Francie - Mořský park MARINELAND, Vodní svět AQUASPLASH S noclehem u Nice

zobrazeno 4624×

Vložil(a): Zuzi, 15. 7. 2015 22.51

Akce již proběhla
Region:
Zahraničí
Začátek akce:
27. 8. 2015, 17.00
Konec akce:
30. 8. 2015, 18.00
Telefon:
723412177
E-mail:
boleslavskacestovka@seznam.cz
Web:
www.boleslavskacestovka.cz
Adresa:

Nice
Francie

27.8. - 30.8.2015 Základní cena: 5500,-Kč

 

POZOR! Když uvedete do poznámky k zájezdu, že jdete z webu ProMaminky.cz, domluvily jsme pro Vás akční cenu 2500,-Kč / osobu! (při zadání hesla web ProMaminky.cz)

 

Jaká místa navštívíte?

NICE

(vysl. [nis] IPA, okc. Niça, vysl. [nisa]), italsky Nizza, je francouzské město ležící na jihu v Provence meziCannes a Monakem na Azurovém pobřeží Středozemního moře. Je to prefektura departmentu Alpes-Maritimesa hlavní město obvodu Nice. Spolu s 23 okolními obcemi tvoří Communauté d´agglomération de Nice-Côte d´Azur (Společenství aglomerace Nice-Côte d´Azur).

Má cca 350 000 obyvatel, aglomerace cca 1 000 000 obyvatel. Co do počtu obyvatel jak města, tak aglomerace je Nice pátým největším městem/aglomerací ve Francii (po Paříži, Marseille, Lyonu a Toulouse). Je také jakýmsi hlavním městem Azurového pobřeží. Každý rok přivítá přes 4 miliony turistů z celého světa.

Známé letovisko Nice je největším letoviskem Francouzské riviéry . Je proslulé díky kombinaci slunce, moře a luxusu. Krom toho se ve městě nachází paláce a promenády, z nich nejznámější je Andělská promenáda, a všude dokonalá atmosféra. Historie Nice sahá dokonce až dob antiky.

Historické centrum je změť úzkých uliček, chutí a vůní, restaurací, kaváren a obchůdků. Až se tudy budete procházet, budete si myslet, že lidé netráví svůj čas jinak než u jídla.

Z kulturních památek zde najdete hrad, tam se ale určitě vydejte i nějaký večer kvůli výhledu na osvětlené město, katedrálu, čtvrť Staré Nice, kde v žádném případě nevynechejte návštěvu obchodu s oleji a octy, ale také dezertovými likéry, vyrobenými tradičními postupy, v ulici Les Trois Etoiles (Tři hvězdy). Pokud si budete chtít uchovat vzpomínku na typickou levandulovou vůni a odvézt si jí trochu s sebou pro studené zimní večery, nelze než doporučit obchod Terres Dorees s ručně vyrobenými mýdly a koupelovými pěnami.

 

Cathedrale St Nicolas

Zdejší katedrála má rozhodně zajímavou historii. Mnohé napoví název Ruský kostel, pod nímž je často označována. Stojí totiž na místě vily cara Nikolaje Alexandroviče, jenž zemřel v roce 1865 přímo ve vile. Na jeho památku pak nechala jeho manželka postavit katedrálu, která se pak stala symbolem vlasti pro ruské emigranty. Tajemstvím opředená je ikona svatého Nicolase. Až do roku 1915 byla vystavena venku a všechny její části naprosto zčernaly. Když byla poté vrácena dovnitř, vše se jako zázrakem vrátilo do původních zářivých barev.

 

Trosky hradu

Zbytky opevnění z 11. století dokazují, že zde bylo rodiště města.

Po mnoho let zde sídlily keltsko-ligurcké kmeny. O několik století později provensálští radní postavili hrad a katedrálu Sv. Marie, jako symbol jejich autority. Hrad i katedrála byly metodicky zničeny Ludvíkem XVI. v 18. století. Z hradu nyní zbyl příjemný travnatý pahorek s několika zbylými kamennými ruin, ale stále nabízí nejhezčí pohled na město.

 

Muzea

Z muzeí určitě stojí za vidění muzeum Marca Chagallamuzeum Henriho Mattisse a muzeum moderního uměníO muzeu se dočtete na adrese: http://www.chagall.fr.

 

MARINELAND – Největší mořský park v Evropě

Tento úžasný mořský svět se nachází na jihu Francie jen několik metrů od moře, v srdci Azurového pobřeží u města Antibes. Uchvátí vás fantastické show delfínů, kosatek, lachtanů a mrožů a vynechat nesmíte ani lední medvědy a pavilon tučňáků. Francouzský mořský svět Marineland je opravdu jedinečný a to hned z několika důvodů.

 

1. Kosatky: jako jediný na evropské pevnině vám představí kostaky, které budete mít možnost sledovat v bazénech i mimo představení a pozorovat jejich chování.

 

2. Reprodukce: jako jediný na evropské pevnině zvládá reprodukci žraloků a kosatek

 

3. Žraločí tunel: působivý 30m dlouhý žraločí tunel, který prochází obřím akváriem, vám umožní pozorovat celkem 3 druhy žraloků

 

4. Večerní show: propracovaná představení delfínů a kosatek se světelnými efekty

 

Park je největším svého druhu v Evropě (25 hektarů) a celkem vás zde čeká na 4.500 mořských živočichů (45 druhů). Naleznete zde celkem 9 bazénů včetně toho největšího v Evropě, který obývají kosatky (64m dlouhý, 12m široký, 11m hluboký a pojme na 40 milionů litrů vody). Během dne si užijete skvělá představení lachtanů, delfínů, mrožů a kosatek. Show jsou zábavné, plné emocí a pobaví jak malé návštěvníky, tak i dospěláky. Navíc využijte za příplatek jedinečnou možnost přímého kontaktu s delfínem nebo lachtanem.

 

Marineland byl založen v roce 1970 hrabětem Rolandem de la Poype, který si dal jasný cíl - přiblížit svůj zájem o fascinující mořský svět široké veřejnosti. V dnešní době je Marineland číslem 1 mezi evropskými mořskými světy a každoročně přiláká přes milion návštěvníků.

Více info na webu:  http://www.marineland.fr/en

 

AQUASPLASH – Báječný vodní park u moře

Nejrozsáhlejší vodní park na Azurovém pobřeží se nachází v těsné blízkosti Marinelandu a během dne můžete mezi oběma parky volně procházet. Najdete zde na 13 odlišných tobogánů, bazén s mořskými vlnami a spoustu dalších atrakcí. Zábava pro malé i velké...

 

Zábavu zaručí aquagymnastika a tanec ve vodě. Pro nejmenší děti je určen mělký bazén se skluzavkami a vodními atrakcemi, pro starší děti pk Pirátský ostrov, kde voda stříká ze všech stran. Skvělou zábavu pak nabízí spousta skluzavek a tobogánů různých obtížností, jízda ve člunech i na podložkách. Vodní bitva vás pak čeká na lodích s vodními děly.
 

Více info na webu:  http://aquasplash.marineland.fr/en

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Zahraničí.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (1 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

lucie25987, 18. 9. 2023, 21.43

To zní zajímavě. Syn ryby miluje, tak by tam byl ve svém živlu. Letos jsme skoro nikde nebyli, jen na pár výletech. Nechali jsme si totiž udělat na zahradu velký bazén se střechou od https://www.albixon.cz/zastreseni/ , tak jsme neměli potřebu nikam jezdit a užili jsme si léto u nás .

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů