JEDINEČNÉ OBDOBÍ ŠESTINEDĚLÍ

Vložil(a): Alexandra, 22. 2. 2017 23.23

Jedinečná doba šestinedělí

Celková délka: 1h 32m 32s

  1. Význam šestinedělí, role partnera, pomoc v šestinedělí
  2. Význam šestinedělí pro miminko
  3. Zkušenosti maminek s šestinedělím
  4. Poporodní deprese
  5. Oddělení šestinedělí v porodnici
  6. Šestinedělí a dvojčata
  7. Péče o předčasně narozené děti
  8. Shrnutí a závěr

Šestinedělí je velmi významné období v životě miminka i jeho maminky. Jaký je ten hlavní význam šestinedělí? Co byste měla v šestinedělí řešit, čím se zabývat? Zaměříme se na zkušenosti maminek s oddělením šestinedělí v porodnici, kde pobyt často pro ženu není nejpříjemnější, někdy se setkává s protichůdnými informacemi, rutinními úkony. Jak k nim přistupovat? A jak je to s hormony v tomto období a také s péčí o předčasně narozená miminka a vícerčata?

V tomto dílu se vám dostane podpory, pochopení a povzbuzení. Paní primářka vás svým vřelým přístupem ujistí o vašich mateřských dovednostech. Dozvíte se více o zranitelnosti psychiky po předčasném porodu, vlivu separace matky a dítěte a jak s tím pracovat. I když kojení věnujeme samostatný jeden díl, i v tomto probereme význam mateřského mléka a hlavní zásady kojení, jak je to například s nutností vážení před a po kojení v porodnici atd. Seznamte se s názory pomocnice v šestinedělí, jak skloubit chod domácnosti s péčí o miminko a co je v tomto období to úplně nejdůležitější?

Účastníci tohoto dílu: Alexandra Wolfová, primářka MUDr. Mgr. Magdalena Chvílová Weberová, Jitka Čejková, Lucie Marešová, Markéta Vokáčová a Adriana Hyklová.

Pro přehrání zakoupeného videa se musíte přihlásit.

Pro přehrání videa je nejprve třeba video zakoupit v e-shopu.

Názory uživatelů, kteří si video zakoupili (5 názorů)

jedno sestinedeli uz mam za sebou, ale je pravda, ze jsem ho taky predtim neresila:-D jako by to porodem koncilo:-D ale ono to porodem zacina!!chvili mi trvalo nez jsem si k male nasla cestu, asi ten oxytocin jak o nem mluvite ve videu o porodu, ale nakonec super a uzivala jsem si ho s malou na maximum!

Tak jsem si myslela, že si tohle video nechám až po porodu, až bude fakt aktuální, ale ty první dvě se mi tak líbily, že jsem to nevydržela:-) a ještě že tak! Jsem si to malovala stejně jako ty maminky ve videu - porod a to kojení asi řeší každý, ale šestinedělí? Vzduchoprázdno. Jsem si říkala, že miminko bude spinkat, já si udělám co potřebuji..ale třeba to tak nebude! Nechám to plynout a budu radši spát:-D snad to manžel přežije:-D

Sem čerstvě po porodu a hormony dělaj svý. Střídaj se mi nálady, chvíli brečim, chvíli se chechtam. Když má dcera dobrou náladu jsem v pohodě. Pak se začně kroutit a já mám depku. Váhala jsem jestli video koupit, jestli se dovim něco novýho. A nakonec jsem ho dostala od mamky jako dárek. A musim říct, že super. Docela mě dost povzbudilo a vim, na co se nejvíc soustředit. Taky vidim, že v tom nejsem sama.

Když jsem byla před 10 lety poprvé těhotná a porodila, řešila jsem všechno, jen ne miminko. Chtěla jsem hlavně rychle zhubnout a vzpamatovat se z porodu. Soustředila jsem se hlavně na sebe. Mladá holka no. Taky se mi nevyhnuly stavy deprese. Teď se na šestinedělí i na to, co bude pak, těším úplně jinak. V kurzu jste mi v hodně otázkách odpověděly. Díky. Vnímám taky jako dost důležitou volbu porodnice z hlediska oddělení šestinedělí.

Na šestinedělí se těším.. zalezu si s miminkem do postele a bude to. Děkuju, že jste mi potvrdili, že má šestinedělí tak velký význam. A je dobré se připravit i na variantu, že se naše mimi vyklube na svět dřív. Krásně o tom mluví paní primářka. A Lucie Marešová také říká spoustu důležitých myšlenek. Díky za ně a díky za zkušenosti maminek... někdy drsnější, ale vždy optimisticky uzavřené. Uvažuju o ambulantním porodu, protože bych ráda po porodu byla doma. Na porod doma se necítím a myslím, že když si pro porod vyberu vstřícné prostředí (asi nakonec vyhraje ten Rakovník i díky panu primáři, kterého máte v díle o porodu a je to sympaťák), bude to fajn. Děkuju vám za vaši práci! K videím se budu vracet.. J.

Naši partneři

© 2013 - 2017 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight