Čím dříve se začnou učit děti cizí jazyky, tím lépe!

zobrazeno 2618×

Vložil(a): Aneta Poláková, 12. 8. 2015 12.55

Současná doba klade stále větší důraz na učení cizích jazyků. Dá se říct, že jeden cizí jazyk je už málo a čím více znalostí člověk má, tím lépe. Dobrou zprávou je, že děti se zvládnou cizí jazyky učit už velice brzy. V posledních letech se propaguje učení cizího jazyka již od tří až čtyř let. Není ale výjimkou děti přivykat už od narození. Navíc děti dovedou pochopit více než jeden cizí jazyk.

Přínos výuky cizího jazyka už od nízkého věku dítěte

Malé děti oplývají nadšením do učení nových věcí, tedy i do jazyků. Určitě dost prospívá je co nejdříve umístit do cizojazyčného prostředí, v naší zemi se využívá především jazyková školka. Ovšem ani jesle nejsou ojedinělým způsobem, kde se učí mluvit a vnímat v cizí řeči. Vyhledávané jsou také cizojazyčné jesle, kde se i nejmenší děti zapojují do učení velice přirozeně při hrách, zpívání, tančení a jiných pohybových aktivitách.

Jaký program nabízí jazykové školky?

Jazyková školka se nijak podstatně od klasické školky neliší. Děti zde mají vyhrazený čas na hraní, spaní, jídlo a na nejrůznější aktivity v prostorách školky i venku. Rozdílem je, že se nedomlouvají svou mateřštinou. U nejmenších dětí má jeden pracovník na starosti malé skupinky dětí, zhruba čtyři. Zároveň se klade důraz na rozvíjení talentu dětí a na rozvoj jejich dovedností. Ve školce se o děti starají vyškolení pedagogové i rodilí mluvčí.

Jak asi vypadá hodina v jazykové školce?

K nejoblíbenějším jazykům patří angličtina. Anglické školky nabízí vyučovací hodiny plné her, písniček, soutěží a básniček. Pořádají se i výlety, pravidelně se doplňují zajímavé didaktické pomůcky a hračky. Děti si brzy přivyknou na základní pokyny a záhy je jednoduše používají.

Rodiče a pomoc při výuce jazyků

Rodiče se mohou do výuky jazyků svých dětí bezvadně zapojit v domácím prostředí. Děti potřebují nové znalosti procvičovat a prohlubovat. Nesmíte zapomenout, že učení musí vždy probíhat formou hry a zábavy. Žádnými příkazy: „Teď se budeš učit!“ nic nesvedete. Čtěte dětem pohádky v cizí řeči, ukazujte jim obrázky a pojmenovávejte je, reakce na určité situace komentujte v cizím jazyku.

Pokud nepatříte k rodičům s dostatečnými jazykovými znalostmi, můžete najít velké pomocníky v cizojazyčných pohádkách na audio nahrávkách nebo na DVD. Existují také různé programy pro předškolní děti, které můžete pouštět. Děti určitě pobaví i zajímavé výlety do ciziny. Ocitnou se v zahraničí a budou kolem sebe slyšet řeč, kterou se učí. Neodolatelnými tipy na výlety jsou například Disneyland ve Francii, německé horské dráhy a pohádkové světy v Europa Parku, v parku Phantasialand, herní světy Playmobil-FunPark, Legoland® a Ravensburger Spielland. K procvičování angličtiny se hodí výlet za Harrym Potterem do Londýna.

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
0

Související informace a zdroje/

Diskuze k této stránce (18 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Jana Petová, 31. 7. 2023, 0.18

Dobrý den, dítě jsem dala na angličtinu na Praze 8 na jazykovou školu Irislingua.cz. Moc se to dítěti líbilo. Příjemné prostředí a milá paní lektorka. Moc děkuji. https://irislingua.cz Jana Petová

starší kluky jsem už ve školce dala do kroužku angličtiny

Minnie, 6. 9. 2020, 10.42

Já jsem zastánce, ať se dítě napřed naučí mateřský jazyk pořádně, a pak teprve začít s dalším. Když bylo holkám 1 rok a skoro 5 let, byli jsme 16 dní v Londýně tak ta starší něco malo pochytila, ale nijak záměrně jsme neučili. Nejstarší dcera začala chodit na angličtinu ve školce jako předškolák a teď ji má od 1.třídy ve škole. Jde jí to perfektně.

ivanka386, 29. 11. 2019, 6.09

Jojo, tak s tímto souhlasím. Všímám si, že například angličtina pro děti je stále čím dál víc populární. Docela přemýšlím, že bych svého malého na nějaký takový kurz také přihlásila. Už jsem se po nějakých i dívala a například ty, co nabízí tady nevypadají vůbec špatně: https://www.akcent.cz/

novaklen, 4. 7. 2022, 13.04

Našeho prcka taky hodně baví angličtina. Dokonce je v ní už pomalu lepší než já. Ale tak já umím pouze takové základy. Nicméně ráda bych se angličtinu doučila. V dnešní době se tento jazyk určitě hodí znát. Přemýšlím jestli nezkusit třeba nějaké semináře nebo jazykové kurzy. Dívala jsem se, že to nabízí například tady: https://vox.cz/kategorie/kurzy-a-seminare/

WeruskaSK

WeruskaSK, 31. 8. 2018, 21.43

Suhlasim. Cim skor tym lepsie. Do 7r vie mozog najviac veci nasat

Žofinka

Žofinka, 30. 6. 2018, 21.39

Chodí k nám jedna paní a mluví na malou

Mygara

Mygara, 24. 3. 2017, 15.47

dnes jsou tedy možnosti až z toho přechází zrak

Martina1, 19. 2. 2017, 18.54

Tak u nás patří angličtina do TOP 3 vedle plavání a lyžování. Se synem jsem začala chodit do kurzu Baby Best Start- Helen Doron, když mu bylo 9 měsíců, další kurz v tomto systému Its a Baby Dragon a nyní Fun with Fluppe. Jsou mu 3 roky, komunikuje v angličtině stejně jako v češtině. Začali jsme chodit do Mezinárodní Montessori školky, kde se komunikuje hlavně anglicky a syn nemá problém. Je spokojený. Vždy když někde zaslechne angličtinu, tak se chce přidat ke konverzaci. Občas to je i problém Děti mají mozek jako houbu, rychle se učí, všechno vstřebávají a nejlíp hrou, což tento systém umožňuje. Doma anglicky nemluvíme. Dodržujeme pravidlo jeden člověk, jeden jazyk. Pravdou je, že nechce koukat na české pohádky, pouze v angličtině. Od září již do kurzu chodit nebudeme, stačí školka. Jsem však za kurzy ráda, bez nich by syn nebyl, tam kde je. Doporučuji všem!

Fuga

Fuga, 10. 2. 2017, 9.54

do dvojjazyčné školky bych dítě nedala, ale plánujme angličtinu ve školce

Ivan Bielik, 13. 11. 2016, 8.21

Ahoj ja by som svojmu dieťaťu určite púštal rozprávky v angličtine a vybavené ale pri tom nejaké hry anglické mu zaobstaral A hneď ma uľahčený život do budúcna bezbolestnou formou. A taktiež super vec nie len pre deti je angličtina bez biflovania. Mám ju doma je to fajnovka. www.anglictina-bez-biflovani.cz/video-anglictina-pro-deti

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions