Dřevěná podlaha do dětského pokojíčku

zobrazeno 447×

Vložil(a): Adrianita, 12. 11. 2020 19.28

Batolata a děti předškolního věku tráví většinu času hraním na zemi. Podlaha by tedy měla být z příjemného ekologického materiálu, čistá a teplá, aby měly děti při hře pohodlí a neprochladly. Když vezmeme v úvahu i estetickou stránku a to, že v raném věku si dítě tvoří vkus, vztah k prostředí a domovu, máme všechny argumenty pro to, vybavit dětský pokojík tím nejlepším. Začít bychom měli od dřevěné podlahy.

Snadný úklid

Dřevěné podlahy se dobře a snadno uklízí. Většinou na to stačí vysavač, občas vlhký mop. Velký úklid děláme jen jednou za čas a jen když je to opravdu potřeba. Denním vysáváním, které za nás zastane i robotický vysavač udržíme podlahu bez prachu. To je dobré zejména pro alergiky a astmatiky, kterým často nevyhovuje koberec.

Teplo

Teplota dřeva je lidskému tělu příjemná v každém ročním období, dřevěná podlaha v létě chladí a v zimě hřeje. Dřevo je součástí lidských obydlí odjakživa. Je to živý materiál, který dýchá, reaguje na změny teplot a vlhkosti a příznivě ovlivňuje mikroklima v místnosti.

Nejlépe je na tom ten, kdo má možnost instalovat ve svém domě pod podlahu vytápění. V zimě pak můžete celou místnost příjemně temperovat. Na povrchu podlahy smí být nejvýše 27 °C, ale i mnohem méně stačí k příjemnému a rovnoměrnému vyhřátí celého pokoje, hra na podlaze je přitom pohodlná a nehrozí nastydnutí. Vzpomeňte si, kolikrát jste v dětství slyšeli tu otravnou větu: „Neseď na té zemi, nastydnou ti ledviny!“ Svým dětem ji už nikdy říkat nemusíte.

Jakou podlahu vybrat

Do dětského pokoje se hodí spíše světlé barvy a moc hezké také je, když má dřevo přiznanou kresbu. Dub, buk, javor nebo jedle, bělené nebo v přirozeném odstínu působí vesele, optimisticky a pokoj prosvětlí. 

Pokud chcete opravdu těsný kontakt s živým dřevem, vyberte si olejovanou podlahu. Dřevo není na povrchu nalakované, ale napuštěné speciálním olejem, který dodá vrchní vrstvě odolnost a sametový vzhled. Ještě další možnost je vybrat podlahu s tzv. kartáčovaným povrchem, u něho je na dotyk patrná struktura dřeva. Letokruhy a suky jsou nejen vidět, ale i cítit pohmatem. Nemusíte se bát zadřených třísek a podobných nepříjemností, třívrstvé dřevěné podlahy mají dokonale opracovaný povrch.

Dřevěné obklady na zeď

Útulný a harmonický kout vytvoříte, pokud podlahové díly připevníte na zeď jako obložení. Takové možnosti nabízejí podlahy Barlinek.cz, upevnění je snadné a efekt doslova WOW! Dřevo na zdi tepelně izoluje, tlumí hluk, ale především krásně vypadá. Nemusí být obložena celá místnost, stačí část zdi za postýlkou nebo v hracím koutku. V teple a bezpečí se děti vydrží dlouho soustředit na hru i učení.
Jakou podlahu máte v dětském pokoji vy a proč?

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
1

Diskuze k této stránce (6 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Ivulín, 25. 2. 2021, 10.09

No, my jsme chtěli k našim dětem do pokojíčku také pořizovat nějakou tu dřevěnou podlahu, ale nakonec jsme se rozhodli, že ji nevybereme, protože je drahá... No a pak jsme narazili na tento článek zde - https://napovime.cz/navod/jak-vybrat-vinylovou-podlahu/ , kde jsme se dozvěděli o vinylových podlahách a tak jsme šli do této levnější varianty Spokojenost prakticky stejná.

Aneta Jiřičná Bendiková, 20. 12. 2020, 17.59

v pokojíčku máme koberec a jsem spokojená

mikjana, 18. 12. 2020, 17.35

Dřevěné podlahy k dětem jsou hodně vhodné, je na nich teplo.

lucie25987, 12. 12. 2020, 5.52

Mně se také hrozně líbí dřevěná podlaha, ale myslím si, že na údržbu bude náročná, tak proto u nás zvítězila dlažba imitace dřeva, kterou jsme si objednali z https://www.koupelny-dlazba.cz/dlazba-imitace-dreva . Na údržbu je skvělá a na první pohled člověk nepozná, že je to dlažba.

Úča, 9. 12. 2020, 21.20

Já jsem po staru pro koberec u dětí . Ten, který se dá vyklepat, vyčistit ..aspoň na části pokoje , kde si děti nejvíc na zemi hrají .

Jarka mmm, 25. 11. 2020, 9.01

My jsme jako děti měli v pokojicku korkovou a ta je ještě teplejší. Jen je náchylnější na rejpance (třeba když se dítě houpe na židli). My máme dřevěnou a super. Topení pod ni bych se bála, aby se dřevo moc nesesychalo.

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací