Peti... Musíme ti něco říct...

sledováno 2× zobrazeno 530×

Vložil(a): Petra Schoberová, 30. 12. 2015 7.09

Nevím tedy co bylo za den, co bylo za období jestli podzim nebo zima ale co se ten den odehrálo bylo pro mě v tom krásném věku deseti letého dítěte něco úžasného..

Pamatuji si že mě máma s tatou volali, když jsem přišla zůstala jsem stát mezi dveřmi do obývaku.. Oba seděli spolu na gauči a tata držel mámu za rameno.. Strašně jsem se bála co jsem provedla (byla jsem hrozne kvítko)..

Pak se máma usmála a říká.. Peti, musíme ti něco říct.. Ještě dnes cítím to bušení srdce a horko v líčkách ze strachu co se děje??.. Máma pokračovala a říká... Budeš mít brášku nebo sestřičku...Ale ještě to nesmíš nikomu říct..(na vysvětlenou, máma měla hodně rizikové těhotenství a několikrát ji s krvácením odvážela sanitka a hodně dlouho ležela v nemocnici,takže miminko opravdu vymodlené)...

V ten moment semnou začalo cloumat tisíce otázek a pocitů nevěděla jsem, co na to říct, vím že jsem jen stála a koukala. Ani nevím, jestli jsem něco řekla.. Jen vím, že jsem byla neskutečně štastná, projížděl mnou nekutečný pocit ani to nedokážu popsat.. Měla jsem šílenou radost.. O to byla větší, když mi máma po nějaké době oznámila, že už to můžu říct, že už si to nemusím nechávat pro sebe... Koho jsem potkala tomu jsem říkala že budu mít brášku nebo sestřičku, asi jsem byla už otravná :D ale já byla prostě štastná :)..

Necelý měsíc po mých 11tých narozeninách,přesnějí tedy 4.4.2002 se narodil.. Můj malý bráška, ten andílek na kterého budu jako na své vlasní dávat celý život pozor... :)

Pamatuji si ten den, co jsme jeli za mámou do porodnice.. Táta ji koupil krásný náramek a k němu jsme koupili přáníčko a já do něj napsala ..Děkujeme maminko, za to krásné miminko...

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
8

Diskuze k této stránce (30 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 1. 3. 2017, 15.36

tedy, já bych asi neudržela na začátku jazyk za zuby

Fuga

Fuga, 30. 1. 2017, 9.13

asi jsem dnes nějak přecitlivělá, ale bulím u každého příběhu. Dostala mě ta věta, že na něj budete dávat pozor jako na své vlastní. Takový sourozenecký vztah Vám může kdekdo závidět

Mildret, 14. 12. 2016, 0.05

To je krásné já jsem se mladšího sourozence nedočkala ale za to mám dvě starší sestry a upřímně když se s odstupem času podivam na to co jsme vyváděly .... naši mají svatozář

Zdeňka S., 7. 12. 2016, 13.14

Krásné, já dostala sestřičku ve 3 letech a strašně jsem na ni žárlila a nechtěla jsem ji teď je skoro jako moje druhé já

mrkew, 6. 2. 2016, 20.56

Hezke

katkak9, 5. 2. 2016, 23.10

Pěkné já mám dva bráchy,jsme od sebe vždy 3,5 roku a dodnes si pamatuju,když se narodil můj mladší bráška ( bylo mi 3,5 roku) jak jsme jeli za mamkou do porodnice. Tenkrát se na návštěvy nesmělo,tak jsme jen mávali do okna To mi zůstalo v paměti.

jitkamety, 4. 2. 2016, 15.30

super clanek

dáša, 31. 1. 2016, 23.46

Škoda, že se nepovedlo i u nás, a já si tak přála sourozence

snany, 28. 1. 2016, 16.31

Já se dočkala dalšího, v pořadí druhého sourozence, skoro v devatenácti letech. Taky za mnou přišel otec, docela s pocitem strachu, že mi musí něco říct. Měl obavy jak to příjmu:-)

Petra Schoberová, 29. 1. 2016, 7.07

Je fakt že se rodičům není co divit ze se bojí znám hodně případů kdy toto dopadlo katasteofalne.. Vykládala nám to paní učitelka ve skole když byl den mátel,ze měla třídu a měli namalovat co by ke dni matek přáli mamince a jeden namaloval rakev,byla zděšena,no není se čemu divit ze.. A ptala se proč a on ze mají rádi jen to miminko atd... A teď kde je chyba:-( nechtěla bych být tou mámou ale.jsem řada holky ze jsem mezi těmi co se na sourozence těšily:-)

Alexandra, 27. 1. 2016, 23.41

To mi připomnělo i můj příběh. Bylo mi 15 a byli jsme na borůvkách. Už to bylo dlouhé a mě, puberťačku, to samozřejmě nebavilo. Ségra Bára - pravděpodobně ji všichni znáte - je o 6 let mladší, než já. Poskakovala od keříčku ke keříčku, pusu celou fialovou a pořád něco brebentila. Pak se na chvíli zdržela o kousek dál a mamka ke mě přišla, sedla na bobek a říká: "Saši, co bys řekla tomu, kdyby jste s Bárou měly ještě jednoho sourozence?" Trochu mě to v první chvíli zaskočilo, ale trvalo to tak minutku a měla jsem jasno. Byla jsem nadšená. Taťka sice říkal, že jestli to bude třetí holka, hodí si mašli, ...ale když jsme se všichni dozvěděli, že ANO, budeme mít třetí ségru, jak je rád, že nás všechny má A my jsme moc rádi, že máme Anetu, které je dneska už přes dvacet.. Jaký by to bylo "divný", kdybychom byly jen dvě. Jsou to taky na vždycky moje dvě mladší sestřičky a i když jsme každá úplně jiná, pojí nás silný sesterský pouto a je to moc fajn.

Petra Schoberová, 29. 1. 2016, 7.04

Jeee tak to je parada:-) úplně vim, o čem mluvite já bych byla bez něj jak bez ruky, už tehdy ve mě probudil snad všechny mateřské půdy a opravdu,bez něj.by to nebylo ono:-)

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací