Jak jsme kupovali malou pračku

zobrazeno 1233×

Vložil(a): Minnie, 28. 1. 2016 10.22

 Starší dcera Natálka má narozeniny, svátek, Mikuláše i Vánoce vše během jednoho měsíce. Plus máme velkou rodinu, takže na Vánoce začínáme s partnerem nakupovat postupně už v létě. 

Bylo to před Vánoci 2015, koncem listopadu. Pár dní po oslavě dceřiných narozenin jsme spolu psaly dopis Ježíškovi. Dcera je hodná holčička a myslí a na ostatní, takže v dopise měla psané dárky pro sebe, ale i pro mamku, taťku a malou sestřičku. Dopis jsme daly za okno a když usnula, přítel ho vzal a koukal na něj (když jsme ho psaly, tak byl v práci). Byl rád že pro Natálku máme už nakoupeno a že jsme se trefili do jejích přání :-) Ráno byla Naty celá šťastná, že Ježíšek dopis odnesl. Takže všichni byli spokojení. První prosincový týden jsem dokoupila pár posledních dárků a byla jsem ráda, že mám všechno doma včas, v klidu to zabalím a nemusím se mačkat v obchodech plných lidí na poslední chvíli. Jenže...

Ve čtvrtek 10. prosince děti ve školce malovaly dárečky a paní učitelky na ně psaly, co si děti přejí dostat. Ve školce si Natynka nejraději hraje s malou pračkou, která je na baterky, buben se točí, dá se do ní i napustit voda a ta se poté vypustí hadičkou. Dcera diktovala to, co měla i v dopise, paní učitelka psala a pak se najednou Naty zarazila a říká, že by si přála ještě malou pračku. Učitelka říkala že dobře a napsala to. Ale Naty začala plakat (poprvé se ve školce rozbrečela, nebrečela tam ani první den) a že pračku zapoměla napsat do dopisu a že Ježíšek si dopis odnesl a pračku už jí teda nedonese. Učitelka ji uklidňovala, že Ježíšek se možná v noci přiletí podívat i na nástěnku a tam uvidí, že je to napsáno na dárku. Tak se uklidnila a šla si hrát. Když jsem pro ni po obědě přišla, učitelka mi to povídala. Pak jsme to nějak pustily z hlavy. 

V sobotu jsme jeli s mé babičce a dědovi, a cestou jsme se stavili v Penny. A tam Natálka uviděla...malou pračku! Hned se jí rozsvítily oči, táhla nás k ní, že to je ta samá co mají ve školce a tu že si přeje. S přítelem jsme na sebe koukli a on mi zašeptal co teď, přece ji nemůžeme koupit před ní? Říkám klid, zavolám mamce jestli by ji zítra nepohlídala a zajedeme sem. Jak bláhová myšlenka...

Neděle. Mamka si vzala obě holky. Tak jsme jeli do Penny pro malou pračku. Ale pračky vyprodané... Nevadí, v našem městě je ještě jedno Penny, zajedeme tam. Malá Deniska beze mně dlouho nevydrží a navíc je plně kojená, takže pospícháme, než si vzpomene že tam máma není a začne babičce brečet.  Jsme ve druhém obchodě a nic. Pračky nejsou. Zkoušíme hračkářství. Tam nemají tu co jsme chtěli, jen nějaké šedivé za nehorázné peníze teď před Vánoci :-D co teď... Chudák Natynka... Můj milovaný muž však nevěší hlavu a říká, že v jiném městě 8 km od nás je taky Penny. Ok, jedeme tam. Cestou volám mamce. Směje se nám a říká, že holky jsou hodné, jen Deniska se chce pořád chovat takže ji má v ruce a druhou rukou s Naty hraje pexeso. Tak hlavně že neřve. Dojedem tam, už ani neprobíháme obchod a ptáme se rovnou prodavačky. Pračky nejsou, je nám líto... Začínám stresovat, to snad není možný tohle. Jakto, že najednou nikde nejsou? Že my jsme ji nějak nenápadně nevzali už včera.Sedáme do auta, ale kam jedeš? Domů je to opačným směrem. Přítel říká že když je Denča v klidu tak že zkusí další Penny 10 km od toho co jsme teď. Přijedem, jdem do obchodu a tam... Volejte sláva, tři dny se radujte a k tomu vyvěste bílej prapor, pračky mají!!! Cestou domů máme báječnou náladu, Natynka bude na Štědrý den šťastná :-)  přítel mi v autě říká, že Natálka by tu pračku dostala, i kdyby měl objet všechny obchody v republice :-D  konečně začnu balit dárky. 

Štědrý večer. Na večeři a rozbalování jsme každý rok u našich. Po večeři přijde Ježíšek, pod stromečkem je jako vždy hromada že to budem rozbalovat dvě hodiny. Já čtu pro koho co je a Natálka rozdává. Pak rozbalujem a když už má Naty rozbalit poslední dva dárky, vzpomene si na pračku a říká že ji asi nedostala, že o ni bude muset napsat do dopisu za rok. Přítel jí říká ať rozbaluje dál. A v posledním dárku je ta vysněná pračka. Natynka je šťastná, tak Ježíšek se přece jen zaletěl podívat i do školky na nástěnku :-) 

Máte i Vy zajímavý příběh, o který se chcete podělit? Napište ho.

Sdílejte:   | 
2

Diskuze k této stránce (15 příspěvků)

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 16. 5. 2018, 10.49

To jsou ty akce, ale klobouk dolů před vaší urputností

Minnie, 29. 5. 2018, 1.27

Jo jo, já když si něco umanu, tak si za tím tvrdě jdu a partner je stejný, ještě že tak

Mygara

Mygara, 1. 3. 2017, 16.15

to byla tedy kovbojka, ale to překvapení, že Ježíšek čte nástěnky

Fuga

Fuga, 30. 1. 2017, 9.48

jěšte by Vám v ní mohla prát skutečné prádlo .-)

Minnie, 2. 2. 2017, 20.26

No, je fakt, že by mi to hodně pomohlo

Zuzka Čtvrtečková, 11. 3. 2016, 22.43

To je krásný

Itany, 14. 2. 2016, 21.48

Krasne napsano.a az mala povyroste urcite jednou oceni co vse jste museli vynalozit pro tu pracku

Minnie, 23. 3. 2016, 20.43

Děkuji, ona to určitě jednou pozná až bude sama maminkou

Tereza Pauková (mrkew)

mrkew, 30. 1. 2016, 12.43

Krásne Už Se Tesim Na letosni To Bude Magdicce Rok A Půl A Už By Z Toho neco mohla Mit

Katka

Katka, 28. 1. 2016, 17.53

Jasně, nejvíc to vždycky řeší rodiče a 14 dní po vánocích už děti vyhlížejí v hračkářství nové neokoukané hračky.

Minnie, 28. 1. 2016, 18.10

Zatím se nám to nestalo.

Katka

Katka, 28. 1. 2016, 20.06

U nás je to každý rok. Prodáme hračky co nezaujaly-byť si je přály a kupujeme něco jiného. A každý rok si říkáme, že ten další rok už se to nestane, marně.

ppetaa27, 28. 1. 2016, 13.27

Juuu ale vzala by to asi celkem v pohode, kdyby ji nedostala, ne?

Minnie, 28. 1. 2016, 18.10

Těžko říct, každopádně jsme nechtěli riskovat zklamání zvlášť na Vánoce...

ppetaa27, 28. 1. 2016, 19.53

Tak to joo, ja bych ji taky koupila, ale myslela jsem tu reakci, ze si o ni napise pristi rok

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů