Křest knihy Miminka v rovnováze

zobrazeno 519×

Vložil(a): NikolaJ, 15. 1. 2020 23.22

21.1. budeme v centru Be Balanced na Praze 6 společně se skvělou Ivou Gondekovou křtít knihu Miminka v rovnováze. Knihu, která je svým obsahem na trhu jedinečná. Nabízí totiž pohled na nošení dětí podle poznatků fyzioterapie. Je tedy určena nejen pro rodiče, ale i odborníky z řad fyzioterapeutů, lektorek nošení, vychovatelů, ergoterapeutů a trenérů kinestetiky.

Nošení dětí v šátku je v mnoha ohledech přínosné: zvýšení tvorby mateřského mléka, psychická rovnováha a napojení na potřeby miminka, svoboda pohybu maminky, zajištění správné teploty miminka, a nebo třeba zmírnění bolestí bříška. 

Pokud o nošení teprve uvažujete, možná je pro vás obtížné se zorientovat v tom nepřeberném množství šátků a nosítek. A taky ve všech těch informacích. Je nošení pro miminko "zdravé"? Nemůžete mu ublížit? Jak často a jak nosit? Otázek je mnoho a odpovědi se mohou různit. Proto možná po večerech usedáte k počítači a hledáte informace v nosících skupinách.

Oporu u lékařů (nebo jiných odborníků) budete nejspíš hledat jen těžko. Pokud ovšem nenarazíte na lékaře, který má svou osobní zkušenost a který se nebojí jít tak trochu proti proudu, proti všem. Na vlastní kůži se o tom přesvědčila i Iva Gondeková. Maminka dvou dětí a dnes také trenérka školy nošení Die Trageschule ® , která vzdělává lektorky nošení a školí zdravotníky, a za pomoci přispěvatelů na HitHitu nyní vydává český překlad knihy Miminka v rovnováze. Když byla její dcera malinká, odborníci ji odrazovali, aby ji nosila v šátku. Iva se však řídila svou intuicí a nosila ji dál. Celý příběh si můžete přečíst na Blogu. A tak se Iva pustila do studia o dětském vývoji, a hledala pro své intuitivní přesvědčení, že nošení je to nejlepší, co pro své dítě může udělat, i odborné potvrzení.  V průběhu 10 let, kdy se nošení věnuje, absolvovala řadu konferencí a workshopů k tématu, a přečetla obrovské množství knih o nošení dětí v šátku,Vše to navíc byly cizojazyčné knihy, na našem trhu totiž taková kniha chyběla. To se ale teď změní. 21. ledna 2020 společně s Ivou pokřtíme knihu Miminka v rovnováze. Knihu, která nabízí pohled na nošení dětí podle poznatků fyzioterapie.

Když své miminko nosíte, zažívá tělesnou blízkost a cítí vaše pohyby - sytí tak svou potřebu blízkosti a tělesného kontaktu. Nošením již velmi brzy oslovujete jeho smysl pro rovnováhu a miminko může prožít různé druhy pohybu. Miminko můžete podpořit také správnou manipulací při koupání, přebalování, oblékání, krmení či zvedání, a můžete tak ovlivnit optimální dětský vývoj.

V knize Miminka v rovnováze najdete odborné informace o nošení v šátku v péči o miminko, pro rodiče i odborníky, nošení v souvislosti s psychomotorickým vývojem, ale také:

  • návody k manipulaci přiměřené věku dítěte
  • tipy pro každodenní podporu miminka při pohybu
  • milníky a zajímavosti vývoje během prvních 14 měsíců
  • praktické návody například na nošení v šátku

Kniha se věnuje všem možným rodičovským starostem - otáčení, lezení či chůzi, pláči a spánku. Autorky vás svými praktickými tipy provedou krok za krokem prvním rokem života vašeho dítěte.

Fakta v knize jsou vědecky a lékařský podložená. Díky tomu může tato kniha sloužit také jako cenná odborná publikace pro všechny, kteří pracují s dětmi - fyzioterapeuty, lektorky nošení, vychovatele, ergoterapeuty a trenéry kinestetiky. Kniha vznikla nezávisle na výrobcích či prodejcích šátků a nosítek.

Kniha je svým obsahem také trochu kontroverzní - zahrnuje i téma nošení dítěte čelem vpřed. Ano, je to téma, které bývá často zavrhováno. A ano, často oprávněně. Přesto ale poloha nošení miminka čelem vpřed nemusí být nevhodná, pokud nosíte miminko správně! To je důležité si uvědomit. I to je posláním knihy - poskytnout důležité informace nejen rodičům, ale i odborníkům a naučit maminky spolehnout se na svou intuici, napojit se na dítě a vnímat jeho potřeby. Aby se maminky nebály svá miminka nosit v domnění, že by jim mohly ublížit. 

Zaujalo vás toto téma? Přijďte se potkat s Ivou Gondekovou, autorkami německého originálu knihy Ulrike Höwer a Birgit Kienzle-Müller, a s dalšími odborníky a knihu pokřtít s námi ve fyzioterapeutickém centru Be Balanced! Potvrdit svou účast můžete v rezervačním formuláři. Kniha Miminka v rovnováze je dostupná v našem eshopu. Pouze na křtu ji však můžete zakoupit za zvýhodněnou cenu 350 Kč. Tak přijďte, těšíme se na vás!

Iva Gondeková a ProMaminky.cz

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
2

Diskuze k této stránce (1 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

mikjana, 22. 4. 2020, 21.16

Kniha vypadá moc zajímavě.

© 2013 - 2020 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací