Šaty (ne)dělaj člověka

zobrazeno 678×

Vložil(a): Mildret, 4. 1. 2017 1.28

Na silvestra jsem už stejně jako několik let měla směnu. Pracuji v pivnici kde chodí převážně štamgasti.. všude rezervace ,šéf byl ve svém živlu , že může vše organizovat. Kolem desáté hodiny přišel starší pán. Od pohledu bezdomovec a z mého pohledu už něco požil. Ale je přece Silvestr . Usadila jsem ho k poslednímu volnému stolku. Celý večer byl pan v klidu, seděl a potichu popíjel svoje pivo.O půlnoci byl přípitek na účet podniku. Všichni se objímali ,líbali ,přáli si vše nej jen ten pán tam seděl sám a po tváři mu tekly slzy.Vzala jsem svoji skleničku sektu a šla za ním. Ten člověk začal plakat teď už docela a řekl mi svůj příběh. ( Který jsem si nechala od místních potvrdit). Nebyl to žádný bezdomovec jen mu před necelým rokem zemřela žena se kterou byl 42 let. Synové ho připravili skoro o vše kromě domu.v tu chvíli jsem viděla smutného muže, nevkusně ale čistě oblečeného. Ale co mě nejvíc potěšilo : začal se smát. Usmíval se celý zbytek večera a kdykoli jsem prošla kolem pohladil mě po ruce a děkoval.Proto říkám šaty nedělají člověka ... Pokud jsem udělala někoho jen na malou chvilku šťastným jsem šťastná i já.. tímto přeji všem to nej v Novém roce :-)

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
4

Diskuze k této stránce (32 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

milujici.teticka36, 15. 5. 2023, 9.15

Já si určitě myslím, že šaty dělají člověka. A když to jsou pak takové bio šaty od https://www.happynature.cz/damske-saty tak to řekne o člověku nejen to, co rád nosí. Ale taky jak se celkově staví k módě a jak nad tím přemýšlí. To mi přijde hodně fajn, že o vás oblečení řekne i něco více, jestli máte raději HM nebo New Yorker.

lucie25987, 19. 4. 2023, 21.22

Já si teda myslím, že šaty dělají člověka. Samozřejmě to není všechno, hrubé chování se pod slušné oblečení neschová, ale první dojem je nesmírně důležitý. Alespoň já to tak mám. Do práce chodím slušně oblečená, nejčastěji si beru sako, která mám z https://www.jkklett.cz/damska-saka/ a k ním halenku a sukni nebo šaty a cítím se v tom dobře, když vím, že mi to sluší.

milujici.teticka36, 4. 5. 2022, 9.04

Soudit podle oblečení se nevyplácí. Potom vznikají přesně taková faux pas, které popisujete ve vašem příběhu. Já měla kdysi šéfovou, která tohle hodně dělala. Prostě jakmile někdo nebyl ve značkovém a s luxusním parfémem, tak u ní byl podčlověk. Vznikaly tam pak různé třenice, kdy si člověk ráno pomalu bál vznít něco na sebe. Nakonec jsem našla na https://www.hitprace.cz/ jiné nabídky práce a odešla, protože to fakt nebyl normální člověk.

nikoho podle oblečení nesoudím.

Marta1982, 24. 8. 2018, 9.29

holky, delší dobu hledám retro šaty a našla sjem tohle, máte některá doma něco podobného? https://www.dedoles.cz/retro-pin-up-saty-s-rukavy-malovane-ruze

Žofinka

Žofinka, 27. 4. 2018, 8.33

To se někdy stává, že se člověk mýlí, ale já také soudím podle oblečení

Mygara

Mygara, 17. 2. 2017, 20.06

lidé občas opravdu překvapí vypadají divně, ale když promluví, tak je to úplně něco jiného

Čertice, 15. 2. 2017, 18.07

Je to smutný a od Vás krásný jak se říká:rodiče se zvládnou postarat o 10dětí, ale 10dětí se nedokáže postarat o jedny rodiče

Petra Önder (petrao)

petrao, 8. 2. 2017, 17.03

Určitě na vas do teď rád vzpomíná zr jste mi vnesla trochu světla do duše

Martaaa

Martaaa, 2. 2. 2017, 15.10

Jste úžasná! Kéž by všichni měli alespoň špetku tolerance, empatie a vnímavosti jako máte vy!

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů