4 tipy, jak na udržitelný a eco-friendly šatník

zobrazeno 231×

Vložil(a): Adrianita, 25. 7. 2022 14.41

Zajímáte se o ekologii? Záleží vám na tom, co jíte, třídíte odpad, kosmetiku používáte jen cruelty-free a navíc se snažíte produkovat minimum odpadu? Pak vás jistě bude zajímat, jak udělat i svůj šatník eco-friendly. Zde jsou 4 tipy, jak na to.

1.Čistka šatníku

Začněte pořádnou čistkou svého šatníku a vyřaďte všechno, co už nepotřebujete. Oblečení, které jste nenosili několik let, vám žádnou radost nedělá, spíš vám jen zbytečně zabírá místo. Doporučujeme si ve skříni nechat spíš univerzální a nadčasové kousky, které jsou snadno kombinovatelné. Zbylé, nepotřebné oděvy lze vytřídit do speciálních kontejnerů nebo je můžete věnovat na charitu. Pokud byste si rádi i něco přivydělali, oblečení nafoťte a prodejte na internetu.

2.Původ

Důležitým aspektem při výběru nového oblečení je jeho původ. Spousta fabrikovaných kusů totiž prošla neekologickou výrobou s neetickými podmínkami. Už jste určitě slyšeli o malých dětech, které místo mzdy dostávají hrstku rýže. Ke všemu záleží také na materiálu. Například organická bavlna má menší ekologický dopad, jelikož se při jejím zpracování spotřebuje jen desetina vody, které je potřeba při manipulaci s bavlnou klasickou.

3.Autorská tvorba

Podporujte autorskou a lokální módní tvorbu. Možná že vaše kamarádka vyrábí náušnice nebo šije kravaty, tak si od ní něco kupte. Nebo se podívejte na nějaký portál ručně šitého oblečení. V Česku je spousta nadaných návrhářů, a pokud vychytáte nějakého začínajícího, nemusíte za jeho produkty zaplatit majlant.

4.Nebojte se sekáčů

Second handy jsou skvělou volbou, jak začít s udržitelným šatníkem. Objevíte v nich zajímavé retro módní bomby a originální kousky za babku. Sekáčů existuje několik druhů – od těch levnějších přes středně drahé až po ty vintage výběrové. Jediný možný problém, na který můžete v sekáči narazit, je, že v něm jen stěží najdete obyčejná a jednoduchá trička. A jelikož v udržitelném šatníku jsou basic trička potřeba, vyberte si to pravé ořechové do svého nového šatníku na Zalandu v sekci dámská trička.

Máte nápad na téma, o kterém bychom měli napsat? Pošlete nám ho.

Sdílejte:   | 
1

Diskuze k této stránce (3 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

andrea14, 22. 9. 2022, 17.53

Mně osobně vůbec nevadí nakupovat různé oblečení v second handu, například hadříky pro malé děti, které z něho během chvíle vyrostou, mi skutečně dává smysl kupovat z druhé ruky. Ale jsou určité věci, za které stojí za to si připlatit a koupit si je nové - za ty považuji třeba kvalitní vlněné výrobky, moc jsem si oblíbila vlněné vesty z https://www.vlnenezbozi.cz/vlnene-vesty/

patricia077

patricia077, 28. 8. 2022, 14.54

V second handu jsem nakupovala jako studentka později už ne. Ale ráda podpořím autorskou tvorbu a Hand made.

Witchie, 20. 8. 2022, 11.55

Moc pěkné

© 2013 - 2022 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. v pořádku více informací