Zápis do mateřských škol v otázkách a odpovědích

sledováno 1× zobrazeno 3212×

Vložil(a): Christie, 26. 1. 2015 6.33

Čeká letos vašeho milovaného potomka zápis do mateřské školy a zajímá vás, jak celý systém funguje a probíhá? Ptáte se, kde zjistíte potřebné informace o termínech zápisu, abyste stačila dítě včas zaregistrovat a zapsat, o elektronickém systému registrace, o jednotlivých fázích zápisu a o náležitostech přihlášky? Pak vám může pomoci náš článek formou otázek a odpovědí.

Co je potřeba udělat pro zápis dítěte do školky?

Pro zápis dítěte do školky je nezbytné vytvořit elektronický profil zákonného zástupce i dítěte v e-systému mateřských škol. Takto vyplněnou přihlášku se všemi požadovanými náležitostmi následně fyzicky odevzdáte, v termínu k tomu určenému, do příslušné školky, popřípadě dalších vámi vybraných školek.

Kdy a kde naleznu veškeré informace o zápisu dětí, včetně e-registračního systému?

Veškeré informace, návod, termíny a odkaz pro zaregistrování dítěte do elektronického systému mateřských škol naleznete na informačním portálu příslušného města či obce, popřípadě na webových stránkách konkrétní mateřské školy. Termín e-registrace a zápisu se pro jednotlivá města a obce liší, tudíž si nezapomeňte včas vše zjistit, připravit a pohlídat!  

Je počet přihlášek limitovaný?

Ne, počet přihlášek je neomezený. Vybírejte však počet mateřských škol s rozvahou, aby měla žádost pak určitou váhu.

Co následuje po e-registraci?

Elektronickou registrací je vaše dítě zařazeno do databáze zájemců o konkrétní školku a je mu přiřazeno vlastní ID. Následně vás čeká ještě další krok, totiž fyzický zápis, pro který bude opět vypsán konkrétní termín. Pozor, termín fyzického zápisu je vždy stanoven pouze na jeden konkrétní den. Potom následuje fáze rozhodování o přijetí dítěte do příslušné školky a zveřejnění výsledků o přijetí či nepřijetí dítěte do konkrétní mateřské školy.

Jak fyzický zápis probíhá a co je k tomu potřeba?

Fyzický zápis probíhá osobním předáním vytisknuté a kompletně vyplněné e-přihlášky, tj. se všemi požadovanými náležitostmi. Přihláška musí být podepsána zákonným zástupcem, potvrzená pediatrem - potvrzení o očkování dítěte, opatřena hlavičkou konkrétní mateřské školy. Pozor, pro každou další mateřskou školu musí být samostatná žádost. V konkrétním, předem stanoveném termínu, takto vyplněnou přihlášku osobně doručíte do příslušné mateřské školy. 

Jaká jsou kritéria příjmacího řízení?

Pro přijetí potomka do konkrétní mateřské školy se bodově hodnotí kritéria jako jsou věková skupina dítěte, trvalý pobyt dítěte v daném městě či obci, rok věku dítěte, den věku dítěte, zda školku již navštěvuje sourozenec, zaměstnání rodičů.

Hledáte konkrétní mateřskou školu?

Pokud hledáte konkrétní mateřskou školu, informace z oblasti legislativy, školské zákony nebo typy výuky ve školkách, využijte naše Užitečné odkazy viz sekce Výchova, vzdělání a rozvoj.

 

Máte ještě další konkrétní dotaz týkající se zápisu dětí do mateřských škol a nenašla jste v příspěvku tuto konkrétní informaci? Napišete nám. Pokud to bude v našich silách, odpověď na vaši otázku do příspěvku doplníme.

 

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
8

Diskuze k této stránce (22 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

u nás jen osobně,ale je to daleko lepší.

Minnie, 18. 8. 2020, 13.17

U nás je vše osobní a jsem za to ráda.

Žofinka

Žofinka, 3. 7. 2018, 13.00

U nás onne tttaké nejde

Mygara

Mygara, 30. 3. 2017, 10.20

u nás lze vše jen osobně

Fuga

Fuga, 7. 2. 2017, 10.19

jejda, eregistrace, to jste mě dostaly. U prvního syna nic takového nebylo

nocken, 10. 2. 2016, 15.56

Tak jsem v Praze a v naší městské části elektronické přihlášky také nejsou. Jsou stanoveny 2 dny, kdy se vyzvedávají přihlášky (pro všechny školky městské části stejné) a po 14 dnech zase dny na odevzdání přihlášek.

dáša, 4. 2. 2016, 15.28

O eregistraci slyším prvně. Asi, že jsme z vesnice.

snany, 27. 1. 2016, 19.40

O elektronické registraci slyším poprvé, spíše bude fungovat jen v Praze.

Jana V., 24. 1. 2016, 10.37

velice prospěšný článek

Zuzka Čtvrtečková, 19. 11. 2015, 18.31

Jsme z malého města a věděli jsme, že školka tu je dobrá, tak jsme ani o jiné nepřemýšleli. K zápisu jsme šli tuším v únoru, elektronický zápis si teda taky nepamatuju. Jak jsem psala, jsme malé město, tak nebyl problém s místem ani s dřívějším nástupem

© 2013 - 2022 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací