Sokolov - Mikulášská jízda na hrad Hartenberg

zobrazeno 1531×

Vložil(a): Malyna, 26. 11. 2015 11.15

Akce již proběhla
Region:
Karlovarský kraj
Začátek akce:
5. 12. 2015, 11.30
Konec akce:
5. 12. 2015, 0.00
Telefon:
+420 606 685 265
E-mail:
marecek@awt.eu
Web:
www.mikulasskajizda.websnadno.cz/Aktualni-informace.html
Adresa:

Sokolov

Tradiční mikulášské jízdy na Hartenberg, která letos vychází na sobotu 5. prosince, se vždy zúčastní nespočetné množství různorodých čertisek a pekelníků, očekávajících návštěvníky z lidského světa, aby v několika čertovských doupatech hrála maryáš či kostky a změřila své síly s pozemšťany.

Čerti prověřují především nejmenší děti v jejich kvalitách a vlastnostech. Ty nejzlobivější a nejvíce vzdorující budou vhozeny do ďábelského pytle a ponechány pekelníkům k tomu, aby jim po celý rok sloužily a polepšily se. Naopak za dobré zásluhy a chování budou jak děti, tak dospělí odměněni bytostí andělskou. Pokud návštěvník úspěšně zdolá celou čertovskou trasu, potká se na konci své strastiplné cesty s Mikulášem a jeho pomocníky, kteří rovněž mají plné kapsy dobrot.

V zastávce Hřebeny začíná cca 2km stezka lesem v údolí pod zříceninou hradu Hartenberg. Děti s baterkami, lampionky či jen tak, podle doby, v kterou na Hřebeny dojedou, se vydají touto trasou. Po cestě je čeká návštěva několika pekel.

První je v zastávce nádražní budovy, kterou mají pronajatou Mladí ochránci přírody z Chodova a ve zdejších sklepích je tzv. malé peklo s expozicí strašidel, obrázků či malých čertátek, hrajících si v pekelných sklepech. Po opuštění těchto sklepů vás cesta zavádí černým lesem do dalších pekelných slují. Samotná cesta končí v podhradí Hartenbergu na tzv. Cikánském dvoře. Zde je připraveno, stejně jako na dalších místech, možné občerstvení.

Každý z účastníků má v ceně jízdenky i balíček plný sladkostí, které získá za odvahu právě na konci cesty z rukou Mikuláše. Spolu se vstupenkou také získávají učastníci další výhody, jako je malé občerstvení či účast na veškeré kulturní produkci.

Parní vlak odjíždí ze Sokolova v 11:35. Podrobný jízdní řád naleznete na webových stránkách.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Karlovarský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů