Staré Hradiště - Běžíme na hrad Kunětická hora

zobrazeno 157×

Vložil(a): patricia077, 6. 9. 2017 10.34

Akce již proběhla
Region:
Pardubický kraj
Začátek akce:
9. 9. 2017, 11.00
Konec akce:
9. 9. 2017, 0.00
Telefon:
+420 466 415 428
Web:
www.bezimenahrad.cz/kuneticka-hora_h5
Adresa:

Staré Hradiště
ČR (hrad Kunětická hora)

Běháte rádi? A nebaví vás běhat jen po asfaltu? Pak si vyběhněte na hrad. Konkrétně v sobotu 9. září na hrad Kunětická hora nedaleko Pardubic. Uskuteční se zde totiž předposlední díl letošního seriálu Běžíme na hrad, který je určený dospělým i dětským závodníkům. Několika klání se mohou zúčastnit jak jednotlivci, tak i celé rodiny s alespoň jedním dítětem mladším 15 let. Součástí běžecké akce je i vědomostní soutěž Tajemství hradu, v níž lze od Hypoteční banky, coby partnera projektu, získat rodinné vstupné do sportovně-relaxačního komplexu Aquapalace Praha. Stejnou odměnu od jedničky na českém hypotečním trhu dostane i vítězný tým Rodinného běhu.

Volnočasový rodinný běžecký seriál Běžíme na hrad v sobě kombinuje poznávání hradů se sportem a dalším doprovodným programem. Účastníci běžecké tour z řad závodníků, rekreačních běžců i jejich rodin tak mohou během léta vybírat ze závodů u pěti hradů po celé České republice, které nabízí jak atraktivní historická prostředí, tak i krásnou okolní přírodu a příjemný terén pro běh. Hlavním cílem projektu je propojení oblíbeného sportu, historie, kultury, turistiky a aktivit pro děti do jednoho dne.

Možnost, jak v sobotu 9. září získat od Hypoteční banky celodenní rodinné vstupné do Aquapalace Praha, spočívá v účasti v Rodinném běhu Hypoteční banky. Do něj se může přihlásit každá rodina - jedinou podmínkou pro registraci je, že alespoň jeden z členů je mladší 15 let. Každý ze členů rodinného týmu může běžet závod podle svého výběru (5 či 15 km) nebo dětský běh, kde o délce trati rozhoduje věk účastníka. Vyhrává ta rodina, která dosáhne nejlepšího hodnocení, jež se určuje jako součet tří nejlepších dosažených pořadí členů týmu. Vítězem se stává rodinný tým, který získá součet nejnižších dosažených pořadí. Vstupenka do Aquapalace Praha pak čeká na první tři družstva. Rodinnou vstupenku získají i ti, kteří správně odpoví a budou mít štěstí při losování ve vědomostní soutěži Tajemství hradu zaměřené na historické události.

Na předposledním letošním závodě na hradě Kunětická hora jsou připraveny závody pro všechny věkové kategorie. Pro děti jsou to závody na vzdálenosti 100, 300, 600 a 1200 metrů. Pro dospělé jsou to pak závody na 5 km a 15 km. Novinkou letošního ročníku je navíc nová trať s nádechem středověku nazvaná „Čtvrtkilák v brnění“, kdy si účastník oblékne zhruba 15 kilo železa, do ruky dostane halapartnu s praporcem a zaběhne si poctivý Čtvrtkilák.

Start prvního závodu pro děti je připraven na 11.00 hodin, závody na 5 a 15 km startují ve 13.00 a ve 14.30 hodin.

Startovné

pro dospělé je 450 Kč, dětské pak 50 Kč.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Pardubický kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací