Slavkov - Vzpomínkové akce k bitvě u Slavkova

zobrazeno 977×

Vložil(a): Estrela113, 17. 11. 2014 11.05

Akce již proběhla
Region:
Jihomoravský kraj
Začátek akce:
28. 11. 2014, 0.00
Konec akce:
30. 11. 2014, 0.00
Telefon:
544 227 548
E-mail:
info@zamek-slavkov.cz
Web:
www.zamek-slavkov.cz/cz/kalendar-udalosti/?date=2014-11-28
Adresa:
Palackého náměstí 1
68401 Slavkov u Brna
ČR (Zámek Slavkov)

a zámku ve Slavkově u Brna, u Mohyly míru a na dalších místech si každý rok na přelomu listopadu a prosince můžete připomenout nejslavnější napoleonskou bitvu – bitvu u Slavkova. Odehrála se 2. prosince 1805 a francouzský císař v ní použil geniální taktiku, když dokázal porazit početnějšího soupeře ve výhodnějším postavení.

V předvečer hlavního programu, v pátek 28. 11. 2014, dojde k obsazení města vojáky, kteří se potom na náměstí a zámeckém nádvoří budou připravovat na velkou bitvu. Na slavnostně osvícené zámecké nádvoří přijede rakouský císař František I. a následně i ruský car Alexandr I.. Akce bude připomínat památné setkání obou panovníků na zdejším zámku v předvečer bitvy. Večerní program se svařeným vínem a hudbou bude zakončen lidovou veselicí a tancem.

Hlavní sobotní program si ponese za cíl ukázat život ve městě v roce 1805. Probíhat bude celá řada aktivit řemeslného charakteru, ukázky výcviku armád, bitevních střetů apod.. Diváci se budou moci těšit i na malou bitevní ukázku, střet kavalerie, v zámeckém parku. Celý program pak bude ukončen obsazením radnice Francouzskou armádou a následnou proklamací o vítězství Francouzů. Atmosféru budou po celý den doprovázet reprodukované zvuky bitvy s úryvky vzpomínek vojáků. Tyto vstupy budou informovat o dění na bojišti a zároveň budou návštěvníkům ukazovat historický průběh bitvy.

Během celého dne se na zámeckém nádvoří, Palackého náměstí a na ulici Husova bude konat tradiční předvánoční a řemeslný jarmark, který patří k největším vánočním jarmarkům na Jižní Moravě. Jarmark se bude moci, jako každý rok, pochlubit nabídkou nejrůznějších dekorativních předmětů, bižuterií, ručními a řemeslnými výrobky, rozličnými vánočními dekoracemi a bohatým občerstvením.

Ve spolupráci s občanským sdružení Per Vobis Zámek Slavkov - Austerlitz dále připravil oblíbené kostýmované prohlídky s Napoleonem. Humornou formou tak přiblíží okamžiky před samotou bitvou i samotného císaře Napoleona po jeho slavném vítězství a seznámí se nenásilnou formou i s historií slavkovského zámku. Doporučujeme rezervaci předem na pokladně zámku (tel: 544 227 548).

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Jihomoravský kraj.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (0 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Zatím zde není žádný příspěvek.

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů