Bojím se mít druhé dítě :(

zobrazeno 4840×

Vložil(a): Lenica, 20. 1. 2015 9.24

S manželem jsme miminko plánovali a otěhotněla jsem hned druhý měsíc. Nevolnosti jsem neměla, bylo mi moc dobře. Jako laborantka jsem musela zůstat doma, nemohla jsem do laboratoře.Tak jsem zůstala na nemocenské. Jsem od přírody silné postavy, ale jakmile jsem zůstala doma, moje váha šla rychle nahoru a nabrala jsem 25kg.

Během těhotenství jsem měla vysoký tlak, dostala jsem různé prášky po mnohých vyšetření. Na konci těhotenství jsem měla hrozné bolesti zad a kyčlí. Když jsem se chtěla otočit v posteli, počítala jsem do sta a s velkou bolestí jsem se pomalu otáčela. Bála jsem se, že skončím na vozíku. Každý krok byl pro mě utrpení, cítila jsem se hrozně. Celkově to těhotenství bylo horor. A i když jsem se poctivě mazala celá od hlavy až k patě, moje tělo bylo a je jako velká mapa. Celá jsem popraskala. Na bříšku mám neuvěřitelné strie, až 1cm popraskané.

A tím vším to vlastně začalo... Chodila jsem na pravidelné ozvy. Sestřičky se mě musely každý den ptát, proč jsem tak popraskaná, proč jsem o sebe víc nedbala a dovolila si nabrat 25 kg.To byly samé narážky na moji postavu.

Protože jsem měla ty prášky na tlak, objednali mě na pátek už do porodnice, že mi porod vyvolají (přenášela jsem už 5dní). Pan doktor mi sám od sebe navýšil prášky (2x tolik), protože jsem byla moc tlustá. Tlak jsem měla 90/60 a to bylo prý v pořádku (?!).

Přijela jsem tedy v pátek, dostala jsem tabletku na vyvolání. V sobotu se nedělo nic a v neděli zase nic (asi se tam ani nepracovalo), v pondělí ráno jsem dostala další prášek na vyvolání a už to jelo. Začalo mi být hrozně špatně,točila se mi hlava a měla jsem pravidelné bolesti, po 3 minutách. Doplazila jsem se za sestřičkou. Říkám ji, že mi odešla zátka a je mi hrozně špatně. Miminko jsem necítila. Sestra mě prohlídla, prý to zdaleka není porod a mám se vrátit zpátky na pokoj (vrátit?). Ne, já se plazila po zdi. Nikdo se o mě nestaral.

Za hodinu šílených bolestí mě zavolali na ozvy, musela jsem jít samozřejmě po svých! Nechali mě tam další hodinu ležet. Sestřičky se mi smály, že porod to není a že to bude horší. Já už brečela, že nechci. A co ony? Slyšela jsem cinkot lžiček o hrníčky s kafíčkem! Po té hodině mi přišly kontrolovat ozvy.

Jenže graf byl jako pravítko. Miminko se nehýbalo. Zavolali primáře. A ten na mě: "Vy děláte, jako kdybyste už rodila!" S neuvěřitelně hnusným tónem. No, a najednou to byla rychlovka. Rychle na sál! Akutní císař. Pořád mám v hlavě ty jeho slova: "Rychle, rychle, ať není pozdě. Musíme je zachránit!" Já jsem se totiž taky ztrácela. Nevím, co mi píchli, ale v tu chvíli jsem jen říkala sestřičce, ať dají vědět manželovi a hlavně, ať zachrání našeho syna. Potom se mnou rychle jeli na operační sál. Tam čekala spousta lidí v zelených oblecích. Anestezioložku nikdo nemohl najít. Potom teda nakonec přišla stará nevrlá paní. Já tam seděla úplně nahá a byla mi zima. Chtěla mě uspat na půl těla. Nemohla najít to místo na pátěři, kam se to píchá. Opíchala mi celá záda (to mi říkal manžel, že mám celá záda fialová). Nemohla se trefit, jednou mi vyletěla i noha. Když tak nad tím přemýšlím, mohla mi něco udělat s míchou! Ona vše okomentovalal tím, že tak hrozně tlustou ženskou neviděla (přitom jsem nebyla nějak tlustá) a odešla. A to už bylo fakt za 5 minut dvanáct ani papír jsem nestihla podepsat. Jen jsem musela zavřit oči. Slyšela jsem okovy na nohy a ruce. Ucítila jsem něco štiplavého...

Nevím, co se stalo, už se to asi nikdy nedozvím. Od přijetí na sál do probuzení na JIP uběhly 4 hodiny. Umřela jsem jim? Oživovali mě? Bylo něco s malým? Nevím, ani to už nechci vědět. Probudili mě na JIP.

Narodil se nám Honzíček a je úplně zdravý, a to bylo to nejdůležitější.

Dovezli mi ho až třetí den, měla jsem co dělat, abych se postarala sama o sebe. Mlíčko jsem neměla ani kapku. Nešlo to, i když jsem se dost snažila. Jizva mi praskala ještě půl roku po porodu....15:března to bude 5 let a já to cítím úplně živě, jaký to bylo. Honzík je zdravý kluk, ale na mně to nechalo velikou jizvu.Jak na břichu, jizva šíleně zašitá, břicho ned ní vůbec necítím, ale na duši mi zůstala největší jizva.Většinou se hájím tím, že bysme to finančně nezvládli (což je pravda, protože bych potom práci znovu nenašla.Vrátila jsem se zpátky jako laborantka,práci svou miluji a kdybych odešla opět na mateřskou, zpátky by mě už nevzali ).....jelikož nás biologický otec mého Honzíka opustil, když mu byly 2 roky, nechal nám spoustu dluhů,....ale to už je na další příběh :)

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
4

Diskuze k této stránce (44 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Ivulín, 23. 9. 2022, 10.41

Tyjo, tak to já to mám úplně naopak. Moje první těhotenství naštěstí proběhlo bez problému a shodli jsme se s manželem, že bychom určitě chtěli ještě jednoho potomka. Bohužel vesmír nám nějak nepřeje a to snažení nám vůbec nevychází. To, že manžel začal mít v poslední době problémy s erekcí tomu taky moc nenahrává. Tak trochu doufám, že alespoň toto by ale mohla vyřešit třeba viagra z https://www.kamagralove.net

jitka46

jitka46, 31. 5. 2020, 22.58

to zní hrozně, ale já bych se asi netrápila, jedno dítě může být taky super, když bude dobře vychované a zabezpečené

Fun, 20. 12. 2019, 20.18

To je silene. Ja jsem se toho vseho bala, ale mela jsem stesti na personal. Hodne stesti vám s Honzikem

Žofinka

Žofinka, 26. 5. 2018, 15.20

Je mi to hrozně líto, život se s vámi nemazli

Minnie, 2. 1. 2018, 21.18

Tak to je masakr jak dokážou jednat s člověkem. Do téhle porodnice by mě už nedostali a pěkně bych je pomluvila, napsat to na různé weby do hodnocení porodnic atd.

jitkamety

jitkamety, 16. 7. 2017, 11.32

tak to mne mrzi a chapu ze se necitite na druhe miminko ale neni dobre si delat dalsi dite kdyz se na to proste necitite

Mygara

Mygara, 9. 3. 2017, 8.54

uvidíte, čas je mocný kouzelník a člověk má právo měnit své pocity, názory..

Cherrynka, 17. 2. 2017, 11.44

No, já jsem stejný případ, tak vás chápu. Myslím tedy ten strach. Vím, že jsem neměla nejhorší porod, ale i tak to byl pro mě horor, protože špatně snáším bolest

Adrianita, 3. 2. 2017, 23.16

Nemáte to lehké, ale jste silná, že jste vše zvládla! Hlavně, že vy i syn jste zdraví, to je to nejdůležitější. Uvidíte časem sama, jestli se na dítě budete cítit nebo ne.

Cinderella

Cinderella, 3. 2. 2017, 0.28

jak čtu váš příběh, tak mám úplně mráz po zádech, naštěstí jste to přežili, otřesné jednání personálu, dokonce bych řekla na žalobu, zažila jsem něco podobného i když ne tak hrozného, ale naštěstí až při druhém porodu a do třetího nejdeme, takže tohle mám vyřešené...Vám přeji samou radost ze synka, nového partnera asi už máte, takže pokud moc toužíte po druhém dítku, určitě budete mít lepší porod, pokud si ohlídáte situaci, což znamená, nepřenášet, nechat se hospitalizovat hned po TP v JINÉ porodnici, jít se do ní předem podívat, ať víte, jak to tam chodí, případně si domluvit doktora na plánovaný SC, všechno jde zařídit a domluvit, pokud se najdou ochotní, příjemní lidé, ve zdravotnictví, kde se rodí nové životy, by měli být především

Cherrynka, 17. 2. 2017, 11.46

Jednání personálu jsme doma řešili minulý týden. I když se jednalo o internu ženy, s porodem nic společného, ale známá tam šla v lepším stavu, než odešla. Je nemohoucí a odešla s dekubitama a pořád i něčím dopovali, že nemohla s námi ani mluvit

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů