(Ne)Výchova

zobrazeno 622×

Vložil(a): Leňulka, 3. 2. 2017 15.01

Někdo mi tu dával odkaz na články Nevýchovy, jsou to krásné rady ovšem podle mě se dají uplatnit na starších dětech, těžko to uplatním na 12ti měsíční neposedné dceři, nějaké vysvětlování, zkoušení všeho možného na ní neplatí, dělá, že nevnímá, neslyší když se jí snažím vysvětlit, že nemůže prostě lézt do trouby, do mrazáku, cloumat s televizí apod. Nějaké rady?

Sdílejte:   | 
0

Nenašli jste diskuzi, kterou jste hledali? Přidejte ji

Pro přidání příspěvku je nutné se přihlásit nebo zaregistrovat.

Žofinka

Žofinka, 27. 11. 2017, 12.56

jen pořád dokolečka vysvětlovat a být důsledná

Mygara

Mygara, 8. 2. 2017, 12.12

pořád vysvětlovat dokola a být důsledný, jinak se to vymstí

vendy.z, 8. 2. 2017, 7.09

Ve 12 měs. to asi opravdu ještě nepůjde, jen pozvolnu...

Saeva, 6. 2. 2017, 20.49

Vysvětlovat, vysvětlovat, vysvětlovat, jednou to zafunguje . U nás asi po roce .

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 5. 2. 2017, 22.41

Já se snažím synovi vysvětlovat a dobré je nastavení zrcadla, to pak zírá co máma dělá

Lenourecek, 4. 2. 2017, 21.05

Mluvím s ročním synem hodně, vysvětluji, ale nenene, tytyty a auauau jsou zatím nejúčinnější

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 5. 2. 2017, 22.41

Právě ne se ale v ne-výchově neříká, řekne se to prostě jinak

Lenourecek, 5. 2. 2017, 22.50

Já vím, ale i přesto, že se snažím vysvětlovat už teď jinak, než tím ne mi to příliš nejde...

gosa22, 4. 2. 2017, 13.32

Ja taky silim,ze mi vsude dcerka vleze..ALE..kdyz Vas nekdo vypusti s volnou kreditkou do mega obchodaku plneho obchodu,ktere neznate,jak se zachovate? budete jako mimon litat vsude mozne,neslysite,nereagujete,jen chcete videt vsechny krasne a nove veci,na vse sahate..no a Vase dcera to ma stejne,akorat pro ni jsou ty nevidane veci tv,supliky plne nacini,obleceni..zkuste se na to podivat z jejiho pohledu,o tom mluvi Nevychova:-P verte mi,ze ti nasi prdolicci jsou vnimavi a chapavi,takze jsou rady pouzitelne uz od malinka..odpovezte si sama na otazku: jak bych se citila,kdyby me nekdo odvadel z tech uzasnych obchodu s tim,ze uz se musi jit a neni uz prece duvod nakupovat? v tom je jadro pudla:-)

Petra Önder (petrao)

petrao, 5. 2. 2017, 2.13

Logické vysvětlení

k.o.r.i.n.e.k

k.o.r.i.n.e.k, 5. 2. 2017, 22.42

Přesně také bych v obchodáku řádila a vše chtěla zkusit

Leňulka, 7. 2. 2017, 7.01

vysvětleno krásně ale já si to musím přebrat po svém. Obchody pro mě moc nejsou a ty velké? To bych lítala a hledala nejbližší východ než abych nakupovala

gosa22, 7. 2. 2017, 13.14

tak třeba sport, příroda...cokoli, co nás baví ale hlavní myšlenka je zřejmá

Zdeňka S., 4. 2. 2017, 8.48

My vysvětlujeme stále dokola už asi 4 roky a stále bez úspěchu

Fuga

Fuga, 4. 2. 2017, 6.25

já si myslím, že to musíte zkoušet pořád dokola. Oni ti naši drobci jsou mnohem chytřejší než si myslíme a v té hlavičce jim to pěkně šrotuje. Já nepodporuju nevýchovu celou, na to jsem moc skeptická, ale některé myšlenky u nás doma fungují a něco si řeším podle svého

Leňulka, 4. 2. 2017, 6.28

vysvětlujeme stále dokola už 4měsíce a bez efektu, nevím kde je chyba

gosa22, 4. 2. 2017, 13.36

Doporucuji tolik nevysvetlovat a s ditetem vedte rozhovor..i kdyz treba jeste neumi mluvit,ono Vam rozumi a odpovi po svem..zmena nastane,jakmile to pochopi

snany, 3. 2. 2017, 21.21

Děti chtějí přirozeně vše vyzkoušet a pokud jim to v určitých hranicích nedovolíme budou to dělat stále. Vysvětlovat ano, ale brát v úvahu i věk. Dlouhou debatu roční dítě nezvládne. Komunikovat na výškové úrovni dítěte, kleknout..., bez účinku je vysvětlovat něco přes celý pokoj když zrovna děláte něco jiného....Však sama víte...

© 2013 - 2024 ProMaminky.cz | design and code by Werner Dweight Solutions

Spravovat souhlas s nastavením osobních údajů