je to nevyhnutelné. Udržet kůži v kondici naopak pomáhají některé bylinky.

Opalování bez ochranného krému

Pobyt na čerstvém vzduchu je samozřejmě zdraví prospěšný, ale na sluneční paprsky bychom si měli dát pozor. UV záření je totiž jednou z hlavních příčin stárnutí kůže. Proto je dobré používat na obličej i další části těla krém s vysokým ochranným faktorem, a to nejen v létě.

Zanedbaný pitný režim

Pružnost kůže a její hladký vzhled zajišťuje především přítomnost kolagenu a kyseliny hyaluronové, což jsou látky, které na sebe vážou vodu. Pokud má náš organismus dlouhodobě vody málo, na pokožce se to projeví. Je ztenčená, dělají se na ní šupinky, má sklony k podráždění a vrásky více vystupují. Vodu ve svém jídelníčku neomezujte ani v případě, že si připadáte nafouklí kvůli jejímu zadržování. V takovém případě je vhodnější doplnit vyvážený jídelníček přírodními přípravky. Pro pružnost a hladký vzhled kůže jsou důležité bylinky, které jednak regenerují pokožku, ale také upravují stav vody v organismu. Na regeneraci pokožky můžeme doporučit tinkturu z penízovky, z pupenů pak len a lnici, pro hospodaření s vodou tinktury z pupenů vřesu a trubkovce.

Klasické cigarety a alkohol

Častá konzumace alkoholu a kouření jsou zlozvyky, za které vás nepochválí žádný lékař, a stejným strašákem jsou i v oblasti kosmetiky. Kromě toho, že zvyšují riziko řady vážných chorob, se také negativně se podepisují na kvalitě pleti. Běžné cigarety obsahují látky, které přímo poškozují pojivové tkáně a snižují tvorbu kolagenu. Navíc kvůli kouření ztrácí lesk naše vlasy a žloutnou zuby. Ani jednorázová konzumace alkoholu není prospěšná.

Při odbourávání škodlivých látek z organismu musíme podpořit játra, žlučník, dále močové ústrojí a hlavně ledviny. Při regeneraci trávicího ústrojí jsou vhodná gemmoterapeutika z ostropestřece, jalovce, ledviny posiluje vřes, od bakterií v močovém ústrojí čistí lichořeřišnice nebo celík zlatobýl. K vhodným drenážním prostředkům patří bříza, buk či jasan.

Důležitá je také regenerace organismu a zde jsou nezastupitelná gemmoterapeutika. „Pro tento účel můžeme využít pupenové tinktury z černého rybízu, lesního bezu nebo z ořešáků amerického či královského.

Málo ovoce a zeleniny v jídelníčku

Antioxidanty jsou látky, které v našem těle pomáhají zabránit nežádoucím chemickým reakcím. Tedy například i změnám na povrchu pleti. Nejvíce jich najdeme v čerstvém ovoci a zelenině a pak také v různých druzích semen, fazolích nebo v čokoládě. Antioxidanty můžeme tělu dodávat také prostřednictvím bylin. Jelikož se tinktury a hlavně gemmoterapeutika vyrábí z čerstvého materiálu, vyrobené prostředky díky tomu obsahují antioxidanty. Nejvíce těchto látek najdeme právě v pupenových extraktech. Tyto přípravky dodávají tělu komplexy rostlinných látek, v nichž jsou přítomny růstové faktory- gibereliny a auxiny, které vysoce stimulují činnost celého organismu.

Špatná kosmetická péče

Každý večer odlíčit, vyčistit a nanést krém. Každé ráno opět vyčistit, namazat krémem a teprve pak nalíčit. Nejzákladnější denní rutina v péči o pleť je v boji proti stárnutí klíčovým pomocníkem. Když si pleť pravidelně nečistíme, zanáší se a ucpávají se nám póry. Chybějící výživa se zase projevuje vysušováním a vrásky na pleti více vystupují.

Nedostatek pohybu

Zdravý a přiměřený pohyb pomáhá s udržením váhy, okysličuje se při něm krev, prospívá psychice a přispívá správné funkci metabolismu. Nemusí jít hned o vrcholový sport, stačí několikrát do týdne zařadit sportovní aktivitu, která vás bude bavit a trochu se při ní zadýcháte. Aktivnější životní styl se promítne i do zdraví a svěžesti vaší pleti.

 

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (12 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

novaklen, 29. 5. 2023, 13.38

O tom přímém slunci jsem třeba nevěděla. Dozvěděla jsem se to až relativně nedávno díky jinému článku. Ale to, že cigarety mají na kůži neblahý vliv je celkem známá věc. Jinak ráda bych se na něco zeptala, co říkáte na plazmalifting? Nebyla na tom náhodou některá z vás? Já jsem na to právě nedávno narazila a tady https://www.mybestcare.cz/plazmalifting/ a přemýšlím, jestli ten zákrok nepodstoupit.

Fuga

Fuga, 9. 12. 2022, 13.48

cigarety se mě nidy netýkaly, ale sluníčko mám ráda, přijde mi, že mě dobíjí

Gustawka, 7. 8. 2021, 8.32

Musím se na to více zaměřit

kosmetiku nepoužívám vůbec,malovala jsem se max,když jsem chodila do práce,ale teď 2 roky nechodím,tak si ani tu řasenku nedávám.

jitka46

jitka46, 30. 9. 2021, 21.31

ani já, jen občas, ale vůbec mi to nechybí, třeba se to zase změní

jitka46

jitka46, 3. 8. 2021, 23.14

Snažím se zdravě jíst a nebýt až moc na sluníčku. Třeba mi to pomůže.

patricia077

patricia077, 30. 7. 2021, 15.02

Vše co je zde uvedené je obecně známo takže nic nového nepřibylo 😀. Pohybu mám dostatek snažím se hodně pít a nekouřím. Nikdy jsem nekouřila😀. S opalováním je to horší, cíleně se už neopaluji ale na slunku jsme skoro furt a co se týče kosmetiky já už se roky vůbec nelíčím pleť si i tak občas čistím a používám třeba přírodní peeling a mamka mi furt říká choď na kosmetiku nebo budeš později sama vráska a mne to přijde vyhazování peněz 🤣

Katka

Katka, 31. 7. 2021, 16.13

Vrásky jsou zejména o genetice a hmotnosti. Nostres a dobrá nálada jsou pro antiaging bonus. Já řeším počínající pigmentaci v obličeji, ale představa, že bych se musela už pořád mazat v obličeji spf 50 je pro mě zatím horší než těch pár skvrnek. 😁

patricia077

patricia077, 1. 8. 2021, 8.20

Hele tak tj zvláštní já trpěla paradoxně na pigment. skvrny v mladším věku v důsledku vyššího opalování a jízd do zahraničí, kde bylo jiné podnebí, teď jsem už roky ok

Katka

Katka, 1. 8. 2021, 9.44

Je to nejenom ze stáří, ale i vlivem hormonů a moje máti to má taky, takže i trochu ta genetika. Mně se to objevilo, co jsem přestala nosit zatmavovaci brýle, takže hlavní viník je asi opravdu slunce. Ale slunce miluju a nesnáším krémy, takže holt smůla.

patricia077

patricia077, 1. 8. 2021, 10.56

Jo slunce bude viník to má vliv i na vrásky, ale jak říkám překvapilo mne jak mi ty skvrny nakonec samy zmizely .-)

Katka

Katka, 1. 8. 2021, 11.08

Vrásky nemám a brala bych je raději než pigment 🤷‍♀️

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů