6 tipů, jak zařídit pokoj pro děti ve školním věku

zobrazeno 240×

Vložil(a): Adrianita, 24. 6. 2021 17.18  (aktualizováno 1. 7. 2021 9.05)

Děti potřebují své útočiště. Místo, kde si mohou hrát, odpočívat, povídat s kamarády nebo se učit. Zařiďte jim pokoj, který bude jejich soukromým královstvím.

1. Vymalujte pokoj ve veselých barvách

Dětský pokoj by měl být veselý a pozitivní. Bílá barva je klasika, ale pokud chcete v dětech podpořit energii nebo naopak klid, sáhněte po těchto odstínech:

  • Fialová a zelená podporuje kreativitu a fantazii.
  • Modrá barva uklidňuje a pomáhá při soustředění.
  • Tyrkysová evokuje energii, intuici, fantazii a vynalézavost.
  • Žlutá a červená povzbuzují a dodávají energii.
  • Oranžová je ztělesněním tepla, aktivity a odvahy.

Vyhněte se tmavým barvám jako jsou hnědá, černá nebo šedá. Ty působí lehce negativním dojmem. Především, pokud v interiéru převažují pouze tyto odstíny. Barvy vybírejte s důrazem na harmonii a vyváženost.

2. Zařiďte pokoj tak, aby rostl společně s dítětem

Každý věk potřebuje jiný typ pokoje. Především děti ve školním věku mají jiné potřeby v osmi letech a jiné v patnácti. Jak ideálně zařídíte interiér, abyste jeho vybavení nemuseli každý rok měnit? Sáhněte po modulovém nábytku v neutrálních barvách. Ten roste společně s dítětem. Neutrální barvy děti ocení v každém věku. Pokoj ozdobte polštářky, kobercem nebo závěsy a pokaždé vykouzlete jinou atmosféru. Navíc vás taková změna vyjde jen na pár korun.

3. Vyberte postel, která bude středem celého pokoje

Dospělí tráví v posteli až třetinu svého života. Vaše ratolest bude na posteli trávit většinu volného času. Může si zde číst, odpočívat, povídat s kamarády nebo koukat na pohádky a filmy. Investujte do kvalitní postele s nočním stolkem. U menších dětí buďte originální a pořiďte jim postel například ve tvaru domečku nebo palandu se skluzavkou.

4. Zařiďte dětem originální pracovní koutek

Malé děti nepotřebují velký pracovní stůl ani ergonomickou židli. Bude jim stačit pracovní koutek, kde si mohou rozložit učebnice a malování. Radost jim udělá také kreslící tabule. Větším dětem můžete pořídit již polohovatelný stůl, u kterého se dá sedět i stát. Navíc roste společně s dítětem.

5. Vytvořte praktický úložný prostor

Úložný prostor by měl být dostatečně velký a praktický. Do skříní uložíte oblečení a hračky schováte do pojízdných boxů. Ty jsou lehké, přenosné a děti si do nich zvládnou uklidit osobní věci sami.

Dětský nábytek do pokoje zvolte sektorový nebo v podobě sestavy. Sektorový nábytek koupíte po jednotlivých kusech. Vyberete si tak pouze ty kousky, které potřebujete. Sestava do dětského pokoje je předem daný počet skříní, které tvoří určitý útvar. Jednotlivé kusy se doplňují a můžete se vhodně kombinovat.

Vybírat můžete z motivu dřeva, pastelových nebo veselých barev. Vždy se snažte nábytek kombinovat tak, abyste ho mohli používat několik let jen s lehkými obměnami.

6. Nezapomeňte na doplňky

Doplňky tvoří duši pokoje. Pro dívky se hodí polštáře, barevné deky a zajímavé osvětlení. Kluci ocení jednoduchý design a sportovní prvky.

Pro menší děti by v pokoji nemělo chybět místo, kde si mohou hrát. Do této části pořiďte kvalitní koberec, úložné boxy a police na hračky. Krásně vypadá také závěsná houpačka nebo teepee.

I když jsou děti ještě malé, nechte je rozhodnout o tom, jak chtějí mít pokoj zařízený. Vybrat si mohou barvy, vzory nebo třeba doplňky. Dětský pokoj je jich útočištěm a musí se tu cítit příjemně.

 

 

 

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
0

Diskuze k této stránce (8 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

jitka46

jitka46, 14. 7. 2021, 11.19

Moc se mi líbí pokojíček z úvodní fotky. Děti si rády čtou tak vždy musíme mít místo na knihy. To je asi to jediné, na čem trvají.

patricia077

patricia077, 1. 7. 2021, 21.58

Tak moje děti na posteli tráví minimum času 😀

snany, 10. 7. 2021, 9.30

patricia077

patricia077, 11. 7. 2021, 12.48

no fakt max spí ale i to málo haha

Katka

Katka, 14. 7. 2021, 18.41

Počkej v pubertě, to se vstává až k obědu 🙈

patricia077

patricia077, 14. 7. 2021, 21.17

No uvidíme ale když srovnám moje děti a stejně staré kamarádek tak je to rozdíl už teď ty moje vstávání brzo i o prázdninách 🤣

Katka

Katka, 15. 7. 2021, 9.31

Já teď ráno nemůžu syna probudit ráno 7:45 na primestak. Zato o víkendu klidně vstane v 6:30 🤦‍♀️

patricia077

patricia077, 15. 7. 2021, 15.47

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací