Pardubice - Čertovský rej v knihovně

zobrazeno 89×

Vložil(a): patricia077, 30. 11. 2017 10.38

Akce již proběhla
Region:
Pardubický kraj
Začátek akce:
2. 12. 2017, 9.00
Konec akce:
2. 12. 2017, 17.00
Telefon:
+420 466 531 240
E-mail:
dotazy@knihovna-pardubice.cz
Web:
kkpce.cz/cs/aktuality/2017/den-pro-detskou-knihu-aneb-certe-nezlob-se/
Adresa:
Pernštýnské náměstí 77
Pardubice
ČR (krajská knihovna)

První prosincovou sobotu 2. 12. v Krajské knihovně v Pardubicích vypukne čertovský rej. Konat se tu totiž bude v pořadí 6. ročník celostátní akce Den pro dětskou knihu aneb Čerte, nezlob se. Jejím smyslem je především v dětech podnítit zájem o knížky, podpořit jejich čtenářství i čtenářskou gramotnost.

Knihovně se podařilo ke spolupráci na této kampani získat i další kulturní instituce. Rodiče s dětmi tak při svém putování po soutěžních stanovištích mohou zavítat také do Východočeského muzea, Východočeské galerie nebo do Galerie města Pardubic. „Na splnění úkolů mají malí návštěvníci vyhrazený čas od 9 do 16 hodin.Soutěžní kartičku s příslušným počtem razítek mohou následně použít pro bezplatnou registraci do knihovny na rok 2018 nebo mohou zavítat zdarma na výstavu Peklo v Mázhausu. Na závěr akce je pro všechny účastníky připravena odměna v podobě vystoupení pardubické folklorní skupiny TRDLO. Začátek zhruba hodinového hudebního pásma směřujeme na 16. hodinu,“ říká k programu Monika Soudková, koordinátorka kulturních aktivit.

Na jednotlivých tematicky laděných soutěžních zastávkách děti zjistí, že existují i hodní a napravení čerti. Seznámí se s příběhem napraveného čertíka Felixe a Florimona, absolvují zápis do čertovské školy, kde budou přezkoušeny ze škrabopisu či z čertovské historie, a na pomocníky při luštění zapeklité záhady čeká čertíkova detektivní kancelář.Celý program bude doprovázen výtvarnými dílnami, díky kterým si každý může odnést něco na památku a může si vyzkoušet nejrůznější výtvarné techniky. Galerie města Pardubic zve například na kolážovou tvorbu inspirovanou dílem Karla Franty, či na korálkové tvoření. Pohlednici s (nejen) čertovskými motivy si můžete odnést z výtvarné dílny Východočeského muzea a samotného čerta pak z Východočeské galerie.

„V průběhu konání akce pořádáme také veřejnou sbírku dětských knížek, kterými bychom chtěli obdarovat dětská oddělení v nemocnicích,“ dodává závěrem Soudková.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Pardubický kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (1 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zdeňka S., 5. 12. 2017, 8.26

Všude jenom samí čerti

© 2013 - 2019 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací