Oblékání na půl dne, nebo frk mrk?

zobrazeno 2018×

Vložil(a): Alexandra, 8. 11. 2016 3.19

Zajímá nás, jak jsou na tom vaše děti s oblékáním.. Oblékají se sami? Obejde se to u vás bez scén, pištění a dohadování? Máte nějaké tipy, jak naučit dítě, aby se samo oblékalo? Od kdy se vaše dítě snaží samo oblékat a kdy je to už s "jistým výsledkem"? :) Jaký vliv na oblékání má třeba druhý sourozenec? Můžete přidat i fotku, jak oblékání vašim dětem jde :) ..a až se s námi podělíte v diskuzi, tady máte tip na článek na toto téma: http://www.promaminky.cz/clanky/motoricke-dovednosti-a-jejich-rozvoj-s-vekem-107/ucime-se-oblekat-227

Sdílejte:   | 
1

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Mygara

Mygara, 21. 4. 2017, 18.23

ojej, to je boj, oblékne se i vyslékne, ale má pak vše naruby, sourozenec má na to vliv spíše negativní, pač ho rozptyluje, dělají blbosti....

Fuga

Fuga, 26. 1. 2017, 14.22

já bych řekla, že výsledek nebude jistý ani v 18 letech Náš se začal oblékat tak ve 3 letech, že si opravdu něco oblékl, ale po převlékání to i v jeho skoro 5 letech vypadá jak po boji. Ale do školky se už oblékne sám a celkem rychle, akorát tuhle zampomněl obléknou trenky, tak jsem volala do školky ať se nediví, pač jsem to zjistila asi až za hodinu, co jsem byla doma.

L.janicka.l

L.janicka.l, 26. 11. 2016, 5.55

Mi u toho delame sceny, hlavne u rukavu a cepice no snad se to casem zmeni

kajca, 20. 11. 2016, 21.42

Dcérka by bola najradsej,keby bolo stále leto a stacili by satocky a hotovo.Neznása obliekanie,aj dnes vecer to bol boj.Inokedy je vsak sikovná a scasti sa oblecie sama.Syn by sa aj vedel ale sa mu nechce.

liskahana, 17. 11. 2016, 7.09

Malá neměla s oblékáním problém. Už v porodnici bet pípnutí (narozdíl od kloučka, který s námi byl na pokoji, ten řval jak tur). Přes léto to bylo ok, ale teď s těmi všemi vrstvami už začne být u kombinézky nervózní. A čepička s rukavicemi, to už si teda dovoluju dost. Ale vyjedeme cen a vše zase vpořádku.

rennfri

rennfri, 16. 11. 2016, 19.48

jak kdy když se chce tak to jde už poměrně dlouho, když se nechce, může se máma třeba na uši postavit

Lenourecek, 15. 11. 2016, 20.51

Synovi je 10 měsíců, na samostatné oblékání má ještě čas. Většinou se mu oblékání moc nelíbí, během dne se tedy snažím ho zbytečně nepřevlékat. Zatím pomáhá strkat ručičky do rukávů. Snažím se ho vždy nějak zabavit - hračkou, říkankami nebo blbneme, ale ne vždy se mi to podaří.

Pavla H., 15. 11. 2016, 11.08

Dcera (5let) se už obléká sama.Občas sice pomůžu,ale to je síš,že zdržuje a chvátá se-obas jí podezírám,že zdržuje schválně Ale umí to sama. No a mladší (14 dní) tak tam je to jasné Tu oblékám komplet já a ještě dlouho budu

Věra Vondrejsová, 14. 11. 2016, 16.17

Dcerka 4,5 let se již obléká pěkně sama - někdy jí to dlouho trvá, tak začneme soutěžit, kdo se oblékne dřív a to je hned oblečená - to to lítá. Synek 16 měsíců, tak toho oblékám já - máme vrozenou vadu na mozečku a tak jsme pomalejší a trošku pohodáři. Ale snad se to časem zlepší.

Kamila Pecharová, 13. 11. 2016, 18.49

Synům je 10měsíců a 2 a třičtvrtě roku. Dá se říct, že bohužel oblékám komplet oba.. Mladšího samozřejmě a starší se po vzoru mladšího nechce oblékat sám hlavně pokud jdeme ven, má nejvíc hraní, takže já oblékám mladšího, ten čeká spocený v předsíni a naháním staršího po pokoji.. Potom už to musí být co nejdříve, takže nemá možnost se to naučit.. Pokud bych ho chtěla nechat oblékat dříve, než půjdu strojit mladšího, tak bychom nešli ven nikdy.. Přes všechny sliby co koupíme, kam se půjdeme podívat stejně nepůjde... Snad se to věkem srovná..

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů