Bystřice nad Pernštejnem - Slavnosti slunovratu v centru Eden

zobrazeno 461×

Vložil(a): Kristýna Veselá, 7. 6. 2015 22.00

Akce již proběhla
Region:
Kraj Vysočina
Začátek akce:
20. 6. 2015, 8.30
Konec akce:
21. 6. 2015, 18.00
Telefon:
+420 737 020 775
E-mail:
provoz@centrumeden.cz
Web:
www.centrumeden.cz/#!program/c1hzb
Adresa:
Nový dvůr 318
593 01 Bystřice nad Pernštejnem
Česká republika

Příchozí čeká na Slavnostech slunovratu od samého rána nabitý program. Přes den si jej užijí zejména děti, které se zde potkají s pohádkovými bytostmi, nebo si zahrají šifrovací hru. V případě únavy si mohou pohrát v dětském koutku a  na  neposedy čeká kuchyně, v níž společně s kuchařem připraví dobroty pro své rodiče.

Máte rádi Shakespeara?

Celý víkend se ponese v duchu svatojánských tradic. Světoznámou hru anglického dramatika Williama Shakespeara Sen noci svatojánské zahrají v sobotu divadelníci. A nezůstane jen u divadla, milovníci kina se mohou těšit na filmové promítání této nesmrtelné komedie v místním pivovárku. Ani těm, jenž holdují zejména hudbě a tanci, nebude na Edenu v den noci Svatojánské nic chybět – připraven je koncert keltské muziky.

Přičarujte si lásku pomocí čarovného nápoje vlastní výroby

Očistné ohňové rituály nebo rituály přivolávající lásku, obojí patřilo právě v této části ročního období do života našich předků. Oheň, symbolizující Slunce, si návštěvníci Edenu budou moci podle tradic přeskočit nebo se projdou po žhavých uhlících. Těm, co se obávají vyzkoušet si oheň doslova na  vlastní kůži, předvedou zruční kejklíři alespoň ohňovou show.  Hledání pravé lásky je tématem snad každé lidské bytosti. Není proto divu, že si lidé v dřívějších dobách zkoušeli přivolat toho pravého či tu pravou i pomocí magie a kouzel.  Proto i v Edenu si návštěvníci o Slavnostech slunovratu mohou vyzkoušet nejeden čarodějný kousek. Zájemci si namíchají vlastní nápoje lásky, anebo vyrazí na noční sběr bylinek, které mají v tuto dobu podle pověstí mimořádnou sílu. 

O hladu nikdo nezůstane

Na oba dva dny Slavností slunovratu, jejichž program potrvá od rána do večera, je pro hosty připraveno bohaté menu. Na rožni se bude grilovat pět druhů masa, k pití se již nyní v místním pivovárku vaří speciální svatojánské pivo. Ty, kteří se rozhodnou strávit předvečer nejdelšího dne roku na seně nebo slamníku v bystřickém Edenu, bude ráno čekat skvělá domácí snídaně.

O děti bude postaráno

Rodiče se nemusí o své ratolesti během Slavností slunovratu bát, bude pro ně zajištěno hlídání, procházka v lampiónovém průvodu a čtení pohádek před spaním, aby si dospělí mohli alespoň na  chvíli oddechnout a skutečně si vychutnat tu nejmagičtější noc v roce.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Kraj Vysočina.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2021 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací