CAPARD 2019

zobrazeno 760×

Vložil(a): anyvin, 4. 3. 2019 23.33

Akce již proběhla
Region:
Hlavní město Praha
Začátek akce:
27. 4. 2019, 9.00
Konec akce:
27. 4. 2019, 18.00
E-mail:
info@capard.cz
Web:
capard-2019.webnode.cz/
Adresa:
M. Rettigové 4
10000 PRAHA 1
Česká republika (Pedagogická fakulta UK)

Každý si dnes klade otázku, jak správně připravit děti na budoucnost? A právě toto je i tématem letošní, již IV. konference CAPARD. Celodenní konference je určena nejen pro rodiče, učitele, odborníky, ale i pro širokou veřejnost se zájmem o danou problematiku. Součástí konference je i doprovodná prodejní prezentace výrobků a služeb našich partnerů. 

Pro rodiče je připraveno hlídání dětí do 6 let v dětském koutku. Veškeré občerstvení zajišťuje Bistro Café Therapy.
Navštívit můžete i stánek Promaminky.cz, kde pro Vás bude připravený přebalovací a kojící koutek. Zároveň si můžete zakoupit produkty z našeho eshopu.

Těšit se můžete na praktické a poutavé přednášky o vývoji dětí a jejich výchově a přípravě na budoucnost. Přednášejícími jsou přední odborníci z různých oborů, kteří si dané problematice dlouhodobě věnují. 

Přednášející a název přednášky (změna programu  vyhrazena):

prof. Ing. Michael Šebek, DrSc. (ČVUT Praha) - Vzdělání pro budoucnost: Připravme se na budoucnost, o které nic nevíme! Buďme future-proof!

Ing. Petr Ludvík (OstrovObjevu.cz) - 10 klíčových dovedností pro budoucnost: Odborníci na celém světě se shodují, že dnešní děti potřebují k přípravě na kariéru ve 21. století více než tradiční znalosti čtení, psaní a matematiky. Jaká je tedy kombinace dovedností, která bude zárukou, že naše děti budou schopny uspět na vysoce konkurenčním pracovním trhu?

Michaela Slussareff, PhD. (Hrajemesichytre.cz) - Obrazovky - co se z nich děti opravdu učí?: V rámci workshopu představíme nejdůležitější zásady používání videí a dotykových aplikací s dětmi v batolecím a předškolním věku. Dotkneme se obecně tématu obrazovek v životě malých dětí a jejich možných pozitivních či negativních vlivů. Vše je zasazeno do rámce psychologických témat, která jsou typická pro tuto věkovou skupinu. 

Mgr. Zuzana Pavelcová (Re-life.cz) - Děti online: Děti online představují v současnosti pro rodiče jednu z největších výzev. Řada z nich si není jistá, jestli jsou digitální technologie škodlivé a v hlavně v jaké míře je mohou dětem dovolovat. Jaké jsou největší výzvy virtuálního světa? Máme se bát závislosti a jak ji poznáme? V příspěvku se věnuji dopadům digitálních technologií na psychické zdraví dětí a nastavení domácích pravidel jejich užívání

Mgr. Julia Szymanska (Buď safe online) - Bezpečností rizika pro děti na internetu: Děti pod 13. let používají v průměru tři sociální sítě. Jaká jsou největší rizika spojená s jejich aktivitami online? Co mohou udělat dospělí, aby pomohli dětem zůstat v bezpečí online?

Mgr. Hana Hartychová (ZŠ Kunratice) - Začínáme spolu: Děti mají přístup k množství informací, mohou si je vyhledat a někdy i v lepší kvalitě, než jsme my schopni jim sdělovat, tím spíš, čím víc je téma baví. Má být ve škole náplní předávat dětem fakta nebo můžeme čas ve škole využít k něčemu, co v dětech zůstane, co budou moci využívat po celý život?

Mgr. Miroslav Dvořák (ZŠ Červený Vrch) - Moderní využívání IT Technologie na ZŠ: Na Základní škole Červený vrch sám kdysi sedával v lavicích, dnes ale sedí za katedrou a je školním inovátorem v oboru technologií. Podílel se na zavedení wi-fi i tabletů do výuky a angažuje se v Akademii programování, což je vzdělávací program pro studenty, který jim otevírá svět kódování. 

PharmDr. Margit Slimáková (Margit.cz) - Zdravá výživa pro rodiče a děti: Proč je třeba zdravě jíst a jak to v pohodě zvládat i bez počítání kalorií anebo jakýchkoliv jiných nepřirozených restrikcí? Jak zlepšit výživu dětí ve školách a jak učit děti zdravě jíst doma? 

Mgr. Jana Kastnerová (Balancecentrum.cz) - Psychika dítěte včera, dnes a zítra: Zdá se, že jsme skvěle připraveni na budoucnost. Hodně toho umíme a známe, dokážeme vydělat dost peněz a dosáhnout úspěchu. Proč má mnoho z nás pocit, že to stále není dost a nejsme šťastní? Dítětem to začíná a rodičem to stále nekončí. Co můžeme udělat pro budoucnost našich dětí, ale i naši vlastní :-), abychom byli včera, dnes i zítra šťastni?

Ing. Zuzana S. Prediger MSc (CoachForSuccess.org) - Jak efektivně řídit čas sobě a své rodině: Pojďme se spolu zastavit. Řeknu vám, co by vám mohlo pomoci k tomu, abyste konečně měl/a čas i pro sebe a lépe zvládal/a rodinné úkoly. 

 

VSTUPENKY

Vstupenky na konferenci lze exkluzivně zakoupit v síti Ticketstream - https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/akce/konference-capard-124123

včasné vstupné - 990 Kč (pouze do 31. března 2019)

základní vstupné - 1 290 Kč (od 1. dubna 2019)

Co všechno obdržíte v ceně vstupenky?
- celodenní vstup na konferenci
- vstup na doprovodnou prodejní prezentaci výrobků a služeb našich partnerů
- občerstvení během dne, včetně teplého oběda formou bufetu (zajišťuje Bistro Café Therapy)
- hravé hlídání pro děti do šesti let - zajištuje Momscare s.r.o. (místo nutno rezervovat na emailu: info@capard.cz)
- možnost vyzkoušet osobního kouče
- tombolu o zajímavé ceny

Akcí vás budou provázet moderátorky z www.materska.com, zpěvačka Lenka Jankovská a Bára Vaculíková.


ORGANIZÁTOŘI

Konference je pořádána pod záštitou České asociace pro aktivní rozvoj dětí (CAPARD), která sdružuje odbornou i laickou veřejnost za účelem šíření dostupných vědeckých informací v oblasti správného fyziologického vývoje dětí (dětského mozku).  

Pořadateli konference jsou Ostrov objevů a Momscare s.r.o. 

Sdílejte:   | 
0

Podívejte se i na další akce s dětmi v regionu Hlavní město Praha.
Nenašli jste akci s dětmi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Diskuze k této stránce (9 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

LucieS

LucieS, 3. 4. 2019, 19.28

To bude určitě hodně zajímavé, ale vstupenky jsou trošku dražší

Ketris

Ketris, 10. 3. 2019, 22.03

Tady mam v planu jit.. dost me to zajima

Zdeňka S., 8. 3. 2019, 21.05

To zní zajímavě, samí skvělí přednášející

Žofinka

Žofinka, 7. 3. 2019, 17.08

Tak to vypadá opravdu dobře jen to vstupné je trochu vyšší

Fuga

Fuga, 7. 3. 2019, 5.53

To je spousta přednášek jedna lepší než druhá

Mygara

Mygara, 6. 3. 2019, 15.59

Co přednáška to je fakt zajímavé téma

L.janicka.l

L.janicka.l, 5. 3. 2019, 22.16

Zajimave prednasky, spoustu temat by me zajimalo. Jen ta cena, pro matku s ditetem je fakt vysoka

Aliisha

Aliisha, 5. 3. 2019, 7.49

Tak bych se mrkla. Jen tedy cena vstupenky není zrovna nízká.

patricia077

patricia077, 5. 3. 2019, 7.35

zajímavý název

© 2013 - 2023 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací