Cheb - Národní den železnice

zobrazeno 696×

Vložil(a): Jana82, 17. 9. 2016 17.06

Akce již proběhla
Region:
Karlovarský kraj
Začátek akce:
24. 9. 2016, 8.00
Konec akce:
24. 9. 2016, 21.00
Web:
www.kudyznudy.cz/aktuality/narodni-den-zeleznice-hosti-letos-cheb.aspx
Adresa:
nám. Dr. Milady Horákové 1301/2
35002 Cheb
ČR (Vlakové nádraží)

Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí letos v sobotu 24. září Národním dnem železnice, který se bude konat v Chebu. V železniční stanici a místním depu se představí historická i nejmodernější vozidla. Během dne České dráhy vypraví dvacet párů zvláštních vlaků do pěti směrů. Nevšedním zážitkem bude také večerní světelná show s historickými lokomotivami. Dny železnice připravují České dráhy v průběhu celého září také na mnoha dalších místech celé republiky. Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí letos v sobotu 24. září Národním dnem železnice, který se bude konat v Chebu. Národní den železnice bude velkou podívanou pro milovníky vlaků, vláčků, železničních modelů a cestování po kolejích. V železniční stanici a místním depu se představí historická i nejmodernější vozidla. Nevšedním zážitkem bude také večerní světelná show s historickými lokomotivami.

Atraktivní program bude rozdělený do tří částí, nazvaných Svět historie, Svět změny a Svět zábavy. K vidění bude nejen historická technika, ale i nejmodernějšího vozidla národního dopravce jak pro regionální, tak i dálkovou dopravu, kterou zastoupí pendolino i nejmodernější jednotka railjet. Nebudou chybět vozy jako např. Karkulka, Bardotka nebo Kyklop. K vidění bude také nákladní vlak s parními lokomotivami, což je skutečná rarita. Na kolejištích a v depu tak budou k vidění tři desítky vlakových souprav.

Během dne České dráhy vypraví dvacet párů zvláštních vlaků do pěti směrů. Z Chebu se rozjedou do Plesné, Lubů, Mariánských Lázní, Karlových Varů a Aše. Mezi nádražím a chebským depem bude po celý den jezdit kyvadlová doprava dvěma vlakovými soupravami a čtyřmi autobusy. Do depa bude samozřejmě možné dojít i pěšky, pro děti bude připravená pohádková cesta.

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Karlovarský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů